DIY Headtracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: DIY Headtracker

Post autor: spyramax »

A przez gniazdo jack , da się ?
Jako trener

EDIT - scalenie

witam gdzie uzyskam najnowszy kod do HT??

dzięki już znalazłem
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Headtracker

Post autor: Adrián »

Pierwsza strona..
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: DIY Headtracker

Post autor: madejson »

Cześć, gotowej recepty nie ma dalej na podłączenie wiszącego w "powietrzu" pinu 6 (PPM IN) w złączu Futaby 9XR? Patrzyłem na ten przewód połączeniowy (konfiguracja która powoduje upalenie powinna być wyraźnie zaznaczona/przekreślona jak ktoś już to sugerował!) i nie wiem co to da, skoro pin nie jest połączony z płytką w żaden sposób. Raczej połączenie powinno być już od samego 6-tego pinu gniazda Futaby do PPM IN gniazda JR (na płytce lub nie...). Czemu w momencie jak wkładam MONO jack do JR to mam zwarcie pomiędzy masą a PPM ?

EDIT - scalenie

Ok przeanalizowałem troche temat.
Ze wzgledu na to, że u mnie pin 6 wisi całkowicie w powietrzu połączenie go z ppmOUT(pin3) nie da żadnych rezultatów. Podpięcie pod mostek (pin3-6) sygnału z headtrackera powoduje niepoprawną prace nadajnika (dioda na range linku przerywa). Pin 6 zatem podpiąłem na sztywno z pinem ppm portu JR i teraz wszystko gra. Podłączenie PPM do gniazda futaby nie powoduje włączenia aparatury. Może jakbym miał oryginalną wtyczkę to wtedy któreś z pinów są mostkowane i apka się włącza.
Wszystko widoczne na fotkach, płytka od złączy trenera JR oraz Futaby
Obrazek

Obrazek
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

Poległem dzisiaj przy trackerze. Wszystko ładnie polutowane, skalibrowane, miksery w radiu ustawione. Niestety po podłączeniu trackera jest cisza, słupki w aparaturze ani drgną, nieważne czy ppm idzie prosto z pinu d9 czy przez rezystor 1K, o którym czytałem wcześniej.
Jest jeden problem. Na początku podałem na arduino 11,4V z radia. Czy jest opcja że się sfajczył? W GUI wszystko odpowiada jak należy.
Pozdrawiam.
Adrian
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Headtracker

Post autor: Adrián »

Podczas poruszania trakerem, zmieniają Ci się wartości, tak jak na obrazku w gui?

Obrazek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

Zdjęcie które wstawiłeś nie wyświetla mi się. Generalnie w GUI wszystko wydaje się być w porządku, po zerowaniu są równe poziome linie które w żaden sposób nie odpłwają. Kiedy poruszam trackerem linie zmieniają położenie. Tylko w radiu nic nie działa. Jak zwykle miało być szybko i przyjemnie a spędziłem nad tym całe popołudnie aż do 23 :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DIY Headtracker

Post autor: Verid »

Skorygowałem obrazek - powinien być widoczny...
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

Dzięki wielkie;) Teraz faktycznie działa. Temat na RCG w zakresie paru stron też przejrzałem, nie ukrywam że wszystkich stron tematu nie da rady przeczytać:)

Wszystko tak jak na obrazku, z wyjątkiem że kanały ustawiałem już na wszystkich możliwych, i nic. Miksery w nadajniku tak samo, dałem też bez żadnego włącznika tylko powinny działać od razu, żeby wyeliminować ten czynnik.
Zauważyłem że te starsze wersje firmware nie zawsze chcą zapisać ustawione przeze mnie parametry.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re:

Post autor: Adrián »

W swoim, ustawiłem, tak jak profesor, akurat jest z przełącznikiem, ale to bez znaczenia i hula aż miło.
profesor pisze:W TYM Poście będę zamieszczał Opisy przydatne w konfiguracji Open Headtrackera
http://code.google.com/p/open-headtracker/

HEADTRACKER = ArduinoProMico + IMU 3osiowe z ACC + MAG + GYRO = ZERO DRIFT :shock: :mrgreen:
---------------------
WYMAGANE AKCESORIA :
Standardowy konwerter USB>RS dla programowania Arduino, może być taki kabelek jak ten z aukcji po taniości - w koszulkę
Konwerter USB > RS232ttl

Standard 5V , Sygnały: +5V , TX , RX , DTR ,GND
Obrazek

Prowadzenie przewodów z Arduino do konwertera powinno być tak:
Arduino---konwerter
GND --- GND * <nie konieczne>
GND --- GND
VCC --- VCC < +5V >
RXD --- TXD
TXD --- RXD
DTR --- DTR
----------------------
----------------------
HEADTRACKER:

Obrazek

Obrazek

ER9x ustawienie mikserów w Apce - włączenie HT prawym przełącznikiem Ail D/R
Obrazek

----------------------
KONFIGURACJA:

1 Kalibracja MAGNETOMETRU i Fotki z Pozycjami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotka - krok po kroku jak przeprowadzić kalibracje Magnetometru
Obrazek

Ustawienia kanałów PPM
Obrazek

------------------
PODŁĄCZENIE:

Standardowo wyprowadzam 3 przewody
1 Brązowy - Zasilanie z RAW - 5 - 11V DC
2 Czarny - PPMout
3 Niebieski - GND
Przykładowe podlutowanie w Turnigy 9X do płyty głównej:


Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

uwierz mi że czytałem to niezliczoną ilość razy, i sprawdzałem swoje połączenia:)

EDIT:
Zafiksowałem się na tym headtrackerze tak jakbym bez niego nigdy więcej miał nie polecieć. Zamówiłem drugie arduino, przelutowałem IMU i.... DZIAŁA :D
Ostatnio zmieniony czwartek 10 lis 2016, 22:21 przez yoseph, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Headtracker

Post autor: Adrián »

He a jednak, ciekawe co było z poprzednim. Ale fajnie, że dałeś radę :-)
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY Headtracker

Post autor: morel »

Gdybym chciał tego HT wpiąć do Turnigy 9x przez port trenera, to muszę doprowadzić do niego dodatkowy przewód z zasilaniem od apki, prawda? TGY9x ma port trenera w mini jack mono, więc przez niego idzie tylko sygnał i masa. W jaki sposób wyprowadzacie zasilanie z tej apki do HT? Chciałbym jak najmniej przeróbek w samej apce, lutowania po jej płycie głównej, dodatkowych, dedykowanych tylko dla jednego urządzenia portów itp, stąd chcę użyć istniejącego już portu trenera. Tyle że brