Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: NeXuS »

Ok. A jak z grubsza AP dobiera wynikowy ciag w dynamicznym? Wiem, ze wychodzi cos pomiedzy
Min v gps a ograniczeniem max throttle, ale co?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Gazem reguluje wysokość lotu.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

W locie ustalonym jest to minimalna wartość niezbędna do utrzymania wysokości lotu.
Awatar użytkownika
Skipper
Posty: 256
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 06:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Skipper »

Chyba jest bug w AP 2.50a albo ja czegoś nie wiem :-)

Mam w FPV Device Manager na wejsciu przez CPPM na in 1 na kanale 5 Ail2 pokazuje 1520 a na wyściu na kanale 5 -> 1440 (tak samo jak kanał #1). Przy trymowaniu kanału 5 nic się nie dzieje. Przy trymowaniu kanału 1 (Ailrone) kanał 5 pokazuje to samo. Sprawdziłem na dwóch róznych AP. Jest to samo. Zrobiłem downgarde do 2.22 (taki akurat miałem pod ręką) i wszystko jest poprawnie - trymery działają zgodnie z oczekiwaniami i kanały są rozdzielone. Powrót do 2.50 i 2.50a i jest to samo - kanał 5 na wyjściu pokazuje to samo co jedynka.

EDIT: w wersji 2.4 też jest OK i kanały działają osobno.

EDIT2: Sprawdziłem też ver. 252beta1 - jest to samo - na OUT - ch 5 "bierze" sygnał z ch 1.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

A jak masz ustawiony typ modelu? (autopilot->mixers->manual setup), bo jeśli "lotki na jednym kanale RC" to wszystko jest OK, autopilot działa jak splitter "Y" na obydwa wyjścia 1 i 5.
Awatar użytkownika
Skipper
Posty: 256
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 06:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Skipper »

Oczywiście masz rację! :-) Było "lotki na jednym kanale" - po ustawieniu na dwa kanały wszystko działa jak trzeba. W wersji 2.4 to ustawienie najwidoczniej nie działało jak trzeba bo przy ustawieniu "lotki na jednym kanale" Ch #5 działał niezależnie.

Serdeczne dzięki za pomoc :-)
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

Witam. Jakie macie ustawienia autopilota dla skywalkera, na standardowych ustawieniach mam problem z kierunkiem powrotu do bazy w rth.
Nie wiem czy to jest wina zakłóceń w instalacji czy w ustawieniach:-)
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Standardowe ustawienia wystarczą, opis: " mam problem z kierunkiem powrotu" jest zbyt ogólny.
Najlepiej jest analizować na nagraniu video.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Skipper
Posty: 256
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 06:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Skipper »

wladek77 pisze:Witam. Jakie macie ustawienia autopilota dla skywalkera, na standardowych ustawieniach mam problem z kierunkiem powrotu do bazy w rth.
Nie wiem czy to jest wina zakłóceń w instalacji czy w ustawieniach:-)
Daj znać to się umówimy i polatamy razem to się zdiagnozuje.
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Mogway »

Dosyć niepokojące zachowanie AP:

-AP-OSD najnowszy soft.
-eleres >SBUS

załaczenie baterii na wyłaczonym RC TX powoduje odpalenie silników (brak Fixa GPS).

Czy to jakiś znany problem ? bo kiedyś coś czytałem że się tak dzieję ale nie moge namierzyć rozwiązania.

Pytanie z innej beczki:
Jeśli na postoju wyłaczam RC TX a RX eleres jest połaczony SBUSEM to czy coś powinno się wyświetlic w statusie AP ?

"RC" wyświetla się tylko wtedy kiedy odłaczę zasilanie od RX RC.
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Mogway pisze:Jeśli na postoju wyłaczam RC TX a RX eleres jest połaczony SBUSEM to czy coś powinno się wyświetlic w statusie AP ?
Zależy jak sobie skonfigurowałeś. Zazwyczaj ustawia się tak aby po wyłączeniu RC TX, AP przeszedł w tryb "AUTO".
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Mogway pisze:Dosyć niepokojące zachowanie AP:

-AP-OSD najnowszy soft.
-eleres >SBUS

załaczenie baterii na wyłaczonym RC TX powoduje odpalenie silników (brak Fixa GPS).

Czy to jakiś znany problem ? bo kiedyś coś czytałem że się tak dzieję ale nie moge namierzyć rozwiązania.

Pytanie z innej beczki:
Jeśli na postoju wyłaczam RC TX a RX eleres jest połaczony SBUSEM to czy coś powinno się wyświetlic w statusie AP ?

"RC" wyświetla się tylko wtedy kiedy odłaczę zasilanie od RX RC.

1. Nic takiego nie powinno się zdarzyć. Dopóki autopilot nie odbierze danych z odbiornika, to wyjścia są w ogóle wyłączone (nie generują żadnego sygnału).
Gdy autopilot odbierze sygnał z odbiornika, to zrobi co mu odbiornik podyktuje. Sprawdź po prostu jak masz ustawiony failsafe w odbiorniku i co on wysyła, gdy nie ma właczonego nadajnika (sprawdź w FPV_managerze - podłacz autopilot pod USB).

2. Dopóki odbiornik wysyła sygnał do autopilota to nic się nie wyświetla, po prostu autopilot przechodzi do trybu wymuszonego przez failsafe w odbiorniku.
Tylko gdy był i zniknął sygnał z odbiornika, to pojawi się "-RC"
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Mogway »

Czy nie jest tak ze w SBUS jest przesylana informacja ze jest brak sygnału RC i co za tym idze AP rozpoznaje ten stan i wrzuca RTH ? Czy AP bazuje na tym że FS w RX RC ustawia AUTO RTH zgodnie z zaprogramowanym stanem kanału w FS ?
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Autopilot traktuje SBUS tak samo jak CPPM i nie bada flagi failsafe dla SBUS. Ważne jest to, jaki stan kanałów wysyła odbiornik RC.
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

Dzisiaj latałem swoim SW1900 i niestety ale nie wszystko działa jak należy, a mianowicie jak model leci swobodnie bez gazu opada bardzo powoli, przełączenie trybu stabil na off nie powoduje żadnych zmian w locie modelu więc uważam że model jest poprawnie wyważony. Po dodaniu gazu na max model spokojnie wznosi się po zmianie drążka gazu na min. model delikatnie opada tutaj muszę poprawić kąt zamocowania silnika. Wszystko jest ok tryb hold też działa ale niestety po przełączeniu w tryb RTH model zawraca w kierunku na bazę i kontynuuje obrót dalej zataczając następne koło, model praktycznie na tej samej wysokości. W ustawieniach kierunku GPS. Teraz zobaczyłem że mam opcję z nawiasu (autopilot->miksery->mikser lotki–kierunek ustawiamy na 50) ustawioną na "0" czy to może być przyczyna takie zachowania modelu? Dodam że kierunek wyświetlany w osd jest poprawny i ikona pokazująca model względem bazy też pokazuje poprawnie.
ODPOWIEDZ