Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: lotpawel »

eleres + trackmyrc i video na 1.2ghz będzie pomocne.
mi kiedyś uciekło skrzydło, leżało 6km dalej a dzięki antenie kierunkowej miałem obraz do samego przyziemienia i spokojnie widziałem gdzie model leży.
NeO2160
Posty: 15
Rejestracja: środa 19 paź 2016, 20:09
Lokalizacja: Paisley

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: NeO2160 »

To bedzie chyba najlepsze rozwiazanie do zabezpieczenia kolejnego projektu jakim bedzie okto tarot x8 z kontrolerem pixhawk 2.
Jakies propozycje co do video na 1.2 Ghz ??
Tarot 680Pro Hexa
Pixhawk px4 FC, Boscam 500mw, Tarot T3D-III, GoPro Hero 4 Black, Minim OSD v2.0, PWM to PPM converter, Lipo Graphene 10000 4S 15C, GPS: Radiolink SE100, Ublox NEO-M8N GPS.
Devo F12E i Devo RX1202
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: lotpawel »

jak dla mnie tylko fox800, sprzedawany pod nazwa partom, jako odbiornik lawmate. Choć po drobnych przeróbkach oryginalny odbiornik też daje rade na wiele km.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: szaman89 »

lotpawel pisze:Choć po drobnych przeróbkach oryginalny odbiornik też daje rade na wiele km.
O jakich przeróbkach mówisz?
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: kiepuri »

Zapewne o wymianie filtra na d480-a badz wymianie głowicy na comtech-ową.
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: notgroove »

A FS w odbiorniku?? Czy nie jest też jakimś dodatkowym dobrym rozwiązaniem??
Nie latałem jeszcze Pixhawkiem i dopiero zaczynam z nim przygodę ale z Nazą lub Wookongiem takie rozwiązanie było bardzo dobre.

W pixie też FS będzie skonfigurowany na powrót z tym że z nazą i Wookongiem nigdy nie miałem problemów z GPS.
A tu w pixie wygląda to jeszcze lepiej bo widać na telemetrii czy mamy info o fixie no i zielona diodka na GPSie Droteka.

Ciekaw jestem też jak ustawiłeś 2x GPS. Też mam zamysł tak zrobić. Puki co mam 1x XL Droteka.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
NeO2160
Posty: 15
Rejestracja: środa 19 paź 2016, 20:09
Lokalizacja: Paisley

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: NeO2160 »

Podpiecie i konfiguracja drugiego gps'a nie byla problemem wystarczylo przeczytac http://ardupilot.org/copter/docs/common ... odule.html problem w tym ze FS zawsze dzialal a tym razem nic sie nie zmienilo po przwlaczeniu w tryb FS a dron zacza uciekac dalej i wyzej krecac sie wokol wlasnej osi.
Tarot 680Pro Hexa
Pixhawk px4 FC, Boscam 500mw, Tarot T3D-III, GoPro Hero 4 Black, Minim OSD v2.0, PWM to PPM converter, Lipo Graphene 10000 4S 15C, GPS: Radiolink SE100, Ublox NEO-M8N GPS.
Devo F12E i Devo RX1202
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: notgroove »

A nie widziałeś nic w MP lub innym programie do telemetrii jaki używasz??
Powinieneś widzieć co się dzieje...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
NeO2160
Posty: 15
Rejestracja: środa 19 paź 2016, 20:09
Lokalizacja: Paisley

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: NeO2160 »

Wlasnie to jest najlepsze ze telemerria nic nie wskazywala ze jest jakis problem a jak juz zacza uciekac to to po chwili stracilem telemetrie i nie mialem nawet pozycji.
Tarot 680Pro Hexa
Pixhawk px4 FC, Boscam 500mw, Tarot T3D-III, GoPro Hero 4 Black, Minim OSD v2.0, PWM to PPM converter, Lipo Graphene 10000 4S 15C, GPS: Radiolink SE100, Ublox NEO-M8N GPS.
Devo F12E i Devo RX1202
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: notgroove »

Dziwna sprawa.
Może konwerter PWM zawiódł??

