MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: FeelTheCool »

Mam pytanie nie związane z FPV ale z H8 mini. Otóż, czy jest możliwość przeprogramowania tego kopterka tak, aby zmniejszyć jego prędkość YAW? Bo na najszybszym trybie troche trudno nim sterować taką aparaturą małą.
Felipesku
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 11:27
Lokalizacja: Wawa

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Felipesku »

Sporo osób dorabia sobie jakieś przedłużki do aparatury, albo masz gotowe: http://www.banggood.com/FQ777-124-Pocke ... mds=search - tylko czy będą pasowały? Ewentualnie pokombinuj trochę.

To nie zmiana Yaw, ale podobno zdecydowanie lepiej się lata.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Podepnij do "normalnej", to zrobisz co zechcesz :-D
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

W telegraficznym skrócie dla tych co by chcieli utylizować zalegające Scisky i macie dosyć silników szczotkowych :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość przeniosłem tutaj... http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=39465
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2017, 21:57 przez Szper, łącznie zmieniany 10 razy.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Valdi »

Hej,
Super opis :)
Tylko tak na szybko popatrzylem na Banggood i wszystkie male esc sa Bl-heli_s.
Pytanie czy mozna zmienic w nich soft na bez "S" na koncu.
Tak jak "psikuta" :p
Czy trzeba szukac takich bez "S"
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Ja mam regle na BLheli-S - właśnie te niby bez PWM. Wieczorem jeszcze potwierdzę ostatecznie czy chodzą na PWM.
Scisky w trybie Oneshot125 działa bez problemu.

Zrobiłem aktualizację bo była przeprowadzka na inną ramę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak stary F1 zachowuje się w tej konfiguracji.

Zastanawiam się czy ten projekt nadal powinien siedzieć w "Eachine na sterydach" - jak mod uzna to wyrzuci w osobne projekty :)
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Cud miód i orzeszki :-D idziesz jak burza! heh
Przez Ciebie znowu myślę o Q.. Ten maluch bez szczotek, super! Kiedyś się na pewno odezwę po ramę i porady ;-)
Ostatnio zmieniony piątek 20 sty 2017, 12:22 przez Adrián, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Roger »

hey a oglądałeś może te filmy:


A nie lepiej kupić emax femto i juz na nim zrobić normalnego mikrusa z brushlesami? :)

Ale poza tym podziwiam zacięcie, każde takie inicjatywy są godne pochwały.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Roger pisze:A nie lepiej kupić emax femto
Taki narodził mi się plan w głowie, od dawna myślałem o takich maluchach bez szczotek, ale jak zwykle odkładałem, ale widząc jak Szper szaleje, to ślinka leci :-/
Nie mam nic, więc można dobrać pod własne potrzeby od zera :-)

Łatwiejszy montaż
http://www.banggood.com/CleanFlight-Bet ... m-alsolike
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Widziałem ten projekt ale jest parę punktów do których mam pewne "ale":
- super bo rama przemyślana pod dany FC. U mnie to kulawe bo ma przyjąć brushed jak i brushless FC.
- wytrzymałość - jak druk to może to różnie kończyć. Sam wiem ile ram połamałem ( Janot też :D ). Tu jednak wolałbym carbon.
- Scisky modyfikowany rezystorem. Trzeba robić inwersję PWM której nie można zrobić na BLheli-S - brakuje opcji. Zostaje podczepianie się pod mosfet.

Emax femto widziałem i chciałbym go docelowo. Na nim można trochę masy ugrać:
- niższe słupki lub po prostu m3 nylonowe + bowden jako dystans
- wbudowany BEC 3A - czyli wylatuje przetwornica
- sam FC jest lżejszy

Dlatego pisałem, że jest opcja budowy poniżej 50g. Femto zamontować to żaden problem. Koncept na 40g też mam ale najpierw muszę pomęczyć "przeszczepa" by wyłapać błędy konstrukcyjne.

Mam 2 quady typu micro. Jeden zawsze jest pilotażowy w modyfikacjach a drugi to "wyciąganie wniosków".
Jak dobrze pójdzie to w weekend wyprowadzę "przeszczepa" na spacer.

-- Edit --
Adrian tego piko też zmieszczę ale gorzej z układaniem kabli. Plus to ilość UARTów. Nawet DSHOT lata (trzeba PPM remapować). Piko jest dobry do kanapki z 4in1 6A ESC. Zejdziesz do 90mm na 65mm śmigłach ale pojawia się problem w postaci lipola.... zaczyna wystawać nachalnie poza obrys centerplate zabierając ciąg. Powoli zastanawiam się nad montowaniem lipoli pionowo.
W 100 co zaprojektowałem schowasz nawet pod brzuchem SLS 2s 500mah 40C i nie koliduje ze śmigłami.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Post pod postem.

