eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: NeXuS »

Tu gość robi na pająka opatologicznie
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Korzystając z tego że leżał u mnie zestaw z eLeReS MAX uruchomiłem tryb Micropower również na MAX'ie.
Będzie dostępny w kolejnym wydaniu softu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

Misiu, dziwna sprawa mnie dręczy. Korzystam z retransmisji po bluetooth + telemetria eleresowa na er9x, jako nadajnik eleres v1 lub eleres mod, po drodze tracker, w skrzydle eleres ap, wszystko ma nowy soft 1.26b i po updacie pojawił się problem:
włączam cały zestaw jak zwykle - najpierw apka, tracker + mod, skrzydło i... i rssi podskakuje do 100% poczym spada nagle do przedziału 0-10% i tak pozostaje, wszystko piszczy no bo alarmy, dziwne tylko że tssi z modelu pokazuje na apce i trackmyrc ładnie 100%.
Niemożliwe żeby były uwalone nadajniki bo nie było ku temu okazji. Nie zauważyłeś może takich dziwnych zachowań przy testach? zastanawiam się czy to soft czy coś gdzieś się stało choć nie miało kiedy.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: NeXuS »

Upierdliwe, ale może wrócić na próbę do starego softu i sprawa będzie jasna.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Załaduj starsze firmware do TX (tylko do TX). Jak się uspokoi to wgraj jeszcze raz najnowsze. Inaczej się nie dowiemy gdzie leży problem, bo może być w sofcie, a może być w źle wgranym firmware albo w współpracy całego łańcuszka. Choć tego typu połączenie raczej było dobrze testowane, bo ja mam przy TX konwerter na arduino, a więc TX dostaje dane w formacie eleres serial i konwertuje telemetrię do ER9x. I w tej konfiguracji u mnie działa OK.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

no to tak, przetestowałem na bluetooth hc-06 + hc-06, na xm-15b x2 i na połączeniu kablowym - bezpośrednio eleres mod do arduino w apce,
apka ustawiona na ppm 12ch 250um i 31,5ms całość. Arduino w apce testowany z softem 2.01 i 2.02.

przy sofce 1.26b gdy włącze apke + moda, po chwili skrzydło, to na 2-3sekundy mam rssi 100, tssi 127 i nagle rssi spada do 0 i czasami podryguje do 15-20, losowo. tssi ciągle 127. O sterowaniu nie ma mowy.

Przy wgranym sofcie 1.26a dzieje się tak że rssi 100, można machać serwami ale co jakies 15-20 sekund jest zwiecha, serwa łapią się w aktualnie wychylonej pozycji i odpuszczają do pozycji neutralnej po 1-2 sekundzie a eleres mod daje wtedy trzy szybkie piknięcia i znowu można "machać", rssi pływa od 100 do 70. tssi ciągle 127

Przy sofcie 1.25c wszystko śmiga jak należy. Tutaj pokusiłem się nawet o ustawienie 14ch ppm i ramki 200um i całość 32ms żeby na kanale 13 ustawić switch mocy moda - też działa poprawnie w takim ustawieniu.

takie obserwacje poczyniłem, więc tymczasem wracam do 1.25c ;)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Rozumiem że zmieniałeś tylko soft w TX ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

tzn w AP siedzi 1.26b i na tym też testowałem wszystkie opcje.
Mogę zrobić test z wgranym 1.25c na AP i 1.26a/b na Tx ale to pewnie dopiero po świętach.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

nie, nie, chodziło mi tylko o to czy wszystkie testy były robione na tym samym sofcie w AP, ale z tego co piszesz to tak. Więc OK.

Ale był jeszcze wydany soft 1.25d. Mógłbyś go sprawdzić w nadajniku, czy działa tak jak 1.25c czy robi problemy ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

tak, wszystkie testy z AP 1.26b - zawsze z tym samym softem.
sprawdzę w najbliższej wolnej chwili,
uściślając dla porządku: testować z ustawieniem apki 12ch ppm 250um 31,5ms? nie wiem na ile ma to wpływ.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

tak, 31,5ms to właściwy czas dla 12ch
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

1.25d działa dobrze,
i na 12ch przy 31,5ms i na 14ch przy 32ms
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

lotpawel, OK, wiem co to jest.
To że działa na softach < 1.26 to zasługa błedu który starsze softy posiadają :mrgreen:
Konkretnie chodzi o to że przy połączeniu przez BT opoźnienia pomiędzy kolejnymi paczkami nie są stałe. Soft 1.25 miał w liczeniu tego czasu błąd, i przeważnie używał stałej defaultowej wartości. A w 1.26 to poprawiłem :-)
Ale nie szkodzi. Wgraj 1.26b, po czym zaznacz konfiguratorem ptaka "VPPM compatibility". I już powinno działać prawidłowo.
P.S. Dla 12CH wystarczy długość ramki 28-30ms.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

no i wszystko jasne, 1.26a/b działa fajnie po zaznaczeniu "VPPM compatibility" ;)
ps. jaką długość ramki zalecasz?
na początku wątku jest info 250us * ilość kanałów + 4ms przerwy.
Używanie 14 kanałów nie wprowadza zamieszania? Bo rozumiem że do moda dojdzie 14ch, gdzie na 13ch mam ustawiony switch mocy, a eleres i tak zrobi z tego 12ch i wyśle do ap?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Sam używam w ten sposób 14ch (13 kanał do przełączania mocy), więc jest to jak najbardziej słuszne. Do RX pójdzie 12 kanałów.
Dla 14 kanałów mam ustawione FrLen na 32ms. A czas w Proto jest mało istotny. Może być 250us.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