Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

No i właśnie o to chodzi!

Czujka w Symie jest nic nie warta, dokładnie tak samo jak fabryczna ładowarka.
Zdarzają się egzemplarze Symy, gdzie model zaczyna migać diodami po minucie lotu, gdzie bateria dopiero się obudziła.
Piszczenie w zewnętrznym alarmie załącza się, gdy w minimum jeden z cel napięcie spadnie do określonego wcześniej poziomu. Dodam, że całkiem bezpiecznego dla ogniwa.
Masz latać aż do pikania, a diody w modelu traktuj nie jako wskaźnik naładowania pakietu, ale jako informację gdzie jest model, gdy latasz po ciemku.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

Rozumiem, jednak na piszczku mam jeszcze mniej czasu niż na diodach, wiec już zupełnie bez czasu na reakcję. Jutro kupię jakiś inny piszczek. Jakoś do tej pory w parapetach takich piszczków nie montowałem (tylko sygnalizatory zagubienia).
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Z.W15 »

labo pisze:Rozumiem, jednak na piszczku mam jeszcze mniej czasu niż na diodach, wiec już zupełnie bez czasu na reakcję. Jutro kupię jakiś inny piszczek. Jakoś do tej pory w parapetach takich piszczków nie montowałem (tylko sygnalizatory zagubienia).
Ah ten piszczek :-D
Kup taki piszczek,gdzie mozesz regulowac voltaz piszczenia piszczka na piszczku :-D
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Potwierdzam to że wskaźnik baterii przez miganie diod w Symie jest słaby, u mnie zaczynają migać po ok. 1-2min, jestem w stanie jeszcze polatać przez kilka min, latam koło nogi bałem się odlecieć dalej ze względu na tą sygnalizację, która jak uważam jest niewiele warta.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

Na ile Volt macie ustawione piszczki w X8kach? Szukam jakiegoś punktu wyjścia. :D
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

ardjan pisze:Potwierdzam to że wskaźnik baterii przez miganie diod w Symie jest słaby, u mnie zaczynają migać po ok. 1-2min, jestem w stanie jeszcze polatać przez kilka min, latam koło nogi bałem się odlecieć dalej ze względu na tą sygnalizację, która jak uważam jest niewiele warta.
Po ilu cyklach masz baterię? Wygląda na to, że nie wyrabia już prądowo, lub masz straty na złączach, po wymianie na sprawną powinno być ok.
labo pisze:Na ile Volt macie ustawione piszczki w X8kach? Szukam jakiegoś punktu wyjścia. :D
To zależy od tego jak szybko jesteś w stanie wylądować :mrgreen:
Ustaw na 3,5v i sprawdź czy to wystarczający czas na bezpieczne sprowadzenie koptera i wylądowanie, zawsze możesz zmniejszyć jeśli sygnał pojawi się za wcześnie ;)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

Kupiłem na szybko kurierem (aby był na weekend, choroba przesyłka 2x droższa...) tego typu:
http://static5.redcart.pl/templates/ima ... eae625.jpg
W jaki sposób programuje się alarm niskiego napięcia? Po podłączeniu piszczek piśnie, wyświetla napięcia ALL, No.1, No.2, ALL No.1, No.2... itd. (pakiet 2S).
Przyciskanie wtedy przycisku u góry piszczka nic nie daje. Trzeba najpierw jakoś aktywować ten alarm? Niestety w instrukcji nie ma nic więcej na ten temat.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Lech55 »

Przyciśnięcie przycisku wyświetla ustawione napięcie. Jak jest ustawione takie, jakie ma w tym momencie pakiet to Ci się może wydawać że nic się nie dzieje, ale następne naciśnięcia powinno się co 0,10V zmieniać.
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Witam.
Wtrace swoje trzy grosze :)
Pare miesiecy temu kupilem malego drona Revell Spot z mysla ze syn sie tym zainteresuje ale pomysl spalil na panewce a zabawa wciagnela mnie na starosc.
Poczatki ...ciezko ....najpierw probowalem latac a pozniej dopiero czytalem forum na ktorym opisano wszystkie bledy ktore popelnilem :mrgreen:

Wiec kupilem Syma X8C ale po pierwszym locie zakonczonym zderzeniem z dachem (tak,tak wiem lepiej na lace latac ) kamera umarla,wiec kupilem kamere wifi dopiero pozniej sie dowiedzialem ze powoduje ona zmniejszenie zasiegu zdalnego sterowania.

