Płatność PayPal

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

Czy można w PayPal wybrać walutę z jakiej się chce by przeliczono na zł ? W zakupie towaru jest podana waluta tylko w Euro . Co prawda jest też podane ile to jest w $ ale PP przelicza z Euro . Dość dużo sobie liczą za te Euro , bo aż 4,635zł za 1 Euro. U nas w kantorach średni kurs Euro to 4,439zł 1Euro .

Jednak jeden gips czy to Euro czy dolar . Po prostu PP ma jakiś tam swój własny przelicznik . Na 83$ wychodzi 15z ł więcej niż w naszych kantorach .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Cobaltus.
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płatność PayPal

Post autor: Cobaltus. »

hornet2 pisze: Po prostu PP ma jakiś tam swój własny przelicznik . Na 83$ wychodzi 15z ł więcej niż w naszych kantorach .
i własnie na tym zarabia paypal..
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

Można również zapłacić bezpośrednio kartą Visa . Nie wiem jaki byłby wtedy przelicznik ? Tylko ? Właśnie ! Jakby z różnych powodów przesyłka nie dotarła to PP zwróci kasę . Płacąc kartą chyba by tak nie było ? Płatności kartą odbywają się poprzez jakiś bank w Londynie . Więc chyba lepiej stracić te 15zeta niż 3,5 stówki ? ;-)

Fajnie jest w przypadku Bg i nie tylko , gdzie można płacić w złotych . Przelicznik dolara jest taki sam jak w naszych kantorach . No i PP nie może nic sobie doliczyć . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: ci3jk4 »

Najtańsza opcja to założyć sobie konto w danej walucie z kartą w tej samej walucie i dopiero ją dodać do PayPal. Kantorem internetowym robisz przewalutowanie z konta zł na usd/EUR i wtedy sytuacja się odwraca bo to ty płacisz taniej (korzystniejsze kursy walut w kantorach i brak opłaty pp za przewalutowanie).
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: PiotrSz »

hornet2, załóż sobie konto w Kantorze Alior z kartą w walcie którą potrzebujesz i masz po problemie. Mam i używam od bardzo długiego czasu i chwalę.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

I jak to działa ? Zakładam sobie u nich kartę walutową , powiedzmy w $ . I co dalej ? Kupuję u nich jaką chcę ilość $ po określonym przez nich w danym dniu kursie ? Oni z mego konta złotówkowego pobierają daną kwotę , a na tą kartę przelewają ( czy jak to nazwać ? ) dolary ?

Jak długo się czeka na tą kartę ? Zależy mi na czasie bo lada chwila skończy się licytacja helika , którego chcę kupić .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: PiotrSz »

Nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku czekałem na kartę około 7 dni roboczych
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

Nie wiem co jest grane z tym PP ? Chciałem kupić na Ebayu helika . Jego cena to 78,88Euro z wysyłką . PP przeliczył mi Euro po 4,635zł . Co dało 365,60zł . Ale gdy na stronie PP wybieram Portfel i w saldo konta PP szczegóły i w szczegółach zarządzanie walutami . To PP przelicza środki na koncie PP ze zł na Euro po 4,5709 zł . Po takim przeliczeniu by wyszło za helika 360,55zł . Czyli 5zł mniej. :-D

Natomiast płacąc kartą walutową z Alior by wyszło 353,45zł . Czyli 7 albo 12zł różnicy . Nie rozumiem PP . Dlaczego stosuje przelicznik taki jaki mu się podoba ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: PiotrSz »

Płacąc przez PP masz do wyboru albo płatność w walucie karty albo wg przeliczenia przez PP i cena ostateczna zależy od tego jaką miałeś wybraną opcję.
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Płatność PayPal

Post autor: wojtekr »

kolego hornet2/bejo zawsze możesz sobie sprawdzić kurs przed płatnością w panelu PP- a poza tym, rzeczywiście kursy z polskich kantorów jak pisze PiotrSz są najbardziej opłacalne
Helikoptery
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego podczas konwersji walut stosują dwa różne przeliczniki ? Inny podczas przeliczenia płatnosci , a inny podczas przeliczenia salda konta .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Płatność PayPal

