Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu. Copter.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy ten opis był dla Ciebie przydatny?

TAK
65
100%
NIE
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: maxiiii »

Powyższy wpis mkrawcz1 jest błędny.

wpis prawidłowy jest niżej

Obrazek

Obrazek

Masz kompas na płycie?
Ostatnio zmieniony wtorek 03 sty 2017, 20:29 przez maxiiii, łącznie zmieniany 1 raz.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: Lech55 »

bracduv pisze: jakbym nie miał sygnałów na wyjściu
A napięcie zasilania masz na wyjściu?
bracduv
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 19:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: bracduv »

Aha, czyli wyjaśniła się sprawa z błędem kalibracji kompasu gdyż nie był podpięty gps, a zworka była na zew. magnetron.
Ajjjjj taki błąd popełniłem podstawowy, dopiero jak przeczytałem o zasilaniu na wyjściu. Zrobiłem sobie przejściówkę i wyciągnąłem same sygnały, zasilenie przejściówki odbywało się z innej baterii, a zbrakło w tym wszystkim wspólnej masy ;/. Aż wstyd się przyznać.
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

Witam.
Nie chciałem otwierać nowego wątku więc zapytam w tym. Próbuje uruchomić kopter lecz napotkałem problem.
Mam APM 2.8 i odbiornik X8R, apka Turnigy 9XR pro z nadajnikiem XJT. W Mission Planer można zrobić test silników, kalibrację aparatury. Nie mogę uruchomić silników bezpośrednio z aparatury i nie mogę sobie z tym poradzić. Kalibracją aparatury przecież idzie drogą radiowa wiec połączenie radiowe mam. Nie wiem czy to jest kwestia jakiegoś ustawienia. Jestem początkujący i na razie nie mogę sobie z tym poradzić. Prosiłbym kolegów o pomoc.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: tombstone »

a podłączyłeś baterię/pakiet ?
w MP nie zalecane jest robienie testu silników ,bo można port USB uwalić
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

Tak, pakiet podłączony. Bez problemu robię motor test i kalibrację aparatury, a jak chcę wysterować silniki z aparatury to już nie działa. To jest moje pierwsze uruchomienie. Odbiornik świeci się cały czas na zielono więc połączenie z nadajnikiem jest cały czas.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: Piotrowy »

rawka1 pisze:Tak, pakiet podłączony. Bez problemu robię motor test i kalibrację aparatury, a jak chcę wysterować silniki z aparatury to już nie działa. To jest moje pierwsze uruchomienie. Odbiornik świeci się cały czas na zielono więc połączenie z nadajnikiem jest cały czas.
Do zazbrojenia silników w Pixhowku trzeba przytrzymać drążek steru kierunku w prawo (gaz na minimum), może w APM też :roll:
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

W pixhawku faktycznie tak się zazbraja i jeszcze jest przycisk. W APM 2.8 kombinowałem zazbroić różną kombinacją drążków lecz nic nie pomaga.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: Piotrowy »

rawka1 pisze:W APM 2.8 kombinowałem zazbroić różną kombinacją drążków lecz nic nie pomaga.
Podniósł bym jeszcze minimum silników i wtedy kombinował z drążkami, może regulatory mają za mało do startu.
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

W MP muszę ustawić throttle na 34% aby silniki ruszyły. W którym miejscu podniósł byś minimalne obroty silników?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: Piotrowy »

rawka1 pisze:W MP muszę ustawić throttle na 34% aby silniki ruszyły. W którym miejscu podniósł byś minimalne obroty silników?
Najpierw dla próby podjechałbym bym trymerem do góry, a jeżeli to nić nie da, wrócił bym do pierwotnego stanu i podnosił bym end point. Metodą prób i błędów, aż zatrybi :-) . Chociaż w MP widać ile jest ustawione, jak za mało to w górę.
Niestety, nie mam doświadczenia z ATM, ale w innych FC tak kombinowałem i pomagało :-P
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

Nie bardzo rozumiem , którym trymerem. W MP w zakładce motor test ustawiam min, 34% i silniki ruszają ale po wejściu w inną zakładkę i powrocie ustawienia znowu są defaltowe. Rozumiem że chodzi ci o zmianę minimum obrotów silników i zapisanie tego. Tylko nie wiem gdzie to zrobić w aparaturze czy w MP jest taka opcja?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: Piotrowy »

Trymerem drążka silników w aparaturze.
rawka1 pisze:Rozumiem że chodzi ci o zmianę minimum obrotów silników i zapisanie tego.
Tak, te zmiany muszą być przeprowadzone w aparaturze. Przecież aparatura steruje pracą silników, nie MP
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: rawka1 »

W takim razie będę szukał gdzie w aparaturze można to zmienić.
Choć myślę że jak drążek gazu dam na max. to i tak powinny silniki się uruchomić. Najwyżej na różnej wysokości drążka będą silniki startowały. Czy dobrze myślę?
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu.

Post autor: tombstone »

u mnie w apm-ie
drążek wysokości trzeba ustawić po przekątnej prawo/dół żeby uzbroić silniki
ODPOWIEDZ