Sprawdziłem na reglach co mam na BB2 czy działa czysty PWM - ruszyło. Zrobiłem aktualizację opisu.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

100 jest dla mnie w zupełności wystarczająca. Kiedyś też sobie takiego malucha złożę. Chociaż silniki dłużej pociągną.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Na kolejną zachętę trochę fotek. Dodałem FPV ale z deka inaczej zrealizowałem niż pierwotnie zakładał projekt.

Przeniesione: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=39465
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jarnet86 »

Widzę, że następuje coraz większa migracja na "bez-szczotkowe" mikrusy. Nigdzie na forum nie znalazłem wzmianki o Eachine Aurora 90. Więc pozwolę sobie o tym wspomnieć w tym temacie.

Obrazek

Kupić można całego gotowego drona jak i samą ramę. Ja skusiłem się na gotowca z Bangood i minęło już 10 dni jak wysłali zamówienie, więc lada moment powinna być.

Jedyną rzeczą która mi nie pasuje w tym zestawie jest kamerka, a właściwie to nadajnik który ma tylko 25mW, a jak wiadomo od dawna dostępne są już 200mW. Dlatego dokupiłem kolejną która też jest nowością Eachine DVR03 z możliwością bezpośredniego nagrywania na kartę mSD. Niby można nagrać obraz przechwycony przez gogle lub monitor, ale zawsze wiąże się to z widocznymi zakłócaniami na filmiku. Do tego różnica w cenie między DVR03 a TX03 jest niewielka.

W pierwszej połowie miesiąca wszystko powinno już do mnie dotrzeć. Więc niedługo będę mógł powiedzieć coś więcej.
Awatar użytkownika
uki1985
Posty: 38
Rejestracja: środa 08 lut 2017, 20:59
Lokalizacja: Kruszwica

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: uki1985 »

Cześć, jestem tutaj nowy i po przeczytaniu chyba wszystkich stron na forum i na rcgroups dalej nie znam odpowiedzi na pytania mnie dręczące :) Mam nadzieję, że coś podpowiecie. Chciałbym złożyć sobie zestaw FPV na Hubsanie H107P (z barometrem). Celem jest po prostu spróbować FPV małym kosztem, nie brnąc w konstrukcje idące w setki złotych. Moja idea: do Hubsana dołożyć standalone FPV czyli Eachine TX03 z regulowaną mocą i do tego bateria 100 lub 150mAh na "plecy" modelu. Waga takiego zestawu z LiPo 150mAh to ok 10g. Dzisiaj wykonałem testy z dodatkowymi 10g obciążenia i czas lotu spadł z 8:30 min do 4:30 min. Do ugrania jest jeszcze ok. 2-3g poprzez zdjęcie góry obudowy. Moje pytanie czy taki niezależny zestaw ma sens? Może lepiej byłoby do zasilania kamerki wykorzystać aku z modelu (520 mAh). Nie potrafię doszukać się informacji jak policzyć czas zasilania kamerki i czy aku 100 lub 150mAh wystarczy żeby zasilić kamerkę przez te prawie 5 min lotu. Specyfikacja podaje że przy 25mW zapotrzebowanie na prąd sięga 510 mA, a w trybie 200mW do 740mA. Z różnych wideorecenzji zrozumiałem, że combo TX03 ma wbudowany step-up i można je zasilać bezpośrednio z baterii. Niestety, żaden ze mnie elektryk i nie wiem czy dobrze kombinuję: na zapewnienie 25mW mocy przez 1h potrzebuję 510mA, czyli na dziesięć minut przy napięciu potrzebuję 1/6 tego czyli 85mA? Zatem bateria 150 mAh powinna spokojnie wystarczyć na zasilenie kamerki przez 10 minut?

W kwestii odbiornika: chcę żeby było tanio i w miarę możliwości dobrze, więc chciałbym dokupić odbiornik 5.8GHz OTG do Androida i używać telefonu w googlach VR (BOBO Z4) tylko na razie w Banggood są "under restocking". Z filmów YT wynika że radzi sobie całkiem nieźle a opóżnienia są nieznaczące.

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o spojrzenie na ten plan krytycznym okiem
ODPOWIEDZ