SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Verid »

Drzwiczki od aeropixel'a nie do końca mi się podobały więc narysowałem własne:

http://www.thingiverse.com/thing:2020079

Obrazek
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Piękne! Znacznie lepsze niż te co były udostępniane wcześniej. Ja też nad czymś siedzę ;-)

Tutaj jeszcze nei do końca udany prototyp, a mam rózne koncepcję jeszcze w głowie ale maluje pantilt pod Corony 918 bo takowe mam...

https://goo.gl/photos/6DanMzjdbYhRMCS59
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Verid »

No Paaanie - zgrabniusie. Do mnie akurat nie podejdzie bo będę osadzał GP a tego te malutkie Corony nie wytrzymają a poza tym dostałem już kabinkę sklejkową od Joint'a ale cacko jest konkretne. Dużo treningu w rysowaniu przede mną, oj dużo...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Dam Ci pliki to sobie przerobisz... trochę tez musiałem się podszkolić aby taką ładną krzywisnę uzyskać ale jest jak oryginał ;-)

Mnie te sklejkowe i inne jakoś odrzucały bo jakoś z aerodynamiką to nie mają wiele wspólnego, jakieś takie ciosane, no i więcej mam w domu filamentu niż sklejki ;-)
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: zbipok »

Piękna kabina.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Verid »

Dorysuj do niej coś takiego do GP albo Session :mrgreen:
http://www.thingiverse.com/thing:1168666
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Wczoraj odbył się oblot mojego... mniej lub bardziej szczęśliwy. Ale w telegraficznym skrócie.

Ja zastosowałem regulator Emax 50A Blheli - BLHeli to dobrze mi znane oprogramowanie do regulatorów które umożliwia zmianę parametrów z poziomu komputera, tak więc timingi, kierunki, wszystko. Problem w tym, że albo moja sztuka albo ten soft miał problem z rozruchem mojego silnika i czasami zamiast zakręcic to zagra melodyjka jak przy resecie regla i stoi i czeka na obniżenie gazu. Parametrami jakie mogłem zmieniać wyregulowałem tak że startował jakieś 90% przypadków...

Wczoraj pierwszy rzut i pięknie leci, tryb acro/stable/alt hold/ position hold, wszystko działa... Co mi dało za dużo pewności i lecę testować na ile wystarcza nadajnik video 200mW bo taki zastosowałem.. pogoda bezwietrzna ale mglista tak więc więcej niż 200m nie mogłem lecieć, a i miejscówka słaba do testowania zasięgu, ale dobrana pod kątem lądowań bo w miarę gładka. Przy około 8km zaczęło mocno słabnąć i włączył się failsafe... I tu zaczeła się przygoda... failsafe na chwilę wyłącza silnik a potem załącza znów... przy czym u mnie już się nie załączył bo regulator akurat wtedy skapitulował... model grzecznie kombinował jak wrócić ale bez silnika obniżał pułap co nie pomagało mu w odzyskaniu zasięgu.... aż wizja zgasła.

Logi z eleresa, ostatnie koordynaty wpisane w komórkę i wycieczka. Aparatura włączona w tryb szukajki i jadę. Około 1km od modelu zaczeła mi już pikać w aucie więc nieźle, odczytałem ponownie koordynaty tym razem już z miejsca gdzie zapewne leżakował i jade dalej. Jak się okazało leżał 120m od drogi w krzakach calutki zdrowy, poza dwoma dźwigniami od lotek które się oderwały.

Wnioski:

- jeżeli coś ma jakiś mały defekt to na 100% wyjdzie on w najbardziej nieoczekiwanym momencie - nie polecam regulatorów BlHeli do samolotów, jak widać są one do kopterów i małych silników a z dużymi bywa różnie... albo miałem wadliwy egzemplarz. Wczoraj podczas testów po powrocie podczas jednej z próby rozruchu spalił się na biurku... więc już całe szczęście nie będę go używał. Emax 50A BLHeli - nie polecam.

