MinimOSD dla Ardupilota

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

maxxxior pisze:coś na FT232RL np taki: http://allegro.pl/konwerter-ft232-usb-u ... 20735.html
To najprawdopodobniej fake FTDI.
Radauskas pisze:Możecie polecić który programator ogarnie mi bez problemów micro minima ?
Tu masz caly watek o adapterach http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=2&t=24316
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Adrián »

http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232-i ... 67672.html mam takie i jeszcze mnie nie zawiodło.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232-i ... 67672.html mam takie i jeszcze mnie nie zawiodło.
To zrodlo rowniez moge potwierdzic (mam od nich 15 szt., wszystkie oryginalne FTDI), ale mysle ze to dyskusja raczej na watek ktory wspomnialem wczesniej.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Radauskas »

Dotarłem do wspomnianego wątku i tam się dowiedziałem, że teraz już nawet fejki działają,.. coś tam poprawili z tymi krzaczącymi sie sterownikami. Zamówiłem 2 szt. za 1,5 $ ( oba ) z Aliexpress i potestujemy :)
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: merlin1212 »

Witam!
W końcu i ja dorobiłem się swojego minima dzięki użytkownikowi >pilot<, (serdeczne dzięki za pomoc w kwestii elektronicznej) i zaczeła sie walka.Najpierw żeby cokolwiek pokazał- kilka godzin i po kilkukrotnym wgrywaniu różnych softów poszło minimosd extra 800 r788. Poszło to za dużo powiedziane.....Pojawiło się "No mav data". Kolejne kilka godzin zmiany softów i czcionek i okazało sie że orginalne kabelki pokiełbaszone-TX z RX zamienione i od strzała poszło. Niby powinienem być szcześliwy ale kolejna walka z RSSI.wszystko zrobione jak w opisach ,filtr podłaczenie i nie pokazuje.Wgrałem soft minim osd extra 2.1.4.5 r 914.Dużo nowych funkcjii-między nnymi ,możliwośc ustawień OSD z aparatury ale....no właśnie ekran który mi się wyświetla nie jest tym pierwszym ustawionym w CT tool.Przełącznikiem mogę wejść w zmianę ustawień OSD...(drążkami zmieniam parametry)
Generalnie wróciłem do porzedniego softu i za chiny nie wiem jak ustawic zmianę ekranu na drugi panel osd...Próbowałem różnych ustawień w CT tool, na różnych kanałach i nic. Jak to zrobić???
W sofcie r914 przez chwilę miałem że ekrany same sie zmieniały...nic pozatym.
Po kolejnym flashowaniu do r 788 pojawiło sie w koncu RSSi...nie wiem jeszcze jak z GPS bo nie mam jak sprawdzić (w bloku mieszkam),pozatym Sylwester dzisiaj.
Moze ktoś podpowie coś? Dodam że płytka zasilona z 5v od strony cyfrowej (mod 5v- fabryczny)
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: jumpertomek »

mam minimosd na pokładzie, do kamerki wiem jak podpiąć, ale coś mi nie pasuje z 2 strony. https://imgur.com/a/0rgng

GND
5V
RX

A w poradnikach pisze, że ma być tx. Te 3 plastiki są sklejone ( ale da się rozdzielić) więc ciekawe jak latał na tym poprzedni właściciel. Te 3 piny wchodzą w gniazdo I2C.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

jumpertomek pisze:mam minimosd na pokładzie, do kamerki wiem jak podpiąć, ale coś mi nie pasuje z 2 strony. https://imgur.com/a/0rgng

GND
5V
RX

A w poradnikach pisze, że ma być tx. Te 3 plastiki są sklejone ( ale da się rozdzielić) więc ciekawe jak latał na tym poprzedni właściciel. Te 3 piny wchodzą w gniazdo I2C.
RX w minimie podpiety do TX0/OSD w APM powinien wystarczyc (byc moze bedziesz musial skonfigurowac odpowiednio port w Mission Plannerze), ale musisz sie upewnic ze masz plytke APM 2.8 i ze gniazdo opisane na obudowie jako I2C jest skonfigurowane jako port szeregowy dla OSD (zworkami jak przy nr 3 na obrazku).

Obrazek
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: jumpertomek »

Mam 2.8.0 apm :P tą zworkę też przy txo/ osd

Czyli bez problemu mogę podpiąć tą wtyczkę w gniazdo I2C a w minm osd do GND,5V i RX tylko ?;p
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

jumpertomek pisze:Czyli bez problemu mogę podpiąć tą wtyczkę w gniazdo I2C a w minm osd do GND,5V i RX tylko ?;p
Tak
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Jimmy »

Kupiłem OSD z BG:
TAKI
Po podłączeniu w domu do APM 2.6 wszystko zagrało
- obraz z kamery - jest
- OSD - jest
- quad uzbraja się...

Po wyjściu w teren
- obraz z kamery jest
- OSD - jest
- quad nie łapie GPS... Na monitorze miga na przemian "Low RSSI" "No GPS fix" i "Low Battery" a jeden z ESC cału czas pika i nie można
uruchomić tego silnika. Czekałem prawie 10min. i nic nie zmieniało się... Nie mam monitora baterii i "Low battery" nie jest aktywowane w konfiguracji AMP.

Po odłączeniu OSD quad uzbroił się błyskawicznie.

Co może być problemem. Wcześniej do portu telemetrii APM było podłaczone 3DR radio, którego już nie podłączałem wraz z OSD.
Czy brak 3DR radio może robić problem z fixem GPS? Czy to wina OSD?
W domu nie latałem ale wskazania kompasu, wysokość i inne działały na ekranie.
karol10101
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 19:23

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: karol10101 »

Witam.
Ostatnio uruchomiłem fpv w swoim dronie i nadszedł czas na podłączenie minimosd.
Jest tylko mały problem nie działa.
Podłączyłem minima do ftdi wgrałem soft i czcionki. (MinimOSD-Extra_Copter_Pre-release_2.4_r726.hex)
Potem do złącza telemetrii APM2.8 i nic.. .czeka na dane.
Zmieniałem baudrate na 115200 itp... NIC.. zaczynam się poddawać i chciałem prosić o pomoc w uruchomieniu.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: ziele »

Musisz jeszcze w APM włączyć wysyłanie danych na port telemetrii. Jeśli parametry podane tutaj mają 0 to znaczy że ich odświeżanie jest zablokowane i osd nic nie otrzyma
https://github.com/diydrones/MinimOSD-E ... etting-APM
karol10101
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 19:23

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: karol10101 »

Ustawiałem te parametry wcześniej i NIC..
karol10101
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 19:23

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: karol10101 »

No jest działa. Robiłem chyba największy błąd. Zasilałem wszystko do testów przez USB. Po podłączeniu LiPo zadziałało.
Dziękuje.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: wrepinski »

karol10101 pisze:No jest działa. Robiłem chyba największy błąd. Zasilałem wszystko do testów przez USB. Po podłączeniu LiPo zadziałało.
Dziękuje.
Zwróć uwagę czy informacje GPS są wyświetlane, to częsty problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