Domowe testy drona

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Domowe testy drona

Post autor: hornet2 »

Cóż? Myślenie kobietom sprawia straszny ból ! Zamiast natychmiast wyłączyć silniki to ona się motała z dronem nie wiedząc co ma zrobić ? :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Domowe testy drona

Post autor: przemekgda86 »

Pomysł zdecydowanie nie należy do najlepszych i to nie podlega dyskusji :) A co do szkód, nie miałem styczności z 250, ale z tego co wyczytałem, to śmigła ma jak żyletki, phantomowe wyglądają na mniej "niebezpieczne", oczywiście mogę się mylić :)

Swoją drogą, to phantom nie powinien zatrzymać wszystkich silników przy wykryciu zablokowania jednego?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Domowe testy drona

Post autor: Adrián »

Dla chętnych mocniejszych wrażeń.. https://www.google.pl/search?q=Drone+se ... bz3NjTM%3A
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Domowe testy drona

Post autor: rafi.devtox »

Przylacze sie do tematu. Mialem podobny problem co Adrian. Ja jednak bylem sam. Postanowilem zaryzykowac i odlaczyc baterie... Skutek? 2 zerwane paznokcie i 4 dosyc glebokie rany na przedramieniu... Ale czlowiek madry po szkodzie... Od tamtej pory NIGDY nie grzebie przy kopterku ze smiglami na motorkach i NIGDY nie odpalam go w pomieszczeniu... I wszystkim poczatkujacym nie zdajacym sobie sprawy z zagrozenia jestem w stanie wygrzebac zdjecia przedstwiajace skutki... (Drastyczne)

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Domowe testy drona

Post autor: kuczy »

dlatego jak już - to:

Obrazek

ew muchę może przemielić :)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domowe testy drona

Post autor: NeXuS »

Ja dostałem po paluchach przy pierwszych próbach z 250-tką. Szczęśliwie kilka małych nacięć. Dziękuję Opatrzności za to wczesne ostrzeżenie, bo dzięki temu mam się teraz zawsze na baczności.
slimlukas
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 06:28
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domowe testy drona

Post autor: slimlukas »

Raczej poczekam na jakis pogodny dzień i testy na dworze. Rany cięte od śmigła juz mam po ostatnich testach ;) Dziekuje serdecznie forumowiczom za podpowiedzi.
rofo2
Posty: 7
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 10:41
Lokalizacja: Czarnochowice

Re: Domowe testy drona

Post autor: rofo2 »

Adrián pisze:Wszystko się da, chociaż nie kopter, ale problem podobny :mrgreen:



Było jeszcze kilka fajnych, ale niestety nie udało się znaleźć.
Takie rzeczy to chyba tylko Alan Szabo potrafi. Szacun dla pilota ale to głupota totalna.
Łopata od śmiglaka jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna od śmigła koptera. To istna kosiarka a i moc silnika tez trochę inna.
Syma X8C
DJI F450 + NAZA-m lite + EKEN H9
AT9S
Drucik
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 sie 2016, 16:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Domowe testy drona

Post autor: Drucik »

Po średniej wielkości mieszkaniu latam 250 regularnie, dwa ślady na ścianach i jedno na suficie, nie ma tragedii ale jestem głupi bo zdarza mi się lądować na rece z wyprzedzeniem wyłączając silniki ale nie rozbrajając tylko gaz na zero. Mając go w ręce zdarzyło mi się niechcący gaz tracić zanim silniki rozbroilem. Drobne ślady bez szycia.

Aha oczywiście dodam że nie polecam.
bogdanor
Posty: 30
Rejestracja: środa 25 kwie 2018, 06:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Domowe testy drona

Post autor: bogdanor »

Ja czasami odpalam hubsana 501 w pokoju, spokojnie można dla testu polatać w te i we wte, bo diabelnie precyzyjny. Jednak ostatnio, choć myślałem że niczym mnie już nie zaskoczy , zrobiłem się w jajo przez własne ...zadufanie...Latam sobie spokojnie o poranku po pokoju, a tu nagle jakieś piski w kontrolerze, myśle sobie...może batka w kadzie pada? No nic zerkam, patrze, full naładowana...olewam więc durne piski... Dobra...latamy dalej...po minucie kontroler się wyłącza quad leci na meble...odbił się od nich wpadł na krzesła i stół, połamał 3 śmigła i się wyłączył po dachowaniu...Straty 2 szklanki, jeden talerz wystraszony kot....Kurcze baterie od pilota się rozładowały...
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Domowe testy drona

Post autor: mohinder »

kuczy pisze:dlatego jak już - to:

Obrazek

ew muchę może przemielić :)
A ja mam to cudo :)
W pomieszczeniach bardzo fajnie sie zachowuje, a na dworze tez ale gdy nie ma wiatru.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Domowe testy drona

Post autor: grryf »

Bawiłem sie krzywymi w apce, nieprzemyslalem i w domu jak dron opadal dodalem raptowniej gazu. Osiagnalem 3g wg blackboxa i mialem 4 dziury w suficie do szpachlowania. Nie polecam zabaw w domu, "250" ma za duzo mocy (a my za malo oleju w glowie).
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Domowe testy drona

Post autor: mohinder »

Ja zrobiłem coś podobnego Maviciem w domu tylko doleciał do ściany i usilnie dalej próbował i rysował ładne kółka na ścianie no i do malowania i oczywiście nowe śmigła :(
ODPOWIEDZ