MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Roger »

Sflashowałem ponownie z opcją full erase.
Powłączałem uart 4 dla gps i potem UART5
Zmieniłem moduł bluetooth (dobrze ze się plątał, chociaż konfiguracja też mi trochę napsuła nerwów)
...
Rozładowała mi się bateria musiałem reanimować na trybie Pb

Użyłem innej,w której akurat mi się musiał - odlutować - wszystko przeciwko mnie :(
Zakupiłem unlokera do ez-gui
Podpiąłem ponownie,... zero danych....
Zmieniłem tx z rx ...
...
chwile pełne napięcia,
jakieś inne błędy niż zwykle "Błąd nie odebrano danych"
Tym razem błędy i2c ale....
Ale...
JEST! Ku....kuryku działa :)
lecą dane, w panelach widać że żyrokompas się pokazuje, dane z odbiornika, wykresy wszystko śmiga,
dziwne w ustawieniach mam liste uartów to jest UART1, uart 2, UART 4 UART 4m 2 razy jest 4. heheh :)

Marcin jesteś wielki! Działa mi to na 2 UARTach tych co na czerwono oznaczałem, nie testowałem pinów R3,R4 tam chyba nic nie leci.
ale tyle mi wystarczy, osd w razie w też będzie do czego podpiąć :)
Wystawiłem na balkon i GPS ładnie znalazł raz dwa 4 satelity, a po chwili miałem już 8.

Przepraszam za marudzenie taki jestem, czasami uparty i lubię sprawy doprowadzać do końca.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: daniellol »

Witajcie. Ja też dałem się namówić na INAV z racji kamery NTSC :) Mam prośbę. Czy Ktoś może opisać dokładniej komendy do bidowania eleresa z konsoli. Ja używam częstotliwości 440,2MHz i niestety nadajnik nie chce się zbindować z odbiornikiem. Przydałoby się też opisać jak ustawiać moc telemetrii. Pozdrawiam.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: marbalon »

Kod: Zaznacz cały

set eleres_freq=44020
save
Wejść do CLI i dać eleres_bind - oczywiście aparatura w trybie bindowania.
Potem save i powinno być ok.... tylko nadajnik zrestartować do testu ;-)
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Avatar »

Witam Wszystkich,

mam problem z ustawieniem kanałów w KFC32FTB dla latającego skrzydła - lecz przypuszczam iż jest to błąd w sofcie.
A więc do rzeczy.
Wszystko jest zbindowane - widoczna reakcja drążków w zakładce RC, Silniki, Serwa na wszystkich 12 kanałach.
Silnik i lotki prawa/lewa - ładnie się wychylają za ruchem drążków na aparaturze.
Wyjście nr 5 - zamapowany kanał AUX5 - na apce podpięte pod przełącznik 3 pozycyjny. Z KFC idzie do sterownika LED - kanał służy do zmiany trybu świecenia - działa jak należy
Problem jest z wyjściem nr 4 - zamapowany jest kanał AUX6, robiłem też próby z AUX5 - brak reakcji na zmianę pozycji przełącznika na kanale AUX6. Po lewej stronie widoczna zmiana pozycji przełącznika - więc nie jest to problem apka<->kfc.

Problem znika, jeśli wybiorę tryb dla samolotu - zmiana na kanale 4 - ster wysokości są widoczne zależnie od przełącznika.
Dodatkowo pozostawienie kanału 4 w jakiejkolwiek pozycji np. 2010 -> zmiana na skrzydło -> reset IMU zapisuje tą wartość jaka była przed zmianą trybu samolot/skrzydło.

Konfiguracja czy jak kto woli co ma być podpięte pod kanały:
- 1 - silnik/ESC - działa, silnik się zazbraja, reakcja na drążek
- 2 i 3 - sera do lotek na skrzydła - serw jeszcze nie ma, lecz patrząc na program działa
- 4 - ster wysokości wg płytki - tu ma być podłączony przełącznik video - nie działa w trybie skrzydła
- 5 - ster kierunku wg płytki - tutaj podpięty jest sterownik led, działa prawidłowo
- gimbal podpięty do złącza serwo 1 i 2, zamapowane kanały AUX 7 i 8 - działa prawidłowo

Aktualnie wgrane do KFC soft w wersji 0.72 - czyli ostatni dostępny

Teraz pytanie: czekać na poprawkę błędu czy wgrać iNAV - może tam wszystko gra.
Pozdrawiam, Łukasz.
Załączniki
blad kfc.jpg
blad kfc.jpg (181.16 KiB) Przejrzano 4238 razy
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: wiesiek_kr »

A w ktorym miejscu Twoim zdaniem jest błąd w sofcie?
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Avatar »

wiesiek_kr pisze:A w ktorym miejscu Twoim zdaniem jest błąd w sofcie?
W tym, że brakuje sterowanie wolnym, nieużywanym kanałem, tak jak to robię z kanałem nr 5 ster wysokości. Więc logika podpowiada kanał nie jest przypisany do konkretnego steru, to można go wykorzystać na własne sterowanie.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: JasQ »

