PixHawk a niskie temperatury

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

PixHawk a niskie temperatury

Post autor: KROOKOO »

Witam,
Złożyłem hexę na ramie podobnej do Tarota t960, FC PixHawk 2.4.6 z GPSem neo-m8n, silniki DJI E800. W sumie odbyłem dopiero kilka lotów kontrolnych, i w ten weekend miałem problem z akcelerometrem w FC. Po podłączeniu drona przy temperaturze -1, w MP pojawiał się błąd "bad accel health". Restarty nie pomagają. Po powrocie do domu, dron bez najmniejszych problemów się ARMuje. Testowane kilka razy, w domu zawsze działa, na dworze przy podłączeniu prądu ok 5 min od wyjścia z domu ciągle "bad accel health". Kalibracje robione po kilka razy bez poprawy. Nigdzie nie znalazłem temperatury w jakich działa PIX, ale akcelerometr na PIXie wg producenta pracuje od -40 do +85 stopni... GPS to samo. Ma ktoś może doświadczenie w tym temacie?
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: przemekd »

KROOKOO pisze:Po podłączeniu drona przy temperaturze -1, w MP pojawiał się błąd "bad accel health". Restarty nie pomagają.
To jest chyba dość znany problem Pixhawka (chyba częściej dotyczy klonów niż pierwowzoru od 3DR). Tu jest dużo opisane na ten temat, wraz z propozycjami naprawy.
http://diydrones.com/m/discussion?id=70 ... %3A2124935

Ja mam podobny objawy z pix 2.4.8. Swój zareklamowałem w banggood i wysłali drugi, ale jeszcze nie doszedł, więc nie wiem, czy będzie działał prawidłowo.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: ziele »

Trochę odgrzebię temat. U mnie na klonie mam problem z odpaleniem pixhawka na mrozie. Czasem po kilku podłączeniach aku zaskoczy, a czasem w ogóle. Czy komuś pomógł mod z przylutowanie rezystora równolegle do kondensatora przy gyro noga 2 i 3?
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: przemekd »

Ja mam zrobionego tego moda.
Dokładnie tak jak opisano tutaj https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=122
I powiem Ci tak.
Od tamtego czasu nie wyskoczył mi ani razu ten komunikat, choć nie wiele latałem (bo mi się kamera popsuła). W domu wiele razy próbowałem i nie było problemu, a wcześniej komunikat potrafił wyskoczyć nawet w temperaturze pokojowej.
W mróz (-2 stopnie) latałem raz. Wylatałem dwa pakiety, bez komunikatu. Przed modem to nie było możliwe.
Gdybym częściej latał mógł bym Ci potwierdzić na 100%, a tak tylko tyle mogę napisać.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: shaggee »

Sprawdźcie czy napięcie pixhawka nie macie poniżej 5V. Zalecane około 5.5V
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: ziele »

Zrobiłem moda i chyba jest ok. Co prawda sprawdziłem przy lekkim mrozie. Pixhawk leżał kilka godzin na balkonie. Po kilku sekundach migania diodą na żółto był gotowy do uzbrojenia. Sprawdziłem napięcia i zawsze oscylują w okolicach 4,94V. Wykres z loga jest bardzo poszarpany, tzn nie linia prosta. Czy to normalne? Sprawdziłem w starych logach i we wszystkich jest tak samo więc to raczej nie wina problemów na mrozie. Nie wiem czemu, ale na karcie nie mam logów z lotów kiedy miałem problem z uzbrajaniem. Ostatni plik był pusty bez daty utworzenia tak jakby karta wysiadła w trakcie zapisu. Możliwe, że to przez karę nie chciał się uzbrajać?

Obrazek
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: przemekd »

ziele pisze: Nie wiem czemu, ale na karcie nie mam logów z lotów kiedy miałem problem z uzbrajaniem. Ostatni plik był pusty bez daty utworzenia tak jakby karta wysiadła w trakcie zapisu. Możliwe, że to przez karę nie chciał się uzbrajać?
Błąd komunikacji z kartą sygnalizowany jest czerwoną diodą od razu po uruchomieniu.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: ziele »

To tu tylko miganie na żółto w nieskończoność.
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: PixHawk a niskie temperatury

Post autor: KROOKOO »

Widzę, że odkopaliście trochę mój temat :) U mnie problemem okazała się karta SD w pixie. Próbowałem odczytać logi wtedy kiedy były problemy, i okazało się, że zupełnie nic się nie nagrywa. Włożyłem kartę SD do PC, i połowa plików miała "brak dostępu". Sformatowałem kartę, i nie było więcej problemów z logami, oraz bez problemu armował się w niskich temperaturach. Było to jakiś czas temu, więc niestety nie pamiętam dokładnej temperatury.
ODPOWIEDZ