Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Palik14
Posty: 2
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 13:04
Lokalizacja: Norwegia

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Palik14 »

Witam
Przymierzam się od jakiegoś czasu do kupna drona. Wybór padł na 350 pro. Ale ostatnio zauważyłem że chyba został wycofany z produkcji ponieważ nie jest już dostępny na oficjalnej stronie walkera. Więc moje pierwsze pytanie brzmi - czy za jakiś czas nie będzie ewentualnie problemu z dokupienia cześć zamiennych?
Drugie pytanko - na początek chce kupić tylko droga z devo 7, wiadomo po prostu brak kasy na full. Czy potem mogę kupić sobie np. devo f7 i będzie działać mi z dronim bez żadnych modyfikacji?
Pytanie trzecie - zastanawiam się też na kamerą, najprościej byłoby ilook. No ale wiadomo zabiera prąd z drona. Więc myślę o gopro. Czy podłączenie jej wymaga jakiś dodatkowy akcesorii?
Z góry dzięki za wszelkie informacje ;)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Cześć. Części do x350 pro są dostępne. Z przydatnych rzeczy na pewno śmigła i długie nogi. Warto też wymienić kołpaki na śmigłach na aluminiowe- mniejsze ryzyko, że się odkręcą.
Na początek trzeba zmienić ustawienia drona, żeby nie zaliczył kreta- opis znajdziesz na poprzednich stronach - mod LVC.
Kupno gopro na początek myślę, że niepotrzebne. Zamiast kamery iLook proponuję szukać kamery z wyjściem video, np. Xiaomi Yi i po dodaniu nadajnika fpv będziesz mieć podgląd(mając monitor i odbiornik- osobne lub jako monitor z odbiornikiem wbudowanym). Devo7 nie ma monitora. No i konieczny jest gimbal - lepszy jest 3D, oparty na sterowniku Storm32- do dostania w necie.
Devo F7 - nie wiem, czy nie jest konieczna wymiana na inny kontroler w dronie, żeby działał. Niech się wypowiedzą Koledzy mający taki zestaw.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

Panowie. Proszę o pomoc!!! Po upadku QR X350 pro z nieznanych mi przyczyn. Napięcie na celach pow. 3,8v i wymianie obudowy na nową, kalibracji wszystkiego w Mission Planer, sprzęt jest bardzo niestabilny w trybie "hold position" i lepiej nie dotykać drożków bo wariuje wtedy. Nie wiem co mam zrobić z tym. Dron nie nadaje się do lotów teraz.
Filmik
https://www.youtube.com/watch?v=OkhTj5aZ_x4
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Robiłeś mod LVC? Jeśli nie, to mogła być przyczyna upadku. Może po krecie GPS jest uszkodzony- jakieś drobne pęknięcia płytki niezauważalne na "pierwszy rzut oka". Zrób kalibrację kompasu na żywo, nie w MP. U mnie też podobnie pływał, po ręcznej kalibracji jest ok.
Jest jeszcze możliwość, że odwrotnie założyłeś GPS (tył do przodu).
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

Dzieki za odpowiedź,
Nie robiłem LVC ponieważ wcześniej dron sam lądował jak zaczęła migać lewa dioda. (dodatkowo nie wiem jak zrobić lvc)Stasze wersje tego nie miały ponoć. Teraz jak pogrzebałem w MP nie miga dioda, nie wiem jak to odwrócić, więc kupiłem alarm.
Sprawdze ten GPS czy nie jest odwrotnie, i kompas bo ponoć też są takie objawy wtedy.
Dam znać jak poszło.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Na początku tej strony masz podpowiedź "shagee" odnośnie tego "pływania " drona. Mod LVC robimy na 2 sposoby: mechanicznie lutowanie w środku drona i przez wyłączenie w MP (szukaj w wątku). Jednak wtedy lądowanie robisz sam, po sygnale alarmu z drona, gdy masz na nim ustawione 3,6 - 3,7V.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

