Termokurczka do ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pgolik
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 paź 2016, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Termokurczka do ESC

Post autor: pgolik »

Do składanego quada kupiłem w BG ESC Racerstar MS 25A (BLHeli_S). Przyszły tak, jak na zdjęciu w linku, zapakowane w termokurczkę idealnie zakrywającą pady do lutowania przewodów do silnika :-P. Wywaliłem ją oczywiście, i teraz mam może głupie pytanie: czy do ESC potrzebna jest jakaś specjalna termokurczka, czy taka zwykła ze sklepu z gratami elektronicznymi będzie OK? Bo taką zwykłą pasującą na wielkość to mam, tylko nie przezroczystą, a czarną. Nawet mi to pasuje estetycznie, ale czy nie będzie problemu? Jak patrzyłem np. na RCG, to tam wszyscy do ESC szukają przezroczystej. Jakąś osłonę/izolację dać muszę, bo rama carbonowa.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Termokurczka do ESC

Post autor: Bouli_wro »

Zwykła termokurczka ;) oczywiście ważne aby nie była za cienka i podczas kurczenia nie rozcięła się na jakiejś ostrej krawędzi, przezroczystość to raczej ze względów wizualnych, zwłaszcza jak jest jakieś logo (informację) pod spodem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Termokurczka do ESC

Post autor: Adrián »

Czy przeźroczysta czy nie, to kwestia gustu. Ważne, żeby była cienka. Ale tak jak kolega napisał, żeby spełniała swoje zadanie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Termokurczka do ESC

Post autor: pawelsky »

Przezroczystosc ma pewne zalety praktyczne - widac czy cos zlego nie dzieje sie pod spodem (np. po krecie).
ODPOWIEDZ