pytanie o wycenę

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pytanie o wycenę

Post autor: mocart »

witajcie. pierwszy raz chciałem sobie coś wydrukować w 3D i wysłałem projekt podobny do poniższego do wyceny.
http://www.thingiverse.com/thing:487947
wycena to 350PLN za 4 sztuki nóżek do F450 i wydaje mi się to troszkę drogo ale może tak jest i czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to kwota jak najbardziej ok za takie coś czy też mocno przesadzona.
na początku po prostu staram się zorientować w cenach wydruków.
dzięki
medium
Posty: 18
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 21:26

Re: pytanie o wycenę

Post autor: medium »

Nie podajesz nic konkretnego na jakim sprzęcie/technologi to ma być wykonane
Ale na szybko, dla reprapa itp to cena kosmos, ale wiele firm oferujących usługi prototypowania w innych technologiach, i tam ta cena wcale nie musi być jakąś wielką

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: pytanie o wycenę

Post autor: Waldek 1964 »

Też uważam że dla druku 3d to za wysoka cena. Ale sam wydruk kłopotliwy trzeba użyć podpór i te wystające kolce.wywalić kolce zmienić troszkę podstawę i można drukować bez podpór szybko i sprawnie.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o wycenę

Post autor: edixot »

Nóżki bardzo fajne. Trzeba by to wydrukować w poziomie, na płasko - wtedy obyłoby się bez podpórek, ale "stópka" mogłaby wystawać tylko w jedną stronę.No i wywalić kolce (do czego one w ogóle służą?)
Jeden z kolegów na forum drukował w 3D na zamówienie ale nie wiem czy sprawa jest aktualna:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=38242
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pytanie o wycenę

Post autor: mocart »

Witajcie i dzięki za komentarze. Wysyłając tego posta moją intencją było po prostu dowiedzieć się ile takie nogi mogą kosztować ponieważ wycena jaka otrzymałem wydawała mi się wysoka. Jednak jest to jedyna wycena jaką dysponuję dlatego jej nie krytykuję tylko pytam się co inni o niej sądzą.

Jeden z kolegów na priv odpowiedział mi, że wydaje mu się że jest ona 3 razy wyższa niż powinno naprawdę to kosztować ( w przypadku dostarczenia do drukarni pliku ) i ja mam taką samą opinię wiec będę szukał drukarni z niższymi cenami, niemniej już wiem, że to jest obecnie moja cena graniczna. Dla nie taka kwota jest za droga jak na taki wydruk w szczególności do nóg które mogę połamać po kilku razach.

Co do samych nóg jest to jeden z pierwszych lepszych projektów jakie znalazłem na necie ale ze względu na sam rodzaj nóg i ich wielkość pasuje mi pod wycenę.
Nogi które potrzebuję będą kompletnie inne ( jednak podobnej wielkość ) ponieważ głownie zależy mi na szybkiej możliwości ich demontażu. Mam z domu kilkaset metrów do miejsca gdzie mogę polatać i potestować i dlatego najprościej dla mnie jest założyć moja 450 na plecy i podjechać tam rowerem :-) . Obecnie mam standardowe długie nogi w ramie F450 wiec jest to niewygodne do transportowania w taki sposób. Nie chce obecnie żadnego złożonego mechanizmu i wyszukanej konstrukcji tylko najprostsze nogi do zamocowania na miejscu gdzie latam.

Nie napisałem też nic więcej o materiale bo uważam, że większość z was ma tu dużo większe ode mnie pojęcie z jakiego materiału muszą być takie nogi ale do tego zapewne za jakiś czas dojdę.

