Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: labo »

Witam,
Do niezbyt szybkiego parapetu brać Foxeer XAT600M z 2,5 czy 2,8mm?
Można prosić o pomoc doświadczonych kolegów?
Rozumiem, że IR block?
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: KwiatuFPV »

IR block 2,5mm jak dla mnie jest optymalnie ;) możesz też 2.1 to już wgl. Szeroko ale trochę " rybie oko " może być
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: yoseph »

A ja mam takie odczucie, że jeżeli kamera jest nieruchoma to biorę jak najkrótszą ogniskową. Miałem 2.5mm przy niezbyt szybkim skrzydle i w ogóle nie mogłem się zorientować w przestrzeni, a na 2.1 czułem się jak ryba w wodzie :)
Natomiast od kiedy zacząłem korzystać z headtrackera to oczywiście wolę 2.5, albo nawet 2.8, wtedy jest jeszcze bardziej " realistycznie" :)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: pilot »

labo pisze:Do niezbyt szybkiego parapetu brać Foxeer XAT600M z 2,5 czy 2,8mm? ...
Zdecydowanie 2,5 mm, kąt 2,8 będzie moim zdaniem za wąski. Wprawdzie latam kopterem ale też mam 2,5 mm po zmianie właśnie z 2,8.
Pozdrawiam
Krzysiek
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: WhiteElephant »

2,5 z IR blocking. No chyba, że przewidujesz latanie przy słabym świetle, to wtedy bez filtra IR. Dodatkowo zwróć jeszcze uwagę na system video PAL/NTSC i umiejscowienie wtyczki z tyłu obudowy (top/bottom). To ostatnie może mieć znaczenie przy jakiejś ciaśniejszej kontrukcji.
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki obiektyw z Foxeer XAT600M?

Post autor: KwiatuFPV »

Co do wtyczki to jeżeli to ma być do racera to najlepiej żeby było gniazdo u góry, po pierwsze z racji miejsca jak kolega wyżej zauważył a dwa z czasem jak coraz szybciej latasz to będziesz podnosił kat kamery i wtyczka na dole może blokować w pewnym momencie ;)
ODPOWIEDZ