Lantian 105 czy eachine 010

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Binkong
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Binkong »

Witam, postanowiłem wejść w świat kopterków będę w najbliższym czasie składał coś dobrego na ramie rr210. W miedzy czasie chciałbym już się trochę poduczyć na którymś z tych dwóch maluchów ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje.

Który jest lepszą opcją dla mnie według was eachine jest kompletny i gotowy do lotu ale chce od razu zacząć w goglach wiec musiałbym dołożyć FPV. Lantian z kolei ma lepszy FC ale niema Apki którą i tak będę potrzebował do rr210 wiec mógłbym ją kupić już teraz.

Dodam że jestem zielony w temacie ale dużo czytam ,za dużo kobieta już ma mnie dość codziennie siedzę do 5 rano, ale tak mam jak się na coś na kręcę. Po 2 tygodniach nadchodzi moment że albo muszę nakupować to na co sie nakręciłem albo zejść z tematu bo staje się to meczące :-P

aparatura którą raczej kupie tonTaranis X9D plus lub coś podobnego
Gogle dominator v3 lub hd3 ale chciałbym najpierw przymierzyć (gdyby ktoś z Trójmiasta był skory, to się odwdzięczę) jak się nie uda pewnie i tak wezmę coś z tego.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: baroslaw »

Te maluchy to fajna sprawa, mam QX95 podobny do twoich typów. Kupiłem żeby zima polatać w pomieszczeniach ale po kilku próbach stwierdziłem że to jest za szybkie do latania w domu. Za to na dworze zasuwa jak perszing :-). Wczoraj byłem polatać na pobliskim stadionie i pomimo wiatru dawał radę. FPV działa przyzwoicie w połączeniu z goglami. Szczerze polecam tylko warto dokupić worek śmigieł bo lubią się gubić przy kontakcie z przeszkodami.
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: BloodyLordV »

A ja z kolei nie polecam żadnego z nich. Latałem lantianem lt105 i mimo,że latał dość fajnie jako ocenę silników szczotkowych w recenzji mogłem wystawić jedynie 2/5. Szczotki to szczotki, błyskawicznie się zużywają, dlatego polecił bym inny kierunek. Racer klasy 130. Wiem, wiele osób powie, że tym się w pomieszczeniach nie da latać fpv, jednakże zanim ich posłuchasz - tu masz wideo na którym udowadniam, że są w błędzie. Cały lot jest w trybie airmode bez stabilizacji.



Z plusów maszyny: spokojnie możesz się tym ścigać z 210, bez większych problemów można latać po domu a silniki są normalnymi silnikami bezszczotkowymi, które nie umrą Ci po 2 dniach lotów.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Benda
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 22:54
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Benda »

Pod pojęciem "totalnie zielony" kryje się nigdy nie latałem niczym czy tylko quadro. Jeżeli to pierwsze to moim zdaniem propozycja kolegi 130 czy też 105 do domu to za duże ryzyko w postaci szkód materialnych i fizycznych o psychice żony nie wspominając :). Według wielu opini nawet ta 105 jak i podobne jemu nie nadają się do domu no chyba że ktoś ma stumetrowe pokoje. Natomiast jeżeli w grę wchodzi druga opcja możesz zaryzykować.
Ja osobiście zacząłem od ociężałej 250 (dość stabilne to) a na tą chwilę płynie do mnie e010 na beecore właśnie z myślą o domowym lataniu. Tylko że przed quadro dość latałem helikami także jakąś wyprawę w lataniu mam.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Binkong
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Binkong »

Mieszkam w m3 i myśle że to raczej słaby pomysł. Raczej podziemny garaż lub hale znajdę kilka miejsc gdzie jest przestrzeń i dosyć ciepło. Bardziej chodzi mi o to żeby nie rozwalić odrazu kopterka załóżmy za 1500 a te 300. Zielony czyli nic nie latałem ale wiem ze trening czyni mistrza dlatego trochę części będzie trzeba dokupić

Znalazłeś gdzieś zestaw e010 z beecore czy zamówiłeś FC osobno?
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: BloodyLordV »

Masz m3? Ja mam m1 17 metrów kwadratowych. I bez problemów latam tam 130 więc moim zdaniem nie masz się co przejmować tylko idź w 130.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Benda
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 22:54
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Benda »

Tak znalazłem dokładnie ten zestaw !!
http://www.banggood.com/Eachine-E010-Fr ... mds=search

Z tego co widziałem na YT to i na dworze da się pośmigać (oczywiście bez wiatru) :) także jak nadejdzie wiosna modelem będzie można pośmigać po jakiś placach zabaw :)
Przed zakupem tego zestawu miałem ten sam dylemat chciałem kupić qx100 od Eachine ale po konsultacjach z właścicielami podobnych modeli stwierdziłem że moje 49 m2 za małe na ten model szczególnie że dzieci w domu a na dworze to sobie pośmigam moją 250-tką !!