Tak informacyjnie , potrzebowałem 10 ch na inav a moja apka fs-i6s podaje tylko 8 na eleresa więc podpiąłem odbiornik fs-ia6b poprzez sbus na uart 2 i działa pełne 10ch ;)
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: lukkoz »

mam pytanko, ponieważ włożyłem kfc do skrzydła, przykrecilem do sklejki i jak bez śmigła w trybie acc jest ok, to po założeniu smigła acc wariuje, tzn lewa lotka lekko drga, prawa nieruchomo, w trybie baro obie lotki lekko chodzą, minimalnie ale jednak.
Czy to jest związane z wibracjami od silnika czy może pidy do poprawki ?
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: daniellol »

W KFC masz taką fajną rzecz jak wyważarka silników. Sprawdź co tam wykres pokazuje. Pozdrawiam.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: lukkoz »

a kolejne pytanie, czy mozliwy jest autostart w którymś z softów ? chodzi mi o to, że np. pod jednym guzikiem mamy lotki lekko do góry i wyłacza się po uzyskaniu pewnej wysokości ? czy trzeba kombinować w samej apce żeby na guzik szły lotki w górę ?
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: DzikuVx »

lukkoz pisze:a kolejne pytanie, czy mozliwy jest autostart w którymś z softów ? chodzi mi o to, że np. pod jednym guzikiem mamy lotki lekko do góry i wyłacza się po uzyskaniu pewnej wysokości ? czy trzeba kombinować w samej apce żeby na guzik szły lotki w górę ?
Inav ma Nav Launch. Rzucasz samolotem i tyle. Choć to raczej do mniejszych konstrukcji
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: kamilborkowski »

Słuchajcie, mam prośbę o analizę logu mojego ostatniego wyrzutu Skywalkera z KFC32FTB:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/124 ... -34-34.zip
W zasadzie jestem już nastawiony na zmianę softu na INAV, ale chcę się upewnić czy gdzieś nie popełniłem błędu. Wyrzuciłem samolot w trybie stable z uniesionym przełącznikiem sterem wysokości do startu. Samolot ostro poszedł do góry, następnie w lewo oraz obrócił się na plecy i przywalił dziobem w ziemię.
W logach zobaczyłem jakieś dziwne wartości na sam koniec, ale zakładam że to efekt uderzenia. Jak podszedłem to okazało się między innymi że oderwało się łoże silnika a śmigło było połamane a więc kręciło się jeszcze po oderwaniu. Nie jestem pewny czy rozbroiłem samolot jeszcze przed uderzeniem więc dopuszczam niewielką szansę na to że oderwało się jeszcze w locie.
Ktoś jest w stanie mi coś więcej powiedzieć?
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla

Post autor: lukkoz »

DzikuVx pisze:
lukkoz pisze:a kolejne pytanie, czy mozliwy jest autostart w którymś z softów ? chodzi mi o to, że np. pod jednym guzikiem mamy lotki lekko do góry i wyłacza się po uzyskaniu pewnej wysokości ? czy trzeba kombinować w samej apce żeby na guzik szły lotki w górę ?
Inav ma Nav Launch. Rzucasz samolotem i tyle. Choć to raczej do mniejszych konstrukcji
z tym sobie poradziłem, pod guzikiem mam lotki do startu.

ale borykam się z innym problemam, a mianowicie, trymowanie modelu.
mam apke 9xr , i z drążków serwa chodzą w pełnym zakresie, natomiast jak próbuje wytrymować suwakiem, to serwa chodzą w bardzo małym zakresie, wręcz niezauważalnym... można jakoś zwiększyć zakres/moc trymowania ?
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: marbalon »

W pierwszym poście umieściłem iNav 1.6 dla rodziny płytek KFC32, jest tam pliczek do prototypu F3 więc do F1 raczej nie wgrywać ;-)

Listę wszystkich poprawek można poczytać tutuaj:
https://github.com/iNavFlight/inav/releases

Ja od siebie dodam że trzeba robić kalibrację 6 punktowa ACC bo GUI będzie się czepiać i nie uzbroi silników.
Kolejna uwaga to o ile w uwagach poczytaliście że dla F1 maksymalny czas to godzina z hakiem, to nie dotyczy to KFC32 ;-) KFC32 może i ma procek F1 ale zz dużym Flashem i RAM'em co wymagane jest do poprawki pozwalającej na dłuższe latanie zatem to ograniczenie nie tyczy się KFC32 nawet starego na F1 ;-)

Miłych testów i udanych lotów!
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: MacPiston »

Noo to teraz jeszcze Betaflight i będziemy zadowoleni :mrgreen:
ODPOWIEDZ