Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: Verid »

brireione pisze:Chłopak chciał podzielić się pomysłem/projektem
Mylisz chłopaków :mrgreen: - projektem chwali się szaman a wojtuś...no cóż.
brireione pisze:Na dzień dzisiejszy większość FC i ESC mają wspólną mase. Nie trzeba być wielkim elektronikiem żeby to sprawdzić, wystarczy miernik.
Wszystko prawda - z małym zastrzeżeniem. "Większość" to nie "wszystkie" i nie trzeba być wielkim żeby sprawdzić ale trzeba wiedzieć że nie sprawdzenie może mieć złośliwe konsekwencje. Jakby było tak różowo jak mówisz to problemy opisane przez Piotra nie miałyby bytu, nieprawdaż?
Ten wredny...
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: brireione »

Faktycznie szaman :) mój błąd. Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :) Tak czy inaczej dodatkowa masa nikomu nie zaszkodzi, i nie ma o co robić afery wg. mnie Wojtek zapewne jest "nowy" w temacie i nie pamięta czasów multiwii baaa a nawet pierwszych PX4 i dlatego napisał że masa do esc jest zbędna (bo faktycznie tak teraz jest) Należało go delikatnie nawrócić a nie "wytaczać ciężkie działa"

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

To ja chciałbym jeszcze zadać pytanie w kontekście mas w przypadku pdb diatone 7.3, które kupiłem. Początkowo chciałem po prostu podłączyć przewody sygnałowe z esc do FC zgodnie ze sztuką ale moje pdb ma opcje podlutowania samych przewodów sygnałówych bez masy z dalszym puszczeniem komunikacji esc-fc przez złącze które ma plus, masę i sygnały silników. Takie rozwiązanie jest ok?

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: PiotrSz »

brireione pisze:Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :)
Zakładając że moje problemy są z przed dwóch lata to się trochę pomyliłeś... oba moje przypadki to zeszły rok z tym że quad był zbudowany na podzespołach z wysokiej półki. Więc proszę nie mów kiedy miałem problem. Róbcie co chcecie, z takim podejściem jak przyjdziecie z problemem to ludzie mogą sobie odpuścić chęć pomocy z obawy że zostaną objechani.
Dobra, swoje powiedziałem i w temacie GND więcej nie mam ochoty się z wami spierać, szkoda życia na takie przepychanki.
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: brireione »

Tak. Sp F3 ma wspólną mase tak samo jak rs30a. Możesz z powodzeniem nie używać masy do sygnału esc. Jedynie w przypadku chęci programowania zewnętrznym programator em (nie passthrough) masa jest konieczna.

EDIT - scalenie
PiotrSz pisze:
brireione pisze:Problemy Piotra są sprzed 2-ch lat :)
Zakładając że moje problemy są z przed dwóch lata to się trochę pomyliłeś... oba moje przypadki to zeszły rok z tym że quad był zbudowany na podzespołach z wysokiej półki. Więc proszę nie mów kiedy miałem problem. Róbcie co chcecie, z takim podejściem jak przyjdziecie z problemem to ludzie mogą sobie odpuścić chęć pomocy z obawy że zostaną objechani.
Dobra, swoje powiedziałem i w temacie GND więcej nie mam ochoty się z wami spierać, szkoda życia na takie przepychanki.
Absolutnie nie chciałem Cię urazić. Jak tak to odebrałeś to przepraszam. Technika się zmienia i tyle.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: PiotrSz »

brireione, polecam Ci film
brireione
Posty: 24
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 06:15
Lokalizacja: HERE

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: brireione »

PiotrSz pisze:brireione, polecam Ci film
No i po temacie :) pozdr

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

Gorąca prośba do kolegów aby spojrzeć na schemat podłączeń czy wszystko jest ok? O czymś zapomniałem? Coś zrobiłem źle?

Obrazek
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: rafi.devtox »

1.Na zalaczonym obrazku nie ma podlaczonego zasilania do vtx...
2. Nie zaznaczyles ze podlaczasz mase sygnalu od esc do GND.
3. Z tego co pamietam micro minimosd potrzebuje dodania zasilania czesci analogowej. Samo zasilanie czesci logicznej nie wystarczy... Bynajmniej ja mialem z tym problem....

Wysłane z mojego EAGLE975 przy użyciu Tapatalka

Cofam pkt.1... Po kliknieciu na obrazek pokazuje sie calosc ....
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

rafi.devtox pisze:2. Nie zaznaczyles ze podlaczasz mase sygnalu od esc do GND.
Zastanawiałem się jeszcze czy podłączenie mas regli do mas na pdb jest ok? Czy konieczne jest podłączenie bezpośrednio do fc?
rafi.devtox pisze:3. Z tego co pamietam micro minimosd potrzebuje dodania zasilania czesci analogowej. Samo zasilanie czesci logicznej nie wystarczy... Bynajmniej ja mialem z tym problem....
Tego nie wiedziałem, muszę doczytać. Regularny MinimOSD w pierwszym kopterze jest zasilany tylko na części logicznej i wsio gra i buczy więc myślałem że tutaj też będzie ok.

Dzięki za spostrzeżenia!
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: rafi.devtox »

Najbezpieczniej mase jest podlaczyc w miejsce skad wychodzi sygnal sterujacy ze wzgledu na potencjal masy.... Czyli do fc najbezpieczniej...

Wysłane z mojego EAGLE975 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: daze »

szaman89 pisze:
rafi.devtox pisze:2. Nie zaznaczyles ze podlaczasz mase sygnalu od esc do GND.
Zastanawiałem się jeszcze czy podłączenie mas regli do mas na pdb jest ok? Czy konieczne jest podłączenie bezpośrednio do fc?
https://www.youtube.com/watch?v=4AhMdGe_EbM

szaman89 pisze: Tego nie wiedziałem, muszę doczytać. Regularny MinimOSD w pierwszym kopterze jest zasilany tylko na części logicznej i wsio gra i buczy więc myślałem że tutaj też będzie ok.

Dzięki za spostrzeżenia!
Powinno być ok tak jak na schemacie.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: cebulator »

Micro minimosd jest zasilany tylko jednym 5V. To stara wersja miała to rozdzielone. Także jest poprawnie narysowane
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

To co tygryski lubią najbardziej. Składanie!

Obrazek
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kulejna 250 - RCX H250CF-3K

Post autor: szaman89 »

Nie mogę uruchomić rssi w kombinacji eleres mini -> spracing f3 evo -> micro minimosd. Przewód podłączony do wyjścia rssi w eleresie mini i do wejścia rssi na spracing. W minimie siedzi mwosd. Na osd wyświetlają się wszystkie informacje jednak rssi jest cały czas 0%. Zworka w spracing zalutowana na rssi pwm.
Macie może jakieś pomysły jak to uruchomić?
ODPOWIEDZ