tak, widze że głównie obwiniany jest kompas, również na zagranicznych forach, tyle że w podłączeniu pod MP nieby działa, jak kręce dronem do zmieniają się parametry.
Acha, Zaraz po wymianie obudowy, wyjechałem dronem w góre i zrobiłem RTL - działało, dron nawet korygował podmuchy wiatru, ale w pozycji "hold position" pływa niestety. Wcześniej po gwałtownym roll lub back sam wyhamowywał i trzymał pozycje, a teraz po takim manewrze wariuje i trudno go nie rozbić.
Rozebrałem jeszcze raz drona: kompas i moduł GPS zamontowany prawidłowo, wypatrzyłem że ceramika GPS jest pęknięta - nie wem czy to może być przyczyną skoro działało RTL oraz MP pokazuje GPS fix.
CAŁY CAS JESTEM W KROPCE. Nie wiem co mam z tym zrobić. Nie wiem co jest przyczyną.
Widze że QR X350 pro ma coraz mniej części dostępnych w necie bo już go nie produkują. Kompas jest dostępny na allegro, modułu GPS nie znalazłem jeszcze nigdzie.
Poradźcie coś please!
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: pilot »

Pęknięta "ceramika" to antena GPS, jeden z najważniejszych elementów. Czasem potrafi to jakoś działać ale antena jest do wymiany. Części na razie są jeszcze dostępne, jak nie w nas to z Chin do ściągnięcia. Zakup całego GPSa jest jednak mało sensowny, wystarczy wymienić samą "ceramikę".

Mam Walkerę swojej konstrukcji i próbowałem na 2 różnych kontrolerach, różnych GPSach i zawsze był problem z trzymaniem pozycji. Latał idealnie w innych trybach ale np. Loiter to tragedia. Teraz pakuję do niej Nazę i mam nadzieję graniczącą z pewnością, że wreszcie zacznie porządnie latać.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Podłączenie do MP nie musi wszystkiego pokazać-parametry będą się zmieniały- też tak miałem. Skalibruj jeszcze raz kompas, ale jeśli masz pęknięty gps, to raczej jego przyczyna. Mam na zbyciu praktycznie nowy GPS Walkery, Devo M, moduł usb.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Witam kolegów
Mam Walkera qr x350 pro i devo 7
Robiłem kilka modyfikacji montowałem gimbala ilook+ włączanie nagrywania z aparatury i montowałem minimosd to wszystko jakimś cudem działa.
Coś namieszałem i mam non stop włączoną fmod czyli inteligentne sterowanie lotem. Myślę że to się przestawia w aparaturze devo7 ale nie wiem jak. Przełączanie fmod nie daje rezultatów pred modyfikacjami bylo ok. Jak to przestawić aby przełącznik fmod działał jak wcześniej?
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Próbowałeś w MP sprawdzić kalibrację drążków i przełączników? Może tam coś przestawiłeś.

Przy okazji- [To nie giełda]
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Nie bardzo wiem jak to zrobić A przez komputer nic nie grzebałem tylko w ustawieniach aparatury
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shaggee »

papisp pisze:Witam kolegów
Mam Walkera qr x350 pro i devo 7
Robiłem kilka modyfikacji montowałem gimbala ilook+ włączanie nagrywania z aparatury i montowałem minimosd to wszystko jakimś cudem działa.
Coś namieszałem i mam non stop włączoną fmod czyli inteligentne sterowanie lotem. Myślę że to się przestawia w aparaturze devo7 ale nie wiem jak. Przełączanie fmod nie daje rezultatów pred modyfikacjami bylo ok. Jak to przestawić aby przełącznik fmod działał jak wcześniej?
Mission Planner sprawdź flight modes czy nie masz włączonego trybu simple lub supersimple
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Nie grzebałem w MP czy jest to możliwe żeby się przestawiło? Czy podłączajac Drona do pc i przeglądając MP ma być podpięta bateria?
Sprawdzę oczywiście jak powinno być?
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

NIE podpina się baterii podczas podłączenia do komputera!
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