MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szakal
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 14:36

MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: Szakal »

Hej,
zachęcony opisem alternatywnego firmware dla MinimOSD z RC Groups https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... imOSD-fork postanowiłem zaktualizować leżakującego w szufladzie Minima. I tu pojawiły się pierwsze kłopoty - nie chciało się łączyć z kompem. Niezrażony stwierdziłem, że chinole z Aliexpress coś namieszali i dobrze będzie postawić to wszystko od zera. Podłączyłem płytkę pod programator ISP i pojawił się kolejny zonk - błędna sygnatura procka Mega328P. Wgrywanie siłowe z parametrem -F nie pomogło, sprawdzanie poprawności wgrania programu zwracało błąd, a sama płytka dalej nie łączyła się z kompem.

Dzisiaj wymieniłem procek na taki z raczej pewnego źródła. Pierwsze dostrzegalna różnica: minimowa Mega328P miała nadruk zamiast lasera/wytrawienia, w każdym razie miała mniej wyraźny napis.

W wolniejszej chwili wgram soft, ale nie przewiduję już jakiś specjalnych problemów.

Także uważajcie :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: pawelsky »

Szakal pisze:błędna sygnatura
Bledna czyli jaka?

Moze masz procek zabezpieczony przed zapisem i musisz lockbity 'przepalic'?
Szakal
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 14:36

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: Szakal »

Teraz ci nie powiem, bo nie zapisywałem komunikatów programatora. Wypluwał coś na zasadzie "odczytana sygnatura XYZ12345 oczekiwana QWE67890". Procek dało się zaprogramować z przełącznikiem -F (force), ale soft nie chciał działać.
Zobaczymy po wymianie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: pawelsky »

Szakal pisze:Wypluwał coś na zasadzie "odczytana sygnatura XYZ12345 oczekiwana QWE67890".
To to wiem, pytanie jaka byla to dokladnie sygnatura...
Szakal pisze:Zobaczymy po wymianie.
Nowy to nam niewiele powie jesli chodzi o to dlaczego nie mogles zaprogramowac starego. No chyba ze nie zalezy Ci na wyjasnieniu w czym byl problem...
Szakal
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 14:36

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: Szakal »

Układ odratowany.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: pawelsky »

Moze bys sie podzielil szczegolami, zeby jakis pozytek byl z tego watku dla potomnych? :)
Szakal
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 14:36

Re: MinimOSD - lewa AtMega328P i aktualizacja softu

Post autor: Szakal »

Zbyt wiele do analizy nie ma - zamiast bawić się w dumanie co nie działa po prostu podgrzałem płytkę hot-airem, zdjąłem stary procek, wlutowałem nowy procek, wgrałem nowy bootloader. Zamiast kombinować przez godzinę co nie działa taniej jest wlutować nowy układ za 8zł. Być może po prostu miałem pecha i był to jednostkowy przypadek.
ODPOWIEDZ