Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

albercik pisze:Muszę go rozkręcić i sprawdzić, czy cokolwiek da się tam poprawić w zamocowaniu kamery.
Nie marnuj czasu na rozkrecanie bo kamera jest montowana na sztywno. Separacja silnikow i reszty elektroniki jest realizowana przez 4 amortyzatory w ramie silnikow.
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Temperatura ujemna raczej nie ma wpływu, latałem przy minus 10 i bylo ok.
Moze przywaliles w coś, wtedy silniki wibruja i powstaje efekt galaretki.
Bebop 2 + Skykontroler 2
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

oscaradrenalina pisze:Temperatura ujemna raczej nie ma wpływu, latałem przy minus 10 i bylo ok.
Moze przywaliles w coś, wtedy silniki wibruja i powstaje efekt galaretki.
Jednak ma. Amortyzatory twardnieją. Latam w domu - nagrywa ok. Wyszedłem na dwór - na początku było dobrze, po chwili nie dało się nawet odczytać rejestracji samochodu, a amorki nawet w dotyku są twardsze. Temp na zewnątrz -5st. Przejrzałem też filmiki z poprzednich dni, gdzie było na małym plusie - początki filmów całkiem nienajgorsze, po kilku minutach - wszystko zamazane.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

albercik pisze: To może być też faktem, że niska temperatura powoduje stwardnienie amortyzatorów krzyżaka z silnikami. Stają się twarde i wibracje przenoszą się na kamerę. Test robiłem przy około +1 na dworze na panelach tarasowych.
Ja raczej na to bym nie stawiał. Ten sam dron (w moim przypadku) będąc w powietrzu robi ostre zdjęcia i koszmarne filmy.

Z drugiej strony ja mogę mieć wypaczone spojrzenie na Bebop-a bo wcześniej latałem Blade 350, a później kupiłem Phantoma właśnie w celu kręcenia filmów i filmy z Phantoma były super. Może półprostą ten typ tak ma i koniec.
Patrząc na reklamy Bebopa po prostu spodziewałem się czegoś innego. Wiem, że filmy reklamowe to praca działu PR, ale oglądałem też filmy na YT kręcone przez użytkowników Parrota i one wyglądały całkiem znośnie.
Odnośnie kabla do normalnej ładowarki do lipoli modelarskich to człowiek z Anglii słono sobie życzy za taki kabel. Kawałek kabla, jeden molex oraz trochę lutowania wycenił sobie na 15£ - trochę dużo moim zdaniem. Ja oczywiście będę sobie robił sam tylko muszę jeszcze znowu kupić ładowarkę - możecie coś polecić ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

tomolowski pisze:Oryginalna ładowarka nie ma balancera.
literat pisze:muszę jeszcze znowu kupić ładowarkę
Chwila, chwila, a skad wniosek ze oryginalna ladowarka nia ma balancera?
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

pawelsky pisze: Chwila, chwila, a skad wniosek ze oryginalna ladowarka nia ma balancera?
Wniosek wyciągnięty (może zbyt pochopnie) z wypowiedzi użytkowników - ale mi bardziej niż o kwestie balancera chodziło o fakt, że oryginalna ładowarka permanentnie nie doładowuje cel. Wczoraj specjalnie rozładowaniem rozładowaniem akumulator i następnie podłączyłem do ładowarki. Po zapaleniu się zielonej diody odczekałem jeszcze 15 minut i zmierzyłem napięcie na celach. Cele miały 3.96 3.89 3.92 - przecież to nie jest pełne naładowanie akumulatora LiPo - napięcia na celach powinny wynosić 4.2 - a to duża różnica.

Odnośnie jakości kręconego materiału wideo to na razie zostawię to tak jak jest (chyba że odezwą się z serwisu Parrota i stwierdzą, że coś nie tak jest z kamerą), a po jakimś czasie jeżeli nic nie dam rady poprawić z kamerą to będę go reklamował. Kupiłem w sieciówce więc najwyżej z nią będę walczył Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

literat pisze:Wniosek wyciągnięty (może zbyt pochopnie) z wypowiedzi użytkowników - ale mi bardziej niż o kwestie balancera chodziło o fakt, że oryginalna ładowarka permanentnie nie doładowuje cel. Wczoraj specjalnie rozładowaniem rozładowaniem akumulator i następnie podłączyłem do ładowarki. Po zapaleniu się zielonej diody odczekałem jeszcze 15 minut i zmierzyłem napięcie na celach. Cele miały 3.96 3.89 3.92 - przecież to nie jest pełne naładowanie akumulatora LiPo - napięcia na celach powinny wynosić 4.2 - a to duża różnica.
Pomijajac kwestie tego czy oryginalna ladowarka od PB2 to dobra czy zla ladowarka, wniosek o braku balancera jest tutaj zbyt pochopny, a w watku o PB warto jednak sie trzymac zweryfikowanych faktow...

P.S. Pytanie pomocnicze - jesli ladowarka od PB2 nie ma balancera to po co wychodza z niej 4 przewody (1 GND i po jednym do kazdej celi)? :-)

Wracajac do kwestii filmow, nie przypominam sobie (a moze przegapilem) zebys mowil jakie masz ustawione parametry video w konfiguracji. Nadal tez nie pochwaliles sie swoimi filmami zeby mozna bylo ocenic ich jakosc.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

pawelsky pisze: Wracajac do kwestii filmow, nie przypominam sobie (a moze przegapilem) zebys mowil jakie masz ustawione parametry video w konfiguracji. Nadal tez nie pochwaliles sie swoimi filmami zeby mozna bylo ocenic ich jakosc.
Bo trochę wstyd się chwalić, ale jeżeli ma ktoś ochotę zobaczyć jak to wygląda to podaję link do dysku Google - jak wrócę do domu to zamieszczę na forum

https://drive.google.com/open?id=0ByDgv ... FdWMkI5WlU

Jeżeli chodzi o ustawienia to wszystko jest ustawione z maksymalnymi parametrami (jeżeli chodzi o jakość), a zmniejszenie parametrów ( np z 1080 na 720) nic nie daje. Częstotliwość ustawiona jest na auto.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

literat pisze:podaję link
No istotnie bebopa stac na wiecej (choc nie na znowu az tak wiele wiecej).

Teoria wibroizolatorow ma sens - nakrec video na zewnatrz w tych samych warunkach z wlaczonymi silnikami i z wylaczonymi (noszac go w reku) i bedziesz mogl latwo stwierdic czy tu jest pies pogrzebany.
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

pawelsky pisze: Wracajac do kwestii filmow, nie przypominam sobie (a moze przegapilem) zebys mowil jakie masz ustawione parametry video w konfiguracji. Nadal tez nie pochwaliles sie swoimi filmami zeby mozna bylo ocenic ich jakosc.
Rozumiem, że zostałem wywołany do tablicy? :)

Właśnie zakończyłem uploadowanie na YT : https://www.youtube.com/watch?v=8Wtdzhx ... e=youtu.be
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

albercik pisze:Rozumiem, że zostałem wywołany do tablicy? :)
Nie, moje pytanie bylo do literata, ale dodatkowy material porownawczy nigdy nie zaszkodzi. :-)
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

pawelsky pisze:ale dodatkowy material porownawczy nigdy nie zaszkodzi. :-)
Widzę, że kolega ma podobnie do mnie (druga część filmu) - co prawda mnie to nie pociesza ale warto wiedzieć, że nie jestem osamotniony.
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

Albercik/ jaka była temperatura ?

w kwestii jakości obrazu w bebopie konieczna jest osłonka słoneczna na szkło kamerki ,
w przeciwnym razie padające z boku światło tworzy na pierwszym szkle odblaski i rujnuje obraz
jak przetestuje wymiary to napiszę jak i co , myślę też że można by się szarpnąć na wymianę tego chyba plastiku ochronnego wypukłego , na prawdziwe szkło optyczne najlepiej polaryzacyjne , filmy zyskały by sporo na jakości
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

jolo747 pisze:Albercik/ jaka była temperatura ?
około -5 / -6 stopni
jolo747 pisze: w kwestii jakości obrazu w bebopie konieczna jest osłonka słoneczna na szkło kamerki ,
w przeciwnym razie padające z boku światło tworzy na pierwszym szkle odblaski i rujnuje obraz
jak przetestuje wymiary to napiszę jak i co , myślę też że można by się szarpnąć na wymianę tego chyba plastiku ochronnego wypukłego , na prawdziwe szkło optyczne najlepiej polaryzacyjne , filmy zyskały by sporo na jakości
Jeśli coś wymyślisz to chętnie też przerobię :) , ja już myślałem o zrzuceniu tej obudowy, ale czymś jednak trzeba mechanizm zabezpieczyć.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

Przypuszczam, że zlecenie komuś zrobienia takiej osłonki ze szkła i to w dodatku z polaryzacją nieźle by kosztowało :-(
ODPOWIEDZ