Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Verid »

literat pisze:Przypuszczam, że zlecenie komuś zrobienia takiej osłonki ze szkła i to w dodatku z polaryzacją nieźle by kosztowało :-(
Bez przesady - przekop Alle w poszukiwaniu filtrów CP do GoPro, jest tego sporo i za niewielkie pieniądze.
Sprawdź średnicę który circa będzie pasował na pysk Bebop'a i teraz masz 2 możliwości:
-chamska czyli hotglut w rękę i po 5 minutach masz filtr przyczepiony do Bebop'a
-kulturna czyli suwmiarka w rękę, mierzysz filtr, mierzysz pysk, rysujesz w 123D Design (darmowy) adapter i drukujesz a jak nie masz plujki to puszczasz na forum prośbę o wsparcie.
Ten wredny...
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

porozbierałem i raczej tego pierwszego plastiku nie można usunąć , może być soczewką ,przydał by się ktoś kto ma taką kamerkę rozbitą,;),
natomiast zamówiłem filtr Polaryzacyjny ,, są na allegro filtry do gopro ale trochę małe rozmiary wiec kupiłem dużego markowego dziadka 55mm , ciekawe jak wpłynie na długość lotu i stabilność
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

jolo747 pisze: natomiast zamówiłem filtr Polaryzacyjny ,, są na allegro filtry do gopro ale trochę małe rozmiary wiec kupiłem dużego markowego dziadka 55mm , ciekawe jak wpłynie na długość lotu i stabilność
Ale przecież osłona w Parrocie jest wypukła. Zakładając płaską ograniczysz możliwość pola widzenia kamery - w sumie "unieruchomisz" obiektyw
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Ja używam 52mm Filter Lens
http://www.gearbest.com/action-cameras- ... 10690.html
Pole widzenia jest ograniczone jeśli chcemy ręcznie bardziej się rozglądać

Tutaj jest test 37mm i 52mm
https://www.youtube.com/watch?v=POAM0Z41tSU
Załączniki
lens.png
lens.png (262.48 KiB) Przejrzano 3055 razy
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

no ale po co tam dodatkowy obiektyw? chcesz zawęzić /zwiększyć kat ,? wyprostować rybie oko ?
ja pisząc 55 mm miałem na myśli liniowy filtr polaryzacyjny o średnicy 55mm (żeby nie zawężał kąta patrzenia kamerki ) a żeby likwidował wszelkie bliki i duszki na obrazie , myślę tez że przyciemniając nieco te F2,3 uzyska się ostrzejszy obraz , tak jak przykręcając przysłonę np z f2,0 do f4,5 w lustrzankach , oczywiście kosztem jakości w ciemniejszych ujęciach gdzie kamerka będzie musiała nadrabiać czasem i iso (czytaj rozmazywaniem i szumami)

Literat , nic nie zawęzimy , najlepiej ze względu na jakość i wagę było by wyciąć z kamerki pierwsze szkiełko (jeśli jest tylko ochronne) dopasować i wkleić filtr polaryzacyjny , ale jeśli tam jest soczewka to trzeba dać filtr na zewnątrz , i dodatkowo jeszcze osłonę słoneczną powinien się obraz sporo poprawić

najlepiej było by założyć tak



na alledrogo sa zestawy z filtrem CPL do go pro powinny pasować jak ulał
Ostatnio zmieniony wtorek 10 sty 2017, 08:20 przez jolo747, łącznie zmieniany 1 raz.
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Ja miałem na myśli ochronę soczewki za pomocą tego filtru, ponieważ ze względu na to ze wystaje dość mocno, jest narażona na uszkodzenia. Raczej filtr nie dotyka soczewki aby ją porysować. Chyba, ze ktoś bardzo się postara i wsadzi go za głęboko.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
QuaTro98
Posty: 4
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 11:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: QuaTro98 »

Miał ktoś kiedys problem z bebopem że podczas startowania wyskakuje komunikat "motor stalled" dodam że takie coś nie wyskakuje gdy dron nie ma założonych śmigieł.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

pawelsky pisze: Teoria wibroizolatorow ma sens - nakrec video na zewnatrz w tych samych warunkach z wlaczonymi silnikami i z wylaczonymi (noszac go w reku) i bedziesz mogl latwo stwierdic czy tu jest pies pogrzebany.
Jestem dzisiaj po próbach z noszeniem w ręku Bebopa i w moim konkretnym przypadku nie ma żadnej różnicy w nagraniu pomiędzy nagraniami z włączonymi i wyłączonymi silnikami. Cały czas mydło. Jak dla mnie to jest po prostu defekt kamery albo działanie niskich temperatur - podczas dzisiejszego filmu było około -3 stopnie Obrazek Sorki, że napisy po angielsku, ale będę też zamieszczał linki na FB Parrota oraz oficjalnym forum.

https://youtu.be/sokAjCIDznY
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

faktycznie lipa , a nie masz poluzowanej soczewki albo cuś? na yt widac ze jest tam wsuwany w kamerke cały zespół soczewkowy, filmy ściągasz przez kabel czy wifi ?
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

jolo747 pisze:faktycznie lipa , a nie masz poluzowanej soczewki albo cuś? na yt widac ze jest tam wsuwany w kamerke cały zespół soczewkowy, filmy ściągasz przez kabel czy wifi ?
Nie chciałem rozkręcać obudowy (dron na gwarancji) więc nie wiem czy coś nie jest poluzowane. Filmy ściągam przez kabel, a film kilku minutowy ma 1.24GB więc wiem, że wszystko poustawiane na maksa i tak się nagrało
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

literat pisze: Nie chciałem rozkręcać obudowy (dron na gwarancji) więc nie wiem czy coś nie jest poluzowane. Filmy ściągam przez kabel, a film kilku minutowy ma 1.24GB więc wiem, że wszystko poustawiane na maksa i tak się nagrało
Upgradowałeś soft na dronie? Jak kupiłem drona miałem soft 3.X , teraz zainstalowałem 4.X. Dochodzi kilka opcji w ustawieniach kamery. Może to coś zmieni.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

albercik pisze: Upgradowałeś soft na dronie? Jak kupiłem drona miałem soft 3.X , teraz zainstalowałem 4.X. Dochodzi kilka opcji w ustawieniach kamery. Może to coś zmieni.
Tak w dronie jest najnowszy soft 4.x.x nie pamiętam jaki ale wiem, że najnowszy
nRx_naye
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nRx_naye »

Dzień dobry!

Również od tygodnia posiadam Bebop'a 2 !
Dron jest świetny... ale faktycznie jest 1 malutki problem... ostrość na kamerze...
Aktualnie czekam aż z Gearbesta przyleci do mnie filtr 57mm - łatwo go podobno zamontować bez wielkiej sztuki;

Natomiast nie wiem czy out of focus to wina samego bebopa 2 czy może jednak po prostu wadliwy egzemplarz ...
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

Ja ze swoim poczekam na lekkie ocieplenie i jeżeli nie będzie poprawy to reklamacja
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

nie czekaj , jak będzie ciepło bo trza będzie latać a nie serwisować ;)

macie jakieś sugestie jak najlepiej ustawić drążki w aparaturze , ustawiłem wstępnie na prawym przód tył i obracanie na lewym boki i wysokość ,
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
ODPOWIEDZ