Ale juz jest lepiej dzieki lekturze tego forum poznalem tajniki wiedzy i efekty widac na filmach .Do symy podpialem sjcam m20 ze wzgledu na niewielka wage.
Wykorzystalem mocowanie oryginalnej kamerki + mocowanie jaki bylo w zestawie do kamery.
Efekt jak na brak gimbala zadowalajacy.
Oryginalne mocowanie kamerki symy ma amortyzacje wiec dobrze wylapuje drgania a dodatkowo stabilizacja obrazu samej kamery poprawia jakosc obrazu.
zreszta ocencie sami.




wiecej filmow na moim kanale YT
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Ładne filmiki mam taka symkę z kamerą od 8g w sumie mi wystarcza właśnie będę montował nowy gimbal .

Mam takie pytanko czy za każdym razem po zmianie pakietu baterii od nowa robicie Kalibracja żyroskopów i trymerowanie ? bo kurcze zastanawiam się czy potrzebnie to robię bo traci się zawsze trochę czasu ?? A jak tego nie robię coś wydaje mi się zawsze nie tak
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

szeq00 pisze:Ładne filmiki mam taka symkę z kamerą od 8g w sumie mi wystarcza właśnie będę montował nowy gimbal .

Mam takie pytanko czy za każdym razem po zmianie pakietu baterii od nowa robicie Kalibracja żyroskopów i trymerowanie ? bo kurcze zastanawiam się czy potrzebnie to robię bo traci się zawsze trochę czasu ?? A jak tego nie robię coś wydaje mi się zawsze nie tak
Trymowanie nie jest konieczne...powinna się tak samo zachowywać o ile używasz pakietu o podobnej wadze i podobnie go montujesz.
Żyroskop też nie trzeba...ale kalibracja żyroskopu w sumie to kilka sekund...Ja robię głownie po większym dzwonie ;)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Dziękuję za odpowiedź . (haha po większym dzwonie :D) rozśmieszyło mnie to bo tak bywa :D
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: talib1990 »

Witam serdecznie !
Na początku chciałbym się serdecznie przywitać z Wami ! :)
Po przewertowaniu całych 97 stron tego oto tematu postanowiłem zakupić swojego pierwszego drona
Wybór padł na X8HG prosto z Aliexpress z kamerą Eken H9R i paroma dodatkami jak kilka pakietów baterii , rozdzielacz ładowarki itp itd
https://pl.aliexpress.com/item/SYMA-X8W ... 0.0.EhhhW7

Tego drona traktuje jako wstęp w swoje nowe hobby , mam nadzieje, że będzie to mój pierwszy sprzęt a nie ostatni. Pozdrawiam serdecznie !
PS. jeśli ktoś ma jakieś sugestie CO i JAK na początku, chętnie wysłucham !!
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Ucz sie nad polami i w mało wietrzne drzwi.
Zamów jeszcze komplet silników:)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: talib1990 »

Hudy_edd pisze:Ucz sie nad polami i w mało wietrzne drzwi.
Zamów jeszcze komplet silników:)
Tak zrobię ;) narazie zamówiłem wyważarka do Śmigiel... Na początku wielką zagadką było skąd taka wielka różnica w jakości obrazu na tym samym sprzęcie ( efekt galaretki ) po wielu filmach i przeczytanym temacie widać, że właśnie chodzi tutaj o nie wyważenie Śmigiel ;)

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro
ODPOWIEDZ