Ja jeszcze nie mam doświadczenia z pixą ale widzę że sporo osób lata bez FS w odbiorniku.
Jak dla mnie to proszenie się o jedną nie przewidzianą sytuację więcej.

Ja przez 3lata miałem tylko 1 nietypową sytuację w Nazie V2 i musiałem na manualu wracać bo GPS się wysypał ale świadomie latałem w czasie zorzy polarnej.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
NeO2160
Posty: 15
Rejestracja: środa 19 paź 2016, 20:09
Lokalizacja: Paisley

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: NeO2160 »

Tez to bralem pod uwagę. Ale pewnosci nie mam. Najlepszym wyjsciem na chwile obecna bedzie chyba rowniez zmienic aparature i odbiornik na takie ktore nadaja w systemie sbus. Jesli chodzi o sterowanie gimbalem i pixhawka.
Tarot 680Pro Hexa
Pixhawk px4 FC, Boscam 500mw, Tarot T3D-III, GoPro Hero 4 Black, Minim OSD v2.0, PWM to PPM converter, Lipo Graphene 10000 4S 15C, GPS: Radiolink SE100, Ublox NEO-M8N GPS.
Devo F12E i Devo RX1202
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: kuczy »

notgroove - SF w odbiorniku powinno się mieć ustawiony zawsze.
notgroove pisze:widzę że sporo osób lata bez FS w odbiorniku.
A gdzie to widzisz?

Ustawienie FailSafe w odbiorniku to jedna z podstawowych rzeczy więc nie wiem skąd masz takie informacje - chyba, że mylisz FailSafe odbiornika (powrót przy utracie sygnału RC) z przełącznikiem (RTH) - ten jest przydatny, ale konieczny nie jest.
Koledze hexa zaczęła wariować gdy był w trybie, który używa GPS (bodajże Loiter) - więc jak w tym trybie coś nawala to i właściwie nie ma szans, żeby poprawnie działał powrót do domu.

Jedyne wyjście to przejście do prostszych trybów (Altitude Hold, Stabilize, ACRO ?) i sprowadzenie maszyny ręcznie. Tak napisałem Acro - próbowałem ten tryb w Tarocie 650 i jest dość przyjemny chociaż w stresie związanym z sytuacją awaryjną wolałbym Stabilize.
Jest jeszcze opcja, że zaczął nawalać jakiś silnik, regiel, śmigło.... wtedy sprowadzenie maszyny na dół to właściwie trochę bardziej kontrolowana kraksa
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: notgroove »

Miałem na myśli raczej początkujących którzy używają odbiorników bez FS.
FS w odbiorniku o którym piszę to oczywiście FS po utracie zasięgu z nadajnikiem.
Raczej z reguły ustawia się tak by utrata zasięgu wywołała bezpieczne sekwencje na wszystkich kanałach dla podłączonych urządzeń (gimbal, podwozie itp) i odpowiednio bezpieczne/właściwe wartości dla kontrolera no i wywołanie powrotu i lądowania.
I tu tak jak napisałeś powrót mógł by się nie udać ze względu na problem choćby z GPS.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
driver CNC

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: driver CNC »

Najważniejsze przed kolejnym lotem jest dobrze skalibrować kompas. To jak zachowywała się hexa ewidentnie wskazuje na źle skalibrowany kompas, nie zaznaczyłeś też geofence i stąd problem. W takim przypadku trzeba szybko przełączyć na manual i wylądować. FS nie zadziała prawidłowo jeśli kompas będzie źle skalibrowany.
NeO2160
Posty: 15
Rejestracja: środa 19 paź 2016, 20:09
Lokalizacja: Paisley

Re: Utrata kontroli nad Hexą - Tarot 680 Pro

Post autor: NeO2160 »

Ok wszystko jak narazie jasne. Kolejny projekt w oczekiwaniu wiec temat do zamkniecia. Dziekuje wszystkim za pomoc.
Tarot 680Pro Hexa
Pixhawk px4 FC, Boscam 500mw, Tarot T3D-III, GoPro Hero 4 Black, Minim OSD v2.0, PWM to PPM converter, Lipo Graphene 10000 4S 15C, GPS: Radiolink SE100, Ublox NEO-M8N GPS.
Devo F12E i Devo RX1202
ODPOWIEDZ