Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: przemekd »

Udało mi się rozwiązać problem, który opisywałem w tym poście: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=1 ... 45#p493258
Może komuś się przyda. Problemem okazał się silnik nr 1. Te logi z RCOUT sugerowały, że jest problem w tym silniku, albo regulatorze. Po zmianie silników miejscami, okazało się, że problem wykazał teraz silnik nr 3 (czyli ta sama sztuka). Wymieniłem go i problemy ustąpiły, ale dodatkowo dwie ciekawe obserwacje:
- Zawis spadł z 600 na 550
- Czas lotu wydłużył się z 15 na 19 minut.
Nawet nie przypuszczałem, że walnięty silnik tak osłabiał wydajność całej konstrukcji, mimo, że maszyna latała stabilnie (w sensie, zawis, prosty lot, brak ucieczek na boki) o ile starczało jej energii z baterii.
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Panowie potrzebuję namiar na dobre i sprawdzone śmigła,które nie będą mi trząść hexą z tematu,póki co to miałem takie http://rctimer.com/product-527.html czyli 10x4,5",ale po podpięciu gimbala buja mi obrazem i gimbal nie wyrabia.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Śmigła kolego to trzeba sobie jeszcze wyważyć a nie tylko założyć :)

Natomiast "bujanie" może być nie właściwym słowem.
Od nie wyważonych śmigieł możesz mieć JELLO.
A jak gimbal myszkuje to poniekąd może być i przez wibracje ale również przez złe ustawienie (np. PID) w gimbalu lub kiepskie wibroizolatory.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Chodzi oczywiście o jello,obraz pływa .Gimbal mam Feyiu Techa http://www.banggood.com/FYMiNi3D3-AxisB ... 78464.html,śmigła stoją na wyważarce,choć mam wrażenie że wibracje pochodzą od miejsca osadzenia łopat,widać gołym okiem,że coś jest nie tak,dlatego pomyślałem że zacznę od lepszych śmigieł.Wibroizolatory zmieniałem,usztywniałem,ale nie pomogło.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Jeśli śmigła są dobrze wyważone to nie mogą powodować wibracji.
A silniki?? Wyważyłeś??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: slawek2011 »

Tak-silniki wyważone .
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Więc sprawdź co wpływa na te wibracje bo prawdopodobnie silnik lub śmigła mogą być kiepsko wyważone albo kiepskie dampery na gimbali albo sam gimbal.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: alkatras13 »

Testował ktoś tryb follow me na Pixie z Fw 3.3 lub 3.4 , w APMie działało średnio ale działało, w pixhawk (ADHD) nie wie co ma robic nerwowo wukonuje dziwne ruchy na boki lub inne..
Moze ktoś sprawdzić u siebie jesli ma taką możliwość?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Głuś »

Taka ciekawostka, jak było to sory...



Cena "fajna" za wersję full wypas 400Euro https://drotek.com/shop/en/home/762-l1- ... results=23
Robimy zbiorówkę? :lol: :lol: :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

Jak nie mapujesz terenu to ci sie nie przyda. Odłóż sobie na Lidara 360-stopni do omijania przeszkód :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: pawelsky »

shaggee pisze:Jak nie mapujesz terenu to ci sie nie przyda. Odłóż sobie na Lidara 360-stopni do omijania przeszkód :)
Pomijam juz ten skromny fakt ze zeby to dzialalo to "base" i "rover" musza sie komunikowac, co jest nie bez znaczenia dla zasiegu.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

pawelsky pisze:
shaggee pisze:Jak nie mapujesz terenu to ci sie nie przyda. Odłóż sobie na Lidara 360-stopni do omijania przeszkód :)
Pomijam juz ten skromny fakt ze zeby to dzialalo to "base" i "rover" musza sie komunikowac, co jest nie bez znaczenia dla zasiegu.
To akurat jest proste bo idzie po telemetrii. Trzeba tylko lapka taszczyc na pole :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: pawelsky »

shaggee pisze:To akurat jest proste bo idzie po telemetrii.
Nie ten kierunek, tu dane musza isc z ziemi do modelu :)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: shaggee »

pawelsky pisze:
shaggee pisze:To akurat jest proste bo idzie po telemetrii.
Nie ten kierunek, tu dane musza isc z ziemi do modelu :)
No a telemetria 433mhz od czego jest? Dwukierunkowa komunikacja. Rover GPS jest podłączony do kompa, w mission planner robi się Inject GPS i wysyła się koordynaty do modelu w czasie rzeczywistym.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: pawelsky »

shaggee pisze:No a telemetria 433mhz od czego jest?
Telemetria jest z natury rzeczy do przesylania danych ze zdalnego urzadzenia do odbiornika :)
shaggee pisze:Dwukierunkowa komunikacja.
Oczywiscie mozna zrobic komunikacje dwukierunkowa, ale tak jak mowilem nie pozostaje to bez wplywu na zasieg (w zaleznosci od tego jakich radiomodemow, anten, etc. uzyjesz)
shaggee pisze:Rover GPS jest podłączony do kompa
Chciales powiedziec "base", "rover" jest w modelu.

Oczywiscie nie twierdze ze to nie dziala, ale przy obecnej cenie, koniecznosci zapewnienia linku DO modelu i (jak widac na filmiku) wcale nie oszalamiajacej precyzji na chwile obecna jest to jeszcze gadget. Jak sie pojawi wiecej review zobaczymy jak sie bedzie sprawdzac np. RTK od DJI (za duzo wieksze pieniadze).
ODPOWIEDZ