Post autor: Z.W15 »

hornet2 pisze:W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego podczas konwersji walut stosują dwa różne przeliczniki ? Inny podczas przeliczenia płatnosci , a inny podczas przeliczenia salda konta .

poniewaz 2% prowizji za transakcje
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: ci3jk4 »

Hornet dlatego wszyscy Ci właśnie piszą. żeby brać kartę walutową doładowywać ją potrzebną kwotą i z niej się rozliczać. Jest najdłużej i najwolniej (chociaż niekoniecznie, bo to zależy od kantoru jak szybko prześle Ci środki spowrotem), ale najbezpieczniej i najtaniej (chroni cię PP, a kursy walut masz z kantoru).
Jak dodasz do tego jakiś cachback to już wogóle robi się przyjemnie :)
Teraz może stracisz te 15zł, bo się śpieszysz, ale potem będziesz już tylko oszczędzał.

Ja kupuję umiarkowanie dużo i na jakieś 2kzł mam w ten sposób około 60-100zł oszczędności zależnie od kursów i tego jak bardzo się śpieszyłem z przewalutowaniem.
I to tylko na przewalutowaniu w internetowych kantorach. Jakby to porównać z paypalem to będzie pewnie 100-150 oszczędności.
Dobrze jest planować wydatki i wcześniej sobie zasilić konto walutowe, bo na przykład w nocy koło 3-4, często kursy walut idą w dół, żeby podnieść się z rana.
Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Generalnie jestem zdania że nie ma co wyrzucać pieniędzy :)

Paypal ma od groma opłat "dodatkowych".
Kiedyś miałeś 2% za prowadzenie i ubezpieczenie transakcji, ale teraz masz sporo więcej poukrywanych kosztów.
Te 2% niby bierze na siebie sprzedający, ale przecież i tak przerzuci to na Ciebie.
Oprócz tego jest sprawa przewalutowań po ich kursie i tu można najwięcej stracić, bo jak się wybitnie zakręcisz kombinując to i 2 razy możesz się przewalutować :)
Kiedyś tak zrobiłem że z karty USD paypal przewalutował mnie na PLN i dopiero potem ponownie na USD żeby zrobić płatność.
Na szczęście zabrakło środków i się zorientowałem, a transakcja nie doszła do skutku :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Płatność PayPal

Post autor: hornet2 »

Jak już pisałem wcześniej zależało mi na czasie . Karty od ręki raczej bym nie dostał . Były wystawione trzy heliki na licytację . W każdej chwili mógł ktoś inny nabyć te heliki . W sumie i tak zyskałem bo ten helik w znanym Bg kosztuje aż 383,17zł + 86,52 wysyłka . Razem 469,69 . :-D

Ale nie o to mi chodzi . To prawda , w jednej z zakładek "portfela PP " jest konwerter walut . Dzięki niemu można wcześniej się dowiedzieć po jakim kursie zostanie przeliczona dana waluta i ile zostanie ściągniętych nam z konta złotych .

Również tym konwerterem można sobie zmienić konto PP ze zlotych na wybraną przez siebie walutę . Nie wiem jak to działa ?
Przykładowo dzisiaj mam na koncie PP 500zł . Chcę te 500zł zamienić na Euro . Na dzień dzisiejszy będzie to 109,54 EUR po kursie 1PLN = 0,219096EUR .

Jak by to było gdyby powiedzmy za trzy miesiące za te 109,54EUR coś kupował a kurs Euro w tym czasie byłby wyższy ? Dalej by była na koncie ta suma ? Druga sprawa zmieniając walutę w koncie PP ze złotych na Euro mając 500zł będzie 109,54EUR. Natomiast mając konto PP w zł kupując coś za sumę 109,54EUR PP policzyłby sobie nie 500 a 507,78zł . :-D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 lis 2016, 11:12 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Płatność PayPal

Post autor: Adrián »

To już będziesz wiedział na przyszłość.
Przelicznik z PP jest najbardziej zdzierający chyba ze wszystkich form płatności.
Ale jest najwygodniejszy, jak komuś tak mocno nie zależy na oszczędnościach.
ODPOWIEDZ