Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

literat pisze:Do tej pory latałem i filmowałem niekomercyjnie w miastach (a to dla znajomych filmowałem osiedle, a to dla siebie budynki uniwersyteckie), a wg nowych przepisów nie mogę tego już robić.
Nie chce tu robic wielkiego offtopa o przepisach wiec krotko:
- przy starych przepisach miales jeszcze gorzej gdyz w miastach powyzej 25 tys. mieszkancow (a skoro filmujesz budynki uniwersyteckie to zakladam, ze to raczej wieksze miasto) W OGOLE nie mogles latac bez uzyskania stosownej zgody (wiec istnieje ryzyko, ze rowniez latales nielegalnie)
- licencja nie ma nic wspolnego z lataniem "zabawowym" - jej posiadanie badz nie niczego Ci nie zmienia przy lotach niekomercyjnych (no poze poza jakims doswiadczeniem ktore sila rzeczy zdobywasz).

Co do samej jakosci video, ciezko cokolwiek powiedziec nie widzac Twoich filmow i nie wiedzac do czego porownujesz.

P.S. Szacunek do przepisow oczywiscie godny pochwaly.
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Zobacz mój film klika postów wyżej i powiedz czy masz taką samą jakość
Bebop 2 + Skykontroler 2
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

oscaradrenalina pisze:Zobacz mój film klika postów wyżej i powiedz czy masz taką samą jakość
Jak by tak nagrywał to byłbym zadowolony Obrazek U mnie jest niestety dużo gorzej Obrazek
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Sprawdź ustawienia, a jeśli to nic nie da to reklamuj sprzęt.
Bebop 2 + Skykontroler 2
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Ujemna temperatura ma wpływ na jakość. Przy niskich temp materiał jest nieostry. Zaobserwowałem to na moim bebopie, na grupie Facebook posiadaczy bebopa też to potwierdzają.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

dragonfly24 pisze:Ujemna temperatura ma wpływ na jakość. Przy niskich temp materiał jest nieostry. Zaobserwowałem to na moim bebopie, na grupie Facebook posiadaczy bebopa też to potwierdzają.
Z Twojego doświadczenia - niskie temperatury to od ilu stopni w dół ? Tylko ujemne czy np przy 2-3 stopniach powyżej zera również jest spadek jakości materiału ?

EDIT - scalenie


Mam również pytanie odnośnie oryginalnej ładowarki która jest sprzedawana z BB. Zauważyłem, że dioda w ładowarce dosyć szybko robi się zielona (od 20% około 40 minut) co by wskazywało na pełne naładowanie, a po włożeniu baterii aplikacja pokazuje naładowanie od 70 do 85% czyli jednak bateria powinna jeszcze trochę być ładowana. Czy wy też tak macie ? Chyba, że baterię powinno się ładować określoną ilość czasu Obrazek Następna sprawa to czy ktoś się orientuje czy oryginalna ładowarka jest z balancerem czy nie ?
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Oryginalna ładowarka nie ma balancera.
Moje baterie po 3h lotów wytrzymują jakieś 6 min. lotu każda.

Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

literat pisze:
dragonfly24 pisze:Ujemna temperatura ma wpływ na jakość. Przy niskich temp materiał jest nieostry. Zaobserwowałem to na moim bebopie, na grupie Facebook posiadaczy bebopa też to potwierdzają.
Z Twojego doświadczenia - niskie temperatury to od ilu stopni w dół ? Tylko ujemne czy np przy 2-3 stopniach powyżej zera również jest spadek jakości materiału ?

EDIT - scalenie


Mam również pytanie odnośnie oryginalnej ładowarki która jest sprzedawana z BB. Zauważyłem, że dioda w ładowarce dosyć szybko robi się zielona (od 20% około 40 minut) co by wskazywało na pełne naładowanie, a po włożeniu baterii aplikacja pokazuje naładowanie od 70 do 85% czyli jednak bateria powinna jeszcze trochę być ładowana. Czy wy też tak macie ? Chyba, że baterię powinno się ładować określoną ilość czasu Obrazek Następna sprawa to czy ktoś się orientuje czy oryginalna ładowarka jest z balancerem czy nie ?
Pogorszenie jakości zauważyłem już przy kilku stopniach poniżej zera. Przy obecnych mrozach nie testowałem. Jeśli chodzi o ładowanie, to korzystam z podobnego zestawu jak w załączniku, tylko z IMAX B6
Załączniki
15420769_10210533309716312_8452453563526871919_n.jpg
15420769_10210533309716312_8452453563526871919_n.jpg (168.21 KiB) Przejrzano 2445 razy
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

