Budowa pierwszej Platformy FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

Witam serdecznie .

Chcialem tak powolutku skonczyc budowe swojej platformy ktora sie ciagnie bez konca.

mam na ten moment prawie wszystkie komponenty.

Obrazek
Obrazek

na ten moment zorientowalem sie ze moj samolocik jetz zbyt maly. a komponenty mam ciagle niezaprogramowane i nie podlaczone .

narazie o samym naza 32 niewiele wiem , ale podlaczylem je pod minim osd.
zobaczymy jak to bedzie wygladac. dalej pozdrowka
świeżak
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Adrián »

Jedna uwaga, jak daleko chcesz nim latać? Nie za duży i za ciężki ten nadajnik, do takiego malucha?
Dałbym coś mniejszego, a jeśli ma być naprawdę lekko i dzięki temu polatasz dłużej, to jakieś kombo z kamerą,anteną i nadajnikiem w wersji mini. Ważą ok 5-6gr
Albo chociaż wymień nadajnik.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Verid »

Mała, niepopularna sugestia. Do takiego maleństwa weź olej jakikolwiek AP. Strata czasu i miejsca. Kręcić tym filmów nie będziesz więc dodatkowa stabilizacja ci po nic. Nigdzie daleko tym nie zalecisz a z tymi skrzydłami to i nieczęsto polatasz bo byle wiaterek cię poniesie hen i żaden AP ci nie pomoże. Włóż tylko odbiornik i wystarczy. Co do FPV to gabarytowo grubo przesadziłeś. Zapoluj lepiej na jakieś combo od szczotkowego racera a TS'a zostaw sobie na co innego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

Siemkam , wiem platforma z tego malucha zadna . wiec ...znalazlem cos takiego jak Ranger EX ... i mozliwe ze juz z a 2 dni bedzie moja wlasnocia.
jezeli tak to napewno tutaj go zobaczycie . zmiesci cala elektronike i jeszcze troche .
świeżak
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: madejson »

Z tą aparaturą też szczęścia nie wróże. U mnie ona wylądowała tylko jako test na blacie, dwa razy straciłem zasięg na 200m. Mocno ryzykujesz, nawet jak na pierwszą platformę. Posłuchaj tutaj chłopaków, dorwij nieco większą platformę pod FPV, a tą wykorzystaj do nauki latania, jeśli jeszcze nie latałeś :)
Pzdr!
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Verid »

malyboa pisze:wiem platforma z tego malucha zadna
To akurat nie jest prawda. To bardzo dobra platforma do określonych zastosowań i odpowiednio wyposażona na pewno da sporo frajdy.
Wystarczy jej nie zmuszać do czegoś do czego nie została pomyślana...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Adrián »

Hmm, ja bym zrobił to tak:
1. Latał klasycznie bez fc (jak bardzo się uprzesz, to możesz zrobić tak jak np ja do skrzydła 840mm. Na oko, nie wiele większego od Twojego płatowca. Mam naze32 na pokładzie, osd + ewentualnie jeszcze lekki gps)
2. Do tego lekki zestaw kombo, waga znikoma, są 25 i 200mW, większego nie kupuj, to daaaaleko można polatać jak na takiego malucha, szczególnie przy 200mW
3. Nie przeciążaj, zrób lekki zestaw. Mniejsze straty przy nauce ;-)
4. Możesz zrobić wersje z samodzielnym osd i gps bez fc. Da to Ci podstawowe informacje, tutaj nie potrzeba za dużo. Napięcie i współrzędne mogą się przydać jak przesadzisz

Z drugiej strony, najlepiej bez fc, osd, tylko kup sobie piszczyk do baterii, za daleko nie odlecisz, to spokojnie usłyszysz alarm baterii, do tego lekkie kombo i masz fajny, lekki zestaw do nauki fpv

A resztę bajerów, zostaw do większej platformy jak wspomniałeś.
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

WItam mam wogole jeszcze taki problem . wiem ze ultra slabe to z mojej strony . Silnik pchajacy wiec zakladam na niego smiglo jak na fotce , jednak niewiem te oringi itd. czy ja to wogole dobrze zakladam ?


Kiedys mialem zastawy rtf gdzie nie myslalem nad niczym teraz mam mega problemy przy najprostszych czynnosciach .

Obrazek
Obrazek
świeżak
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Verid »

Hasło dla ciebie - propsaver

Obrazek

Przy napędzie pchającym śmigło napisami do silnika (zawsze napisy w kierunku lotu)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

Thanks kolego teraz już wszystko jest jasne :)

Zastanawiam się jakto jest z moja apka czy to takie gowno rzeczywiście ? :) da się z tym coś zrobić nowa antenę przylutowac czy coś ?
świeżak
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Verid »

malyboa pisze:da się z tym coś zrobić nowa antenę przylutowac czy coś ?
Zrobić jak kolega radził - użyć do tego mikrusa jako sprzętu treningowego. Jak się da wywlec PPM (nie znam DX6) to możesz pokombinować z modułem zewnętrznym (eLeReS, FrSky itp) tylko dobrze by było jakby podłączenie czegoś do złącza trenera odcinało wbudowany moduł 2,4 (do weryfikacji w instrukcji czy tak jest, czy trzeba kombinować)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

Dzisiejszy dzien zakonczony kleska , totalna . tzn :

Probowalem sflashowac MINIM OSD poprzez plytke od arduino UNO . Zainstalowalem starsza wersje wogole arduino 1.05 ... mimo wszystko Minim osd wciaz odmawia poslugi . na ten moment koncze moja przegrana walke . moze zbiore sily innego dnia .

jakby ktos mial jakies info to milo byloby sie od was dowiedziec .

EDIT - scalenie

Siemka , Pare dni sie nie odzywalem . ale w tym czasie zajmowalem sie roznymi rzeczami i powolutku konczylem ta moja malenka platforme .

Obrazek
Obrazek

co moge powiedziec na dzien dzisiejszy , ze upchalem do niego tyle rzeczy ze boje sie nim latac , dzis pierszy raz zabralem go na dwor , ale jako ze silnik przykleilem klejem na goraco to , silnik po ladowaniu niestety sie odkleil . :mrgreen:
musze chyba zbudowac kolejna platforme , ale ten itak przetestuje .

mam filmik ktory dodam na youtube , bedziecie migli tam cos wiecej zobaczyc . awiec pozdrawiam

EDIT - scalenie

Film, czuje ze troche niefachowo okreslam niektore rzeczy .
Wybaczcie mi.

świeżak
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

znacie jakies smigla skladane ktore moglbym nabyc do takiego malenstwa ?

pozdrawiam
świeżak
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: Adrián »

Jak przykręcisz silnik, bo rozumiem, że przykleiłeś? Dlaczego? :-)
To nie będzie Ci potrzebne składane śmigło. W skrzydłach się stosuje w małych również, fakt nie jest do idealne rozwiązanie, ale lekkie i łatwe w wyważeniu.
Poskładaj, poskręcaj i zrób oblot, po małej wprawie podczas lądowania, powinno być dobrze :-)
Awatar użytkownika
malyboa
Posty: 95
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 16:35
Lokalizacja: Karpacz

Re: Budowa pierwszej Platformy FPV

Post autor: malyboa »

Masz racje prxykrecilem silnik . Tylko zrobiłem taka podstawę ... trochę "sztuka" ale niedługo wrzucę fotki albo film . Zobaczymy czy to lot czy nie lot. ;)
świeżak
ODPOWIEDZ