Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

hardware.net pisze:Paczki tzw. Priorytetowe wysyłane są z Chińskich habow zlokalizowanych w Holandii. Zwyczajnie chiński magazyn w Holandii. Wtedy jest tylko holenderska naklejka z adresem. Nie ma żadnego listu przewozowego na to. Podejrzewam ze jest to jakiś sposób na ominięcie watu na kosztowniejsze przesylki z racji handlu wewnątrz unijnego.
Podejrzewam że jest tak jak piszesz . Za pewne mają swoje magazyny rozlokowane w różnych miejscach w Europie. Za obsługę i przesyłkę policzyli sobie tylko 0,99 Euro . Przykładowo znany Bg liczy sobie dodatkowo za przesyłkę do Polski tego helika 19,61Euro . Helik był wielkości 450-tki to i pudełko było spore . Mógłby się rzucić celnym w oczy . Zresztą sami napisali że dokładają wszelkich starań by kupujący nie zapłacił cła i podatku . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

Ano z celnikami tak jak z innymi. Jednemubsie chce a drugiemu nie. Z reguły te wielkie paczki : samoloty ,aparatury, skrzydla z reguły nawet nie miały ani pieczarki ze przeszło przez odprawy ani nawet magicznego numerka maznietego mazakiem. A paczki potrafiły kosztować zdrowo ponad tysiaka. Natomiast te malutkie typu jakaś kamera , czy coś z fpv przekraczające próg podatkowy o jakieś grosze były naliczane praktycznie każda.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

To chyba wszystko zależy gdzie w PL przechodzi przez cło. Jeśli przez Zabrze, to jeszcze nic mi nie przeszło, co było droższe od progu zwolnionego z opłat.. A coś dużego, czy ciezszego, to już od razu wiedziałem, że muszę przygotować sobie dokumenty, będzie szybciej w razie przyslania poleconego.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

hornet2 pisze:Zresztą sami napisali że dokładają wszelkich starań by kupujący nie zapłacił cła i podatku .
Takie coś to tylko w tvp info :))
Adrián pisze:Jeśli przez Zabrze, to jeszcze nic mi nie przeszło, co było droższe od progu zwolnionego z opłat.
22 euro.
hornet2 pisze:Zwyczajnie chiński magazyn w Holandii.
Gdyby tak było to nie płaciło by się cła vatu i nawet nie trafiało by to na cło. Bo Holandia to unija.:)
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

A mnie się wydaje że 45 ojro. Żadna z moich przesyłek i wartości pomiędzy 20 a 45E nie była obciążona opłatami.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Moja była warta 70$ . Bałem się bo pudełko było spore i trońkę ważyło . Po raz pierwszy zamawiałem w Chinach tak duży przedmiot . Opakowanie drona i motoszybowca było jeszcze większe . Ale te przedmioty kupowałem w Niemczech . :mrgreen:
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: morel »

Bo w unii obowiazuje VAT i nie trzeba go placic podwojnie. Jak kupujesz poza unią to wszystko zależy od Twojego szczęścia i humoru celnika, oraz od tego co zostanie napisane i zadeklarowało na przesyłce - ustawa o podatku VAT mówi w art 52, że jeśli zawartosc nie wskazuje na przeznaczenie handlowe i wykażesz, że za daną przesyłkę nie musiałeś płacić, to przesyłka będzie zwolniona z VAT jeśli jej wartość nie przekracza 45 EUR. Jeśli nie uda Ci się wykazać tego, co wymagane w art 52, to wpadasz w art 51 i zwolnienie jest do 22 EUR. Celowo skupiam się na VAT, bo na to co kupujemy w naszym hobby cło przeważnie to kilka procent (lub 0 za elektronikę), a VAT to od razu 1/5 wartości.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Pieth »

hardware.net pisze:A mnie się wydaje że 45 ojro. Żadna z moich przesyłek i wartości pomiędzy 20 a 45E nie była obciążona opłatami.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
maxiiii dobrze pisze, zakupy wolne 22E, prezenty 45E a co do szczęścia to zależy od rejonu, niestety ten któremu podlegam ma najlepsze wyniki w kraju :cry:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Problem mojej przesyłki polegał na tym że ładnie i pięknie było do momentu gdy przesyłka znalazła się w Amsterdamie . Mogłem ją śledzić i wiedziałem na bieżąco co się z nią dzieje w danej chwili . Potem czułem dyskomfort . Przez ponad dwa tygodnie nie wiedziałem co dalej dzieje się z przesyłką ? Ktoś tu mówił że jak przekroczy granicę RP to znowu powinienem ujrzeć ją na trackingu . Niestety tak się nie stało . Szukałem jej praktycznie wszędzie po różnych firmach kurierskich . Już nawet myślałem że Celny ją przechwycił i lada chwila przyjdzie do mnie od nich jakieś pismo . Jak jest możliwość śledzenia przesyłki do samego końca to się wie czy Celny ją zatrzymał , czy puścił dalej ? A tu człowiek siedział jak na szpilkach . ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

hornet2 pisze:Jak jest możliwość śledzenia przesyłki do samego końca to się wie czy Celny ją zatrzymał , czy puścił dalej ?
Tak. Jeśli traking działa prawidłowo. Co z trakingiem z poczty, bywa różnie. Czasami dopiero się pojawia cała droga przebycia przesyłki, jak już zostanie dostarczona. Taki paradoks.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

W tym przypadku jak napisali tak zrobili . ;-)

2016-12-03 08:30 Local courier sorting centre,Netherlands, Item being handed over to the local courier, tracking ended, estimated delivery : 7-15 days
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Z.W15 »

hardware.net pisze:Paczki tzw. Priorytetowe wysyłane są z Chińskich habow zlokalizowanych w Holandii. Zwyczajnie chiński magazyn w Holandii. Wtedy jest tylko holenderska naklejka z adresem. Nie ma żadnego listu przewozowego na to. Podejrzewam ze jest to jakiś sposób na ominięcie watu na kosztowniejsze przesylki z racji handlu wewnątrz unijnego.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
A do tego niby magazynu w Holandii to chinczyk wysyla kontener U-Botem zeby ominac urzad celny :lol:
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Z.W15 pisze:[A do tego niby magazynu w Holandii to chinczyk wysyla kontener U-Botem zeby ominac urzad celny :lol:
U Chińczyka wszystko jest możliwe . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
jajxon
Posty: 108
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Węgliniec

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jajxon »

Panowie jak wygląda aktualnie sytuacja z paczkami z Chin? Od 2 grudnia czekam na paczkę z All i coś się doczekać nie mogę, a wziąłem nierejestrowaną.
QAV-R
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

Święta Nowy rok 3 kroli. Długie urlopy. U mnie wszystko co było zamówione po 15 listopada dopiero teraz zaczyna splywac

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