Naze32 inav I althold.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

Witam.
Mam pytanie dotyczące właśnie tej funkcji.
Ustawiłem wszystko sobie, z zaawansowaną kalibracją, magnetometrem itd. Wypoziomowalem quada przez board alignment. W trybie angle i horizon wszystko jest ok, dopóki nie załącze nav althold. Wtedy silniki poprostu z ciągu 2-4sec mniej więcej zwalniają do 0 i quad opada z ostatnimi położeniami drążków.
Próbowałem już różnych ustawień i cały czas to samo.
Wersja inav to 1.2 z wyłączoną telemetria a włączonym protokołem Nmea (z uwagi na mój stary gps)

Wysłane z S7
Ostatnio zmieniony wtorek 22 lis 2016, 22:19 przez bodziobsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: macgyverek »

Ja z nmea mialem ten sam problem. Zmiana na ubloxa rozwiązała wszystkie bolączki. Kupiłem beritana na banggood.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

Ale przy althold nie ma chyba różnicy jaki i czy wogóle jest gps? Z tego co w dokumentacji piszą zbiera dane z sonaru lub baro w zależności co lepsze.
Mam w sumie sonar też podpięty ale jak go sprawdzam na sucho trzymając w ręce to wskazania w inav są właściwe.
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: macgyverek »

Nie wiem jak algorytm alt holda wyglada, ale jak nie mialem fixa z gpsa to na baro latał ok. Jak złapał fixa z gpsa to dostawał full throttle i leciał hen w górę. Także podejrzewam, że się posiłkuje gpsem i baro równocześnie.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: DzikuVx »

bodziobsz pisze:Ale przy althold nie ma chyba różnicy jaki i czy wogóle jest gps? Z tego co w dokumentacji piszą zbiera dane z sonaru lub baro w zależności co lepsze.
Mam w sumie sonar też podpięty ale jak go sprawdzam na sucho trzymając w ręce to wskazania w inav są właściwe.
Wywal sonar. Serio mówię, w zasadzie powinniśmy go w sofcie wyłączyć bo więcej z nim kłopotów niż pożytku.
Poza tym, wersja 1.2 nie była zbyt udana, kłopoty właśnie z baro na i2c. Wgraj 1.3 lub 1.4RC1 które jest już dostępne. Ew poczekaj kilka dni, bo na dniach będzie 1.4 oficjalne. W zasadzie czekamy tylko na potwierdzenie naprawy jednego buga w samolotach i tyle.
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

Dzikuvx a przy 1.3 lub 1.4 będzie mi ten GPS na Nmea działał? W 1.2 mi telemetrie wylaczyles żeby ten kod zmieścić. I już doszedłem dlaczego mi opadal. Miałem chyba jakieś kanały zmiksowane. Jak radio zresetowalem i na nowo poustawialem wszystko nav alt hold już działa całkiem ok :)

Wysłane z S7
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: DzikuVx »

Mogę Ci zbudować co tam będziesz chciał :) Ale z sonarem serio mówię. Wyłącz, wywal, zapomnij
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: hardware.net »

Witam Panowie. Z sonarem potwierdzam nigdy mi nie dział tak jak oczekiwałem. Z baro u mnie jest tak że robię mu zawis powiedzmy na 2 metrach włączam althold'a i dron dostaje zryw o około 0.5 metra po czym opada o te pół metra i tak na zmianę wznosi się i opada o około metr. Czy w inav to szczyt dokładności ?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

To nie jest błąd inav tylko baro prawdopodobnie. Tak jak np naze jest 6dof gdzie typowe acro. 10dof gdzie już jest baro i kompas i jeszcze wersja full z duuuuzo lepszym baro gdzie już ten level w miarę trzyma :) Dziku meila ci puszczę za sec ;)

Wysłane z S7
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: yoseph »

hardware.net pisze: włączam althold'a i dron dostaje zryw o około 0.5 metra po czym opada o te pół metra i tak na zmianę wznosi się i opada o około metr. Czy w inav to szczyt dokładności ?

Tapatalka
A zakleiłeś gąbką baro? bo to podstawa. U mnie kiedy bawiłem się tym w 250 to dokładność była znacznie większa. Ale na poważnie nie zajmowałem się tym.
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

Ja mam zaklejone ale to u mnie nie pomoże za wiele. Muszę jakoś odklucic instalacje bo widzę jak baro i mag wariuje jak daje po gazie :/

Wysłane z S7
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: DzikuVx »

Na wariujący mag jest tylko jedno rozwiązanie: zewnętrzny magnetometr. Nie pomoże żadne odkłócanie , bo pola magnetycznego nie odizolujesz
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: hardware.net »

Na baro jest gabka i to dość gęsta. Co do mag to działa idealnie ale to może dlatego że FC jest około 3cm nad kablami.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Naze32 inav I althold.

Post autor: bodziobsz »

No to moje problemy się skończyły.
pierwsza rzecz to reset radia (turnigy 9x) miałem pewnie jakieś miksy porobione bo po wciśnięciu althold copter zaczynał opadać do i tak do zera. Jak to zrobiłem to już było lepiej ale poziomu to on nie trzymał.
Druga sprawa to dziś wrzuciłem wersję 1.4, wywaliłem sonar tak jak dzikuvx polecał i test robiłem tylko w pokoju 4x4 a biorąc pod uwagę wielkość mojego quada (500) i jaki on wiatr robi jestem pod wrażeniem że dał radę na samym baro :-D
Teraz jeszcze te nieszczęsne PIDy i będę w domu, przeleciałem już pół internetu i dalej coś tego nie łapie niestety :-/
Ale to już wątek na inny temat. Pozdr
ODPOWIEDZ