- okienko które robiłem do wentylacji/mocowania ESC spokojnie wystarcza aby wymienić ESC tak więc jest to całkiem dobre rozwiązanie. Niebawem wrzucę nowe bo nowy regulator (Dualsky 65A) jest 33mm szerokości więc nie wejdzie w to stare.

- obie dźwignie lotek się oderwały a w sumie model bez szwanku zatem wygląda na to że to był ich słaby punkt. Kupiłem nowe z śrubkami i talerzykiem od dołu na wszelki wypadek.

- antena eleresa na pysku całkiem się sprawdza ale... trzeba użyć kable ekranowane do wizji do samego końca, gdyż telemetria potrafi zakłócać wizje i potem ekran lekko faluje. Ja założyłem ładny kabelek od CD-romu ze starych czasów ale ostatnie 10cm mam zwykły skrecony kabel i wiem że muszę to poprawić

- bardzo stronniczy punkt... - ale warto mieć eleresa, szukanie modelu jak się okazało było baaaardzo łatwe, w tym przypadku jeszcze bateria się nie wypięła i zostało na pokładzie z 7Ah więc spokojnie jeszcze nadawał by ładnych paręnaście godzin - bez silnika model pobiera jakieś 0.2A u mnie, zatem w teorii koło 35h mi zostało na poszukiwania.

- na testowy lot warto skasować pamięć log'ów w kontrolerze. Ja oblot zrobiłem a teraz i tak nie mam logów z finalnego etapu bo pamięci zapomniałem wyczyścić a niestety jest ograniczona... :(

To tyle. Nie musicie pisać o moim nierozsądku podczas oblotu itp. ;-) niestety fantazja mnie poniosła, ale to przez to że tak pięknie latał od strzała... zero trymowania i wszystko ok. Ale wszystko wypada przetestować...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Verid »

marbalon pisze:- obie dźwignie lotek się oderwały a w sumie model bez szwanku zatem wygląda na to że to był ich słaby punkt. Kupiłem nowe z śrubkami i talerzykiem od dołu na wszelki wypadek.
Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy aby tak nie ma być. Co lepsze - urwana tylko dźwigienka czy wydarta razem z kawałem mięsa z lotki? Bo jak oberwie to gdzieś MUSI puścić...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Verid pisze:
marbalon pisze:- obie dźwignie lotek się oderwały a w sumie model bez szwanku zatem wygląda na to że to był ich słaby punkt. Kupiłem nowe z śrubkami i talerzykiem od dołu na wszelki wypadek.
Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy aby tak nie ma być. Co lepsze - urwana tylko dźwigienka czy wydarta razem z kawałem mięsa z lotki? Bo jak oberwie to gdzieś MUSI puścić...
Niby tak ale model nie nosi żadnych śladów uszkodzeń a dźwigienki dyndały... mam mieszane uczucia... potestuję jeszcze różne rodzaje CA i innych klejów aby zobaczyć co najlepiej przytwierdza do EPP. może samo przyklejenie nie jest złe o ile jest dobre ;-)
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: adam.pc »

Czy w KFC miałeś wgrany już iNav?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Tak, tam siedzi prototyp z F3 + iNav 1.4.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: Verid »

marbalon pisze:Niby tak ale model nie nosi żadnych śladów uszkodzeń a dźwigienki dyndały...
Patyczek lub trawa kilka metrów wcześniej wystarczy. A pewnie dzięki temu że nie były na przelot to dyndały dźwigienki nie cale lotki lub ich fragmenty.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Dlatego jak piszę dam szansę tym orczykom jeszcze, zamówiłem 2 rodzaje CA, zwykły i do styro i prównam. Wiem że bywają z domieszkami i potrafią lepiej trzymać się plastiku.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: adam.pc »

Czy sterujesz też klapami? Jeśli tak, to z jakich wyjść korzystasz i jak masz je zamapowane w iNav'ie (ja w oryginalnym sofcie korzystam z jednego z wyjść na gimbala)?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: SW1900 tips & tricks czyli dzielimy się pomysłami

Post autor: marbalon »

Aby tu nie zaśmiecać to tutaj odpowiedź
ODPOWIEDZ