naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

Witajcie.
Złożyłem drona na ramie 260 , naze32, emax 2205 2300kv , esc favourite 30A opto littlebee .
aparatura turnigy 9x z odbiornikiem 9X8Cv2 .

kallibrowałem esc , w programie cleanflight , w dziale motors , gdy przesuwam suwak master , równiutko startują i równo sie kręcą ( widac to w cleanflight) , cicho . gdy uzbroje silniki z aparatury, na wolnych obrotach i gdy dodaje gazu, dostają szału .. na wskaźnikach kazdy się kręci z innymi obrotami , i te obroty skaczą .wydają dziwny dzwięk . kojazy mi sie z tańcem pogo ...

w programie BLHeliSuite , gdy go podłacze z esc to 2 esc pokazują inną wersję niz pozostałe .. nie wiem czy to tak ma byc ? i nie chca sie flesznąc na 4,9

co może byc powodem .. juz mam dość , mecze sie z tym modelem któryś tydzień .

żałuję że nie kupiłem gotowca .



poniżej zdjęcia

https://zapodaj.net/38154831fbc59.jpg.html

https://zapodaj.net/b6df4ae1194c2.jpg.html
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: KwiatuFPV »

A latać próbowałeś ? To że na stole po uzbrojeniu "wariuje" to normalne ... FC myśli że jest w powietrzu i próboje stabilizowac quada ... a firmware w esc powinieneś mieć takie same wszędzie ... wersje 4.9 ? Co masz na myśli ? I jak objawia się to ze nie chcą się flaschowac ?
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: bloodmoon »

No na pewno musisz zmienić blheli na takie samo, flashujesz przez Naze? Jaka wersja cleanflight?

Tapppppppatalked
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

próbowałem latać ale po uzbrojeniu od razu jakby sie chciał unieść . po leciutkim dodaniu gazu reaguje za mocno , agresywnie . jakby myliły mu sie kierunki , nie da sie naz nim zapanować .
jeżeli chodzi o flashowanie esc to tak przez naze , ma być włączona ? tzn connect ? w belihelisuite daje connect , lączy sie , wybieram soft, daje ok i nic sie nie dzieje .
wszystkie programy najnowsze

udałe mi sie sfleszować wszystkie esc . mam teraz wszędzie 4,9 .

kalibracja i dalej to samo .

dodam że gdy odpalam silniki recznie , to sa zimne , gdy za pomoca aparatury , są gorące po chwili .

poniżej film
https://www.youtube.com/watch?v=lkiGXoB ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: KwiatuFPV »

Czy FC jest ustawiony zgodnie ze strzałka ? Jeżeli nie to czy ustawiłes to cleanflight ?
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

tak. jest ustawiony do przodu
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: KwiatuFPV »

A limity w apce ustawiłes ? W zakładce reciver jak drążki są na środku masz wartości 1500 ?
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

tak . właśnie ustawiłem 1500 . co masz na myśli limity ?
na wszystkich filmach jakie oglądałem to widać że nie startują równo wszystkie silniki , a u mnie jest totalne szaleństwo . ma to znaczenie że to odbiornik na pwm ?

najlepsze jest to , że jak podłącze starego apm z cx-20 z apką od cx-20 ..wszystko działa dobrze ... silniki równo się kręcą , aksamitnie
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: PiotrSz »

Pierwsza rzecz to zamiast CF wgraj BF i nie włączaj Airmode
Druga rzecz to doinstaluj sobie do chrome BLHeli - Configurator i przez BF zrób aktualizację wszystkich esc, następnie ustaw timing na medium high i dopiero spróbuj.
Podejrzewam że masz coś namieszane w timingach, jak Ci się będą mocno silniki grzały podczas lotu to włącz opcję demag compensation.
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: botr123 »

Piotr ...możesz troche objaśnić jak działa Airmode - jestem początkującym a jakoś lepiej mi się startuje w tym trybie
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: PiotrSz »

botr123 pisze:Piotr ...możesz troche objaśnić jak działa Airmode - jestem początkującym a jakoś lepiej mi się startuje w tym trybie
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

wgrałem betaflight , ale nie ma baro i kompasu. wgrałem najnowszy soft do esc przez belihelisuite .

EDYTA - scalenie

panowie .. spaliłem nastepny kontroler .. ale cóż .. juz mam 3 sztuke. zlutowana , przewody od kanałów puściłem od góry , a nie pomiędzy płyta dystrybucji a naze ( kanapka) . mam przypuszczenia że promieniowanie elektryczne wpływało na podawany sygnał na regle . bo przed spaleniem uniosłem naze ( wyżej od pdb ) i silniki zaczeły sie równo kręcić .
teraz mam tak że po uzbrojeniu kręca się równo , aksamitnie w miare , a tak od 25 % zaczyna sie to pogo ... silniki głosno skwiercza i obroty szaleją ..
gdzie się ustawia te timingi ? i na jakie mam ustawić .

to już 3 kontroler naze i dalej nie lata... nie chce znów coś sp... czekam na flysky fs-i6 , tam bedzie odbiornik na ppm a nie tak jak tu na pwm .. może coś to zmieni

jest postęp .. wzniusł się , unosił się w pokoju . ale tak jak pisałem przy ok 25-30 % silniki zgrzytaja i dron sie drzy . powyżej to znika .. . czy ma znaczenie że złupki w kanapce pomiędzy pbd a naze są metalowe? nie ma gumek ?
zauważyłem ze jak odsunę naze od pbd ( trzymając z boku w ręce ) , to silniki pracuja płynnie , nie ma tego problemu . jak przykręce to swiruje. ale stabilny jest
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: bloodmoon »

Kolego co to za pdb jest jak to jakiś chińczyk to wywal i daj coś porządnego kolega miał podobnie jak dał porządne pdb od flyinglemon zaczęło latać jak należy. Jak to się mówi buta nie zjesz pdb jest podstawą poprawnego działania setu a jak tak dalej będziesz cisnąć na tym to możesz więcej sfajczyc a nie tylko FC. Cheers.

Tapppppppatalked
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: gebe14 »

mam podejrzenia że to wibracje ...

a pbd mam takie
https://pl.aliexpress.com/item/F18057-8 ... =200001407
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: naze32 , esc favourite - dziwne, nierówne działanie

Post autor: Kubiako »

PiotrSz pisze:Pierwsza rzecz to zamiast CF wgraj BF i nie włączaj Airmode
Druga rzecz to doinstaluj sobie do chrome BLHeli - Configurator i przez BF zrób aktualizację wszystkich esc, następnie ustaw timing na medium high i dopiero spróbuj.
Podejrzewam że masz coś namieszane w timingach, jak Ci się będą mocno silniki grzały podczas lotu to włącz opcję demag compensation.
Chciałem wgrać nowszy firmware do swoich ESC Littlebee 30A-S przez BLHeli Configurator. Oprócz wyboru wersji jest jeszcze możliwość wyboru rodzaju ESC(tak mi się wydaje). Są to oznaczenia składające się z dwóch liter i liczby, np. A-H-15, B-L-90 itp. Co to jest, i jak należy to ustawić? Bez wiedzy nie chciałem ryzykować więc zostawiłem tak jak było pierwotnie A-H-15 i zaktualizowałem tylko z wersji 16.3 do 16.6. i zmieniłem Timing na MediumHigh.
ODPOWIEDZ