Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

U mnie od początku października jakaś maskara: 4-6 tygodni się wleką, a jedna mi wczoraj na cło i VACik zajechała, będę bulił :mrgreen:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Dzisiaj (08.12 ) na Wer Warszawa pojawiła się kolejna , druga przesyłka z Chin ( zestaw oświetleniowy LED do helika ) .Zamówiona 20.11 . Wysłana 29.11 . Pozostała jeszcze trzecia ( helik FX 067C ) .Zamówiona 23.11. Wysłana 25.11 . Od 03.12 jest w Amsterdamie . I tylko tyle o niej wiem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Też bałem się że i moja zostanie oclona . Ale tylko skończyło się na strachu . Chińczycy zrobili to sprytnie by nie płacić cła . Przesyłka została nadana do Amsterdamu jako miejsce docelowe . Tam ją przepakowano i wysłano do Polski jako przesyłka z Holandii . :-D Na paczce była tylko jedna holenderska naklejka .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: arekm »

Celnicy i tak raczej mają w dokumentach, że to oryginalnie z Chin. Inaczej to byłby niezły wałek.
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

hornet2 pisze:Chińczycy zrobili to sprytnie by nie płacić cła
Robią to by zamydlić oczy łatwowiernym kupującym.
hornet2 pisze:Przesyłka została nadana do Amsterdamu jako miejsce docelowe .
Nieprawda.
hornet2 pisze:am ją przepakowano
Jeszcze wieksza bzdura. Nie twórz kolejnych teorii spiskowych.
hornet2 pisze:Na paczce była tylko jedna holenderska naklejka
Przecież spedytorem było postNL. To chyba normalne.

I nie tylko jedna a dwie jedna z nich żółta informująca o przesyłce z poza uni naklejana w Uni.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

No "niestety" jak przeszło, to tylko łut szczęścia. Dobrze wiedzą skąd przesyłka przybyła i gdzie została nadana.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

maxiiii pisze:I nie tylko jedna a dwie jedna z nich żółta informująca o przesyłce z poza uni naklejana w Uni.
Szkoda że wyrzuciłem opakowanie , bo bym Wam pokazał że była tylko jedna , holenderska biała naklejka . Piszę że przepakowali bo praktycznie jest niemożliwe zerwać naklejkę z folii bez jej uszkodzenia ( mam tu na myśli folię babelkową) . A folia na opakowaniu nigdzie nie była uszkodzona . Więc tak jak sugerujecie że musiała być wcześniej naklejona chińska naklejka to nie wiem jak ją zerwali nieuszkadzając folii ? Ja próbowałem tą zerwać by nie wyrzucać na śmietnik naklejki z moimi danymi adresowymi . Niestety nie chciała się odkleić od folii bąbelkowej bez jej porwania .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

To dla Twojej wiadomości, miałem taką przesyłkę z taką naklejką i musiałem zapłacić podatek, akurat to była kamera. Odwołując się, sądząc, że faktycznie przesyłka była wysłana z NL, w piśmie urzędnicy wysłali, mi skąd wiedzą, że przesyłka była nadana z Chin. Nie do podważenia. Też ta przesyłka tak samo wyglądała, jakby była przepakowana, jedna naklejka.
Pisma już nie mam, ale nie był to odosobniony z tego co wiem przypadek.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Lech55 »

Też tak miałem, numer trackingu .........NL Chińczycy podali już przy wysyłce, tylko że polskie śledzenie pokazywało ją jak przybyła do Warszawy.
Mam też podobnie jak idzie przez Estonię(w tej chwili oraz wcześniejsze) z numerem .......EE etykieta czysto estońska, w naszej poczcie widoczna jak wpiszą ją Estończycy. Tracking chiński pokazuje jej drogę od samego pakowania.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Pieth »

Adrián pisze:To dla Twojej wiadomości, miałem taką przesyłkę z taką naklejką i musiałem zapłacić podatek, akurat to była kamera. Odwołując się, sądząc, że faktycznie przesyłka była wysłana z NL, w piśmie urzędnicy wysłali, mi skąd wiedzą, że przesyłka była nadana z Chin. Nie do podważenia. Też ta przesyłka tak samo wyglądała, jakby była przepakowana, jedna naklejka.
Pisma już nie mam, ale nie był to odosobniony z tego co wiem przypadek.
Też płaciłem w identycznej sytuacji.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

Czy wy nie czytacie swoich naklejek?
Obrazek
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Tam gdzie zaznaczone strzałką China pisało Netherlands . I co jeszcze? Gdy przesyłka doszła do Holandii to dalsze śledzenie jej drogi do Polski stało się niemożliwe . Nie wiem czy była na Wer ? Ani na którym ? Pudełko też było mocno sfatygowane . Jakby ktoś je w pośpiechu rozpakował i z powrotem zapakował . Po zdjęciu folii bąbelkowej w którą było owinięte praktycznie się rozpadło ! ;-) A jest to pudełeczko , coś ala walizeczka . Chińczycy zawsze pakują solidnie towar przed wysyłką .Nie wydaje mi się żeby to oni odstawili taką manianę . W tym pudełku boki które są sklejane zostały rozerwane . Tak jakby ktoś nie był w stanie otworzyć wieczka . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hardware.net »

Paczki tzw. Priorytetowe wysyłane są z Chińskich habow zlokalizowanych w Holandii. Zwyczajnie chiński magazyn w Holandii. Wtedy jest tylko holenderska naklejka z adresem. Nie ma żadnego listu przewozowego na to. Podejrzewam ze jest to jakiś sposób na ominięcie watu na kosztowniejsze przesylki z racji handlu wewnątrz unijnego.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
panrkrolik
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: panrkrolik »

Zamówienia z początku grudnia z gearbest i survailzone szły równo dwa tygodnie. Zrobiłem też zamówienie kilka dni temu na banggoodzie ale pewnie pod koniec stycznia dopiero będzie.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: rafi.devtox »

U mnie po miesiacu out of stock dzisiaj wyslali upragniony FC. Po godzinie znowu byl out of stock... Teraz jeszcze miesiac czekania i gotowe... He he

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