Reasumując, post służy tylko temu żeby tak na ogólnym poziomie dowiedzieć się ile może kosztować mnie taki wydruk 3D. Jeżeli po wydrukowaniu nóg zamknie mi się to w sensownym koszcie to pomyśle też o innych elementach które chciałbym mieć z 3D.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pytanie o wycenę

Post autor: yorg68 »

mocart pisze:Nogi które potrzebuję będą kompletnie inne ( jednak podobnej wielkość ) ponieważ głownie zależy mi na szybkiej możliwości ich demontażu.
Wybacz - ale takie stawianie sprawy nie jest na miejscu. Ten konkretny model jest dość trudny do wykonania
i może kosztować więcej niż to co planujesz ostatecznie.
Odwracając kota ogonem: po prostu to co planujesz założyć może być duuużo prostsze do zrobienia - i przez to również tańsze ;-)

Jerzy
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: pytanie o wycenę

Post autor: Adrián »

Druga sprawa, dokładanie czegokolwiek, do tak ciężkiej ramy/ramion, chyba mija się z celem..
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pytanie o wycenę

Post autor: mocart »

Jerzy: Może i tak jest ale ja chciałbym poznać realny koszt takiego wydruku o jakim wspominałem na początku. Chciałbym się dowiedzieć czy wycena jaką mam jest bardzo wysoka czy nie jak za taki element. W usługach 3D jest strasznie dużo znaków zapytania i może przez to nadal nie są one popularne mimo że z tego co widzę na rynku jest już trochę drukarek.

Zdanie, które zacytowałeś napisałem później jako dodatkowe wyjaśnienie i zamierzam to oddzielnie wycenić później jednak chciałbym mieć obecnie jakiś punkt odniesienia czy w ogóle warto mi w tą stronę iść czy może z tym poczekać i zająć się innymi elementami nie wymagającymi wydruku 3D.

Adrian: dla mnie ma to cel. poza zamianą obecnych nóg które i tak coś ważą, mogę zacząć uczyć się na czym polega wydruk 3D. poza tym cała rama będzie do zmiany za jakiś czas, zapewne po przeniesieniu się na nowego autopilota.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pytanie o wycenę

Post autor: Verid »

mocart pisze:Jerzy: Może i tak jest ale ja chciałbym poznać realny koszt takiego wydruku o jakim wspominałem na początku. Chciałbym się dowiedzieć czy wycena jaką mam jest bardzo wysoka czy nie jak za taki element. W usługach 3D jest strasznie dużo znaków zapytania i może przez to nadal nie są one popularne mimo że z tego co widzę na rynku jest już trochę drukarek.
Właśnie dlatego że jest tam tak wiele znaków zapytania, odpowiedź na twoje pytanie nie jest oczywista. Nie podałeś w jakiej technologii to chcesz, z jakiego materiału i z jaką dokładnością a to wszystko wpływa i to bardzo. Dla przykładu - podobne nóżki do podanych, plute z najtańszego PLA na skleconej własnoręcznie Prusie i3, kolega koledze za przysłowiowe piwo zrobi. Te same nóżki zrobione na maszynkach SLS czy SLA to w zależności od wybranego materiału koszty będziesz miał zbliżone do proponowanych w pierwszym poście pod warunkiem ze walutę zmienisz na funty.
mocart pisze: mogę zacząć uczyć się na czym polega wydruk 3D.
Jak chcesz się zacząć uczyć na czym polega wydruk 3D to sugeruję zacząć od czytania RepRapowa a nie od konfrontowania wycen z opiniami innych osób.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pytanie o wycenę

Post autor: mocart »

dzięki za podpowiedz, poczytam sobie to forum
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: pytanie o wycenę

Post autor: Gone »

Nie widzę sensu zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj.
Jaka jest różnica wagi elementu z PLA/ABS a TPU? Robił ktoś testy? (ten sam element, to samo wypełnienie)
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: pytanie o wycenę

Post autor: Japim »

Serio? Wystarczy wpisać do wujka Google "gęstość TPU " i wyskoczy nam 1.1-1.35 g/cm3 wiec sprawa jasna. Od 10 do 35% cięższy niż PLA lub ABS.
Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