W moim przypadku początki z quadro wyglądały dość dobrze drugi pakiet i już śmigałem gorzej z FPV ale to kwestia orientacji (myślałem że będzie łatwiej). W twoim przypadku skoro nigdy nie miałeś doczynienia z modelami RC szczególnie latającymi radziłbym zacząć od jakiegoś plastic-fantastic. Ale decyzja należy do Ciebie.

pozdrawiam
Binkong
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Binkong »

E010 jest właśnie taka plastikowa zabawka dlatego chce go wsiąść. Dzięki za link chyba padnie na niego
Da radę nim latać na normalnej aparaturze? Jakie pakiety do niego zamówiłeś?

Wiem ze się da i trochę po domu pewnie będę próbować ale zależy mi na nauce szybkiego latania a nie lewitowania i uważania na wystrój domu i kota.

25mW: 250mA-510mA
50mW: 270mA-640mA
200mW: 330mA-740mA

Od czego zależy pobór w poszczególnych poziomach od odległosci wzmacnia sile sygnału?
W tx1 i tx2 pobór jest określony na stałym poziomie bez widełek
Felipesku
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 11:27
Lokalizacja: Wawa

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: Felipesku »

Sam zastanawiam się nad kupnem pierwszego drona FPV i chyba E010 nie jest jednak najlepszą opcją. Z tego co widzę to E010 ma bardzo krótki czas lotu z FPV sięgający 1,5 minuty, a więc musisz liczyć się z kupnem dodatkowych aku. Suma sumarum za tą cenę można kupić QX95 z dwoma aku po ~6min zabawy. No jeśli masz aparaturę oczywiście.

Zastanawiam się nad opłacalnością i chyba lepiej kupić raz a porządnie: http://www.banggood.com/Eachine-Tiny-QX ... mds=search

Tylko jaki ma FOV kamera w tym zestawie? W ogóle strasznie mnie wkurza że nie piszą przy kamerach jakie ma kąty widzenia, powinien to być taki sam parametr jak pojemność aku, bo w FPV to podstawa do latania. A tak wciskają ludziom kamerki do dronów, które de facto nie nadają się do FPV. Już o WiFi FPV nie wspominając.

Edit: Ale jak w domu są dzieciaki, to E010 faktycznie, bo inne zbyt niebezpieczne.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: skazi »

Ostatnio kupiłem na promocji w banggood qx90 za 58$ z odbiornikiem frsky. Jeszcze nim nie latałem bo pogoda nie rozpieszcza, a mieszkanie mam za małe, wgrałem tylko betaflight i coś tam pokonfigurowałem. Trzeba przyznać że sprzęcik bardzo fajnie się zbiera, już nie mogę się doczekać żeby nim trochę polatać. Jeśli chodzi o kamerkę, to w qx95 jest pewnie ta sama, jest dużo recenzji qx90, filmików z lotu więc sobie sprawdź i oceń. Ludzie raczej na kamerę nie narzekają chociaż wiadomo są lepsze zestawy kombo niestety w sporo wyższych cenach.
Awatar użytkownika
blasbike
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 08:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: blasbike »

Polecam mikrusa na małej karbonowej ramce typu qx95, qx110, czy lantian 105(cienka jest już ją połamałem). Po domu można, ale chyba tylko po to żeby sprawdzić ustawienia/nowe śmigła. Ale da się latać na zewnątrz nie wychodząc z domu:)



Tym 130 w domu, to bardziej wygląda jak chodzenie po polu minowym niż latanie, z całym szacunkiem.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: misiekkk »

Ale drzewa przycina się w marcu a nie w styczniu ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
blasbike
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 08:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lantian 105 czy eachine 010

Post autor: blasbike »

W marcu wezmę się za nie na serio.
ODPOWIEDZ