dragonfly24 pisze:Jeśli chodzi o ładowanie, to korzystam z podobnego zestawu jak w załączniku, tylko z IMAX B6
Właśnie czegoś takiego poszukiwałem - w sumie to o kabel chodzi. Sam robiłeś czy kupiłeś - a jeżeli kupiłeś to możesz podrzucić jakiś namiar na sklep ? Allegro już przeszukałem ale nic nie znalazłem Obrazek
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

literat pisze:
dragonfly24 pisze:Jeśli chodzi o ładowanie, to korzystam z podobnego zestawu jak w załączniku, tylko z IMAX B6
Właśnie czegoś takiego poszukiwałem - w sumie to o kabel chodzi. Sam robiłeś czy kupiłeś - a jeżeli kupiłeś to możesz podrzucić jakiś namiar na sklep ? Allegro już przeszukałem ale nic nie znalazłem Obrazek
Kupiłem od Clifford Raccani, skontaktowałem się przez facebooka.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010446483725
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

tomolowski pisze:Oryginalna ładowarka nie ma balancera.
Moje baterie po 3h lotów wytrzymują jakieś 6 min. lotu każda.
Ja mam ponad trzy godziny lotu i nie mam widocznego spadku pojemności
Latam w mrozy i nie mam gorszego obrazu.


Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
Bebop 2 + Skykontroler 2
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

oscaradrenalina pisze: Ja mam ponad trzy godziny lotu i nie mam widocznego spadku pojemności
Latam w mrozy i nie mam gorszego obrazu
Czyli u każdego jest trochę inaczej. Co do ładowarki to na pewno kupię sobie taki kabelek, a co do obrazu to poczekam na "wiosenną" pogodę i sprawdzę jakość obrazu - jeżeli będzie coś dalej nie tak to będę po prostu reklamował sprzęt.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Spróbuj przetestować kamerę wewnątrz ciepłego i dobrze oświetlonego światłem dziennym (lub mocnym fluorescencyjnym) pomieszczenia. Ogólnie bebop robi słabe filmy przy sztucznym świetle, a szczególnie sztucznym żółtym.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: literat »

dragonfly24 pisze:Spróbuj przetestować kamerę wewnątrz ciepłego i dobrze oświetlonego światłem dziennym (lub mocnym fluorescencyjnym) pomieszczenia. Ogólnie bebop robi słabe filmy przy sztucznym świetle, a szczególnie sztucznym żółtym.
Muszę poczekać na jakiś słoneczny dzień i będę testował kamerę wewnątrz - rozwiązanie banalnie proste, a nawet mi to nie przyszło do głowy
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

Z tego, co zdążyłem sprawdzić to kamera jest ok, problemem jest jej zamocowanie - wibracje przeniesione z silników powodują, że kamera minimalnie drży i rozpływa się obraz stając się nieostry. Zrobiłem test : postawiłem drona na panelach i zanim wystartował włączyłem nagrywanie i dopiero po chwili odpaliłem silniki i wystartowałem. Początkowo obraz był ostry, widać było wyraźnie słoje drewnopodobne na podłodze, a jak ruszył to rozjechało się wszystko. Muszę go rozkręcić i sprawdzić, czy cokolwiek da się tam poprawić w zamocowaniu kamery.

EDIT - scalenie - prosimy o stosowanie się do pkt. 9 i 10 regulaminu Forum - wszystkich i w całym wątku

T może być też faktem, że niska temperatura powoduje stwardnienie amortyzatorów krzyżaka z silnikami. Stają się twarde i wibracje przenoszą się na kamerę. Test robiłem przy około +1 na dworze na panelach tarasowych.
Pozdrawiam
Piotr
ODPOWIEDZ