DJI Phantom 4 PRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

PiotrS
Posty: 108
Rejestracja: środa 31 lip 2013, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: PiotrS »

Przecież jest link do surówki nieco wyżej
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

PiotrS pisze:Przecież jest link do surówki nieco wyżej
Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Tak, wiem że jest link do surówek ale na pierwszy plan jest rzucona ostra przeróbka w stylu Marylin Monroe Warchol'a a nie to co kopter rzeczywiście robi. Pomijając fakt że surówkę nie każdy może i potrafi otworzyć.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Kris_po »

matulekpl pisze: Macie filmik z lotu: 4k 50fps
szkoda że w kadrze pojawiają się śmigła
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Kris_po pisze:
matulekpl pisze: Macie filmik z lotu: 4k 50fps
szkoda że w kadrze pojawiają się śmigła
Ale przecież przy szybkim locie i kamerze skierowanej prosto to jest znane zjawisko i nie do uniknięcia. To nie są ujęcia filmowe tylko testowe. Jak będę kręcił film to będę unikał ujęć gdzie smigly wchodzą w kadr:)

EDIT - scalenie
Verid pisze:
PiotrS pisze:Przecież jest link do surówki nieco wyżej
Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Tak, wiem że jest link do surówek ale na pierwszy plan jest rzucona ostra przeróbka w stylu Marylin Monroe Warchol'a a nie to co kopter rzeczywiście robi. Pomijając fakt że surówkę nie każdy może i potrafi otworzyć.
Verid ale to zdjęcie tak wyglada w oryginale. Ja tylko rozjaśniłem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

matulekpl pisze:Verid ale to zdjęcie tak wyglada w oryginale. Ja tylko rozjaśniłem.
:shock: No to ładna miazga....
Ja wiem że to kwestia gustu ale tak silne wysycenie dla mnie wygląda mega nienaturalnie a jako że już wcześniej, przy innych okazjach prezentowałeś "ciut" podkręcone fotki stąd podejrzenie że ci się znowu palec na suwaku omsknął... No ale jeżeli maszynka sama z siebie coś takiego dzierga...no cóż, mnie się nie widzi.
matulekpl pisze:Ale przecież przy szybkim locie i kamerze skierowanej prosto to jest znane zjawisko i nie do uniknięcia.
Tryb sport?
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze:Dodaję dzisiejsze dwie fotki "nocne". Na drugiej krzywy horyzont. Nie robiłem żadnej kalibracji więc może się zdarzyć. Poza tym zimno w palce było:)
A już myślałem, że problem krzywego horyzontu DJI ma za sobą.
Matulek - nie jest to kwestia kalibracji.
Jakbyś otrzymał źle skalibrowany to byłoby na każdej fot. /filmie.
Mój P3P kalibrowany - i zdarzało się.P4 identycznie.
W Twoim P3A też zauważyłem.
Czyli trza pilnować horyzontu i korekta na bieżąco.
Ps.
Byłbym zapomniał :mrgreen:
Jagoda pisze:
matulekpl pisze:Jagoda a gdzie masz czujniki w każda stronę?:)


Tapatalk
Hmm...
http://www.dji.com/guidance
No...może, jak to Ja, coś pokręciłem.
W P4 Pro też :-D
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Verid pisze: No to ładna miazga....
Ja wiem że to kwestia gustu ale tak silne wysycenie dla mnie wygląda mega nienaturalnie a jako że już wcześniej, przy innych okazjach prezentowałeś "ciut" podkręcone fotki stąd podejrzenie że ci się znowu palec na suwaku omsknął... No ale jeżeli maszynka sama z siebie coś takiego dzierga...no cóż, mnie się nie widzi.
oryginał bez przeróbek: - kliknijcie aby zobaczyć w pełnym rozmiarze.
Obrazek
po przeróbkach:
Obrazek
Verid pisze:Tryb sport?
tu akurat tak, ale w innych trybach jak lecisz pod wiatr, to też mocniej drona wychyla i wtedy śmigła wchodzą w kadr. W każdym Phantomie tak jest. Inspire ma niżej kamerkę więc tego nie widać...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 gru 2016, 12:11 przez matulekpl, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

matulekpl pisze:oryginał bez przeróbek:
Zaskakująco dobrze to wygląda.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Adrián pisze:Zaskakująco dobrze to wygląda.
ISO 400, F 2,8, Shutter 0,8sec.
Też mi się wydaje, że nie jest najgorzej. Co nie zmienia faktu, że jest kilka niedociągnięć w samym sofcie zarówno w aplikacji DJi GO 4 jak i w samym dronie... Ale liczę, że to poprawią przy kolejnych aktualizacjach.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

poprawiłem link do zdjęcia, aby pokazywało rzeczywisty oryginał, który ma dużo większą rozdzielczość.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

matulekpl pisze:oryginał bez przeróbek:
...i tego właśnie się spodziewałem. Podziękował.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Verid pisze:...i tego właśnie się spodziewałem. Podziękował.
tzn? dobrze czy źle?:D
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

No w porównaniu z poprzednim bardzo dobrze. :mrgreen:
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze: ISO 400, F 2,8, Shutter 0,8sec.
Też mi się wydaje, że nie jest najgorzej. Co nie zmienia faktu, że jest kilka niedociągnięć w samym sofcie zarówno w aplikacji DJi GO 4 jak i w samym dronie... Ale liczę, że to poprawią przy kolejnych aktualizacjach.
Też uważam, że nie jest źle ale ja patrzę troszkę inaczej - ostrość (dla 0,8) i szumy w cieniach.
Jakbyś miał okazję to palnij nocne zdjęcie w zawisie o czasie migawki dłuższym- np. zmieniając F na 5,6 lub nawet 8 też dla ISO 400
Secundo: "wyciągnij niedociągnięcia" koptera i DJI GO 4 - czyli kawa na ławę a nie że mam się zastanawiać co w trawie piszczy.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Czas naświetlania dłuższy jest średnio wykonalny. Nie jestem w stanie ustabilizować na tyle drona/gimbal.

Co do niedociągnięć:

krzywy horyzont. nawet po wyzerowaniu gimbala i jego kalibracji musiałem ręcznie ustawić horyzont w locie. na ziemi był ok.
druga sprawa - ciężko zrobić stabilną fotę z dłuższym czasem naświetlenia, bo gimbal "płynie" tzn przesuwa się cały czas lekko w jedną stronę. Kolejna sprawa na początku zaraz po starcie występuje efekt telepania dronem jakby mniał zbyt wysokie GAINY.
I ostatni mankament - zdarzył się u mnie i u kolegi. Nie mogłem zakończyć trybu TRIPOD. Klikałem Ok a dron z trybu nie wychodził.
aaa i jeszcze jedno. Podczas RTH po ciemaku dron zwariował i lawirował 30cm nad ziemią szukając miejsca startu i prawie pierdylnął w ławkę. w ostatniej chwili przejąłem kontrolę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