DJI Phantom 4 PRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

01.12.2016 ruszyła sprzedaż i wysyłka Phantomów 4 PRO.

Dzisiaj dotarła do mnie paczuszka;) Oto kilka fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Fajną sprawą jest dedykowana walizeczka:) Można do niej dokupić plecaczek za 100zł i w drogę;) - W zwykłych 4 też jest.

Co wyróżnia model PRO:

-> Najważniejsza cecha - nowa kamera: Wyposażona w 1 calową 20MPx matrycę EXMOR R ( CMOS ) potrafi zapisywać filmy 4K/60fps (bitrate 100mbps) oraz robić zdjęcia w trybie serii - 14 fps. Kamera posiada mechaniczną migawkę (nie występuje ROLLING SHUTTER) i system autofocusa. Obiektyw o kącie widzenia 84°, 8.8 mm / 24 mm (35 mm format), f/2.8 - f/11.

-> Pojawiły się dodatkowe sensory wykrywania przeszkód:dwa z tyłu i po jednym po bokach. Mamy teraz wykrywanie przeszkód w 5 kierunkach, a omijanie w 4.

-> Dwa pasma pracy 2.4 i 5.8GHz z ich automatyczną zmianą w zależności od zakłóceń lokalnych. Dzięki temu mamy teoretycznie większy zasięg.

-> Wykorzystano nowe materiały do jego produkcji. Magnezowy rdzeń zwiększa sztywność konstrukcji nie zwiększając wagi, jednocześnie przesuwa środek ciężkości do linii śmigieł co zapewnia lepszą zwinność i responsywność.

-> Nowa powiększona bateria. LiPo 5350mAh 15.2V zapewnia do 30 minut lotu.

-> Podwójny system kompasu i IMU.

-> Nowe (poprawione) mocowania śmigieł na szybkozłączkach.

-> ActiveTrack - aktywne podążanie ( i utrzymywanie w kadrze) za oznaczonym na tablecie użytkownikiem z omijaniem przeszkód.

-> TapFly - lot we wskazane na tablecie miejsce z omijaniem przeszkód, bezpieczny powrót również z omijaniem przeszkód.

-> Draw- malujemy palcem trasę na ekranie. Phantom będzie leciał po wskazanej trasie a my w tym czasie możemy obsługiwać kamerę. Oczywiście w tym trybie również aktywne jest omijanie przeszkód.

-> Inteligentny RTH
- Phantom 4 Pro może wrócić do miejsca startu po tej samej trasie po jakiej leciał. Podczas RTH sam omija przeszkody, jeżeli takie się pojawią. Dodatkowo podczas startu Phantom nagrywa miejsce, z którego startował aby wylądować dokładnie tam, skąd wystartował. Jeżeli nie będzie miał gdzie wylądować, to zawiśnie i zaalarmuje operatora.

-> Gesture Mode - rozpoznawanie gestów osoby znajdującej się w kadrze.

Warto też dodać, że Phantom 4 PRO występuje w 2 wersjach: ze standardowym kontrolerem oraz z kontrolerem, który posiada zintegrowany monitor o wielkości 5.5" (1080p 1000cd/m2).

Pierwsze wrażenia:

Jeszcze nie miałem okazji polatać, bo pogoda nie pozwala. Na razie zaktualizowałem soft. Ciekawa opcja - aktualizacja przez telefon. Trzeba połączyć telefon z dronem poprzez dołączony do zestawu kabelek.

UWAGA!!! - nie kalibrować IMU!!! POJAWIA SIĘ BŁĄD I PHANTOM BĘDZIE UZIEMIONY. TRZEBA CZEKAĆ NA AKTUALIZACJĘ SOFTU.
Obrazek
FOTO Z GRUPY NA FB.

C.D.N.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: mauer »

Szukaj chłopie jakiejś hali do polatania ;-) , bo sam jestem ciekaw nie tyle tych bajerów (omijanie przeszkód, inne tryby lotu itp) co głównie jakość obrazu PH4 Pro np: szumy przy słabym świetle ,sprawność autofocusa, czy też kontrola przysłony.
Różne aeroplany...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Zapodaję link do katalogu z surówkami z PH4Pro.
Link z grupy FB. Sam czekam na pogodę.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... 3lRakVZTHM
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
PiotrS
Posty: 108
Rejestracja: środa 31 lip 2013, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: PiotrS »

Ciekaw jestem bardzo zdjęć. Wrzuć jak najszybciej możesz :)
sebi
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:23
Lokalizacja: łódzkie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: sebi »

P4P dużo lepiej wypada w nocnych nagraniach. Nowa kamera daje mniej szumów. Obrazek jest dużo fajniejszy.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Tutaj przykładowa fotka:
Obrazek
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
sebi
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:23
Lokalizacja: łódzkie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: sebi »

A jak wyszły testy video? Możesz coś wrzucić?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze: Dzisiaj dotarła do mnie paczuszka;) Oto kilka fotek:
Umarł król:
DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekp
Niech żyje król:
DJI Phantom 4 PRO
matulekpl pisze: Co wyróżnia model PRO:
Względem czego?
matulekpl pisze: -> Podwójny system kompasu i IMU.
-> Nowe (poprawione) mocowania śmigieł na szybkozłączkach.
-> ActiveTrack - aktywne podążanie ( i utrzymywanie w kadrze) za oznaczonym na tablecie użytkownikiem z omijaniem przeszkód.
-> TapFly - lot we wskazane na tablecie miejsce z omijaniem przeszkód, bezpieczny powrót również z omijaniem przeszkód.
Bo w "zwykłym" 4 powyższe też są.

A odnośnie szybkozłączek to dostałem info od znajomka (Inspire), że lubią pękać podobnie jak obudowa w Ph3 - ja na wszelki wypadek po i przed lotem uważnie je oglądam - mam nawet zakupiony zestaw do ew. wymiany.
matulekpl pisze: UWAGA!!! - nie kalibrować IMU!!! POJAWIA SIĘ BŁĄD I PHANTOM BĘDZIE UZIEMIONY. TRZEBA CZEKAĆ NA AKTUALIZACJĘ SOFTU.
No proszę i już pierwszy bug.I to, IMHO, duzy.

Do rzeczy - fajnie, że masz nowiuśki kopter. Gratuluję.
Jednak co mnie najbardziej ciekawi to Twoje zdanko - filmy, zdjęcia Ph3A vs Ph4P.Warte zamiany?Parametry na papierze to nie wszystko.Liczy się wizualny efekt końcowy.
Gdybym miał tylko focić i kamerować wybrałbym (jeżeli mowa o cenie zbliżonej) Junaka TH = heksa + obrotowy gimbal + brak bugów wieku dziecięcego i dojrzałego :-D
Obstawiałem, że tak zrobisz po sprzedaży P3A - no i pomylił się ja ;-)
Pozdrawiam. :), :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: kuczy »

matulekpl, Jeszcze raz gratuluję nowego nabytku. Ciekaw jestem testu czujników zbliżenia w momencie jak dwa Phantomy 4 staną na przeciwko siebie lub pod jakimś kątem względem siebie - jeśli możesz taki punkt do swoich testów dodać - byłoby miło ;) jako typowy użytkownik DIY nie pieję z zachwytu ale z ciekawością będę śledził co tam ciekawego i wartego uwagi jest w tej maszynie.

Jeśli mógłbyś przy okazji powiedzieć, czy Twój PH4 hałasuje tak samo jak PH4 jakiego widzieliśmy na egzaminie UAVO - byłbym też ciekawy - tamten wydawał mi się naprawdę mocno głośny.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Jagoda pisze:Podwójny system kompasu i IMU.
rzeczywiście sorry, nic nowego:)
Jagoda pisze:Nowe (poprawione) mocowania śmigieł na szybkozłączkach.
napisałem poprawione - chodziło mi o poprawienie ich w stosunku do tych ze zwykłej czwórki. teraz są sprężynki zamiast blaszek.
Jagoda pisze:ActiveTrack - aktywne podążanie ( i utrzymywanie w kadrze) za oznaczonym na tablecie użytkownikiem z omijaniem przeszkód.
z omijaniem przeszkód nie było:) a przynajmniej nie w 4 kierunkach:)
Jagoda pisze:TapFly - lot we wskazane na tablecie miejsce z omijaniem przeszkód, bezpieczny powrót również z omijaniem przeszkód.
ponownie z omijaniem przeszkód nie było w 4 kierunkach;)
Jagoda pisze:Gdybym miał tylko focić i kamerować wybrałbym (jeżeli mowa o cenie zbliżonej) Junaka TH = heksa + obrotowy gimbal + brak bugów wieku dziecięcego i dojrzałego
Yunnec Typhoon H ma bardzo złą opinię. Kiepskie materiały, się łamie, ucieka bez powodu itp. Poza tym jakość jego kamerki jest moim zdaniem przeciętna. Coś na poziomie Ph3Pro.
Zasięg ma marny, trzeba by przerabiać.. no jest kilka mankamentów, które przemówiły na nie.
kuczy pisze:Ciekaw jestem testu czujników zbliżenia w momencie jak dwa Phantomy 4 staną na przeciwko siebie lub pod jakimś kątem względem siebie - jeśli możesz taki punkt do swoich testów dodać - byłoby miło ;) jako typowy użytkownik DIY nie pieję z zachwytu ale z ciekawością będę śledził co tam ciekawego i wartego uwagi jest w tej maszynie.
Sprawdzaliśmy z Tomkiem lot naprzeciw siebie. Co prawda mieliśmy tylko włączone powiadamianie o przeszkodach a nie ich omijanie, ale wykrywał jakąś przeszkodę więc to już na +:)

kuczy pisze:Jeśli mógłbyś przy okazji powiedzieć, czy Twój PH4 hałasuje tak samo jak PH4 jakiego widzieliśmy na egzaminie UAVO - byłbym też ciekawy - tamten wydawał mi się naprawdę mocno głośny.
nie mam pojęcia;) nie pamiętam już tego jak tamten hałasował:)


Macie filmik z lotu: 4k 50fps
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Dodaję dzisiejsze dwie fotki "nocne". Na drugiej krzywy horyzont. Nie robiłem żadnej kalibracji więc może się zdarzyć. Poza tym zimno w palce było:)
Obrazek Obrazek
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
PiotrS
Posty: 108
Rejestracja: środa 31 lip 2013, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: PiotrS »

Obrabiałeś zdjęcia?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

PiotrS pisze:Obrabiałeś zdjęcia?
Tak:) Surowe pliki dostępne tutaj: http://serwer1612087.home.pl/ph4pro/
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: MrOwA »

Gratuluję nowego nabytku.
Tak szybkiego postępu w zmianie sprzętu dawno nie widziałem :), a zaczynaliśmy prawie razem składać F450 :)

btw: na blogu zmień hangar ;)
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Verid »

matulekpl pisze:Dodaję dzisiejsze dwie fotki "nocne"
Było wstawić oryginały jeżeli ten temat ma służyć za jakiekolwiek rzetelne źródło informacji bo jeszcze ktoś pomyśli Ph4Pro natywnie produkuje taki cukierkowaty ulep.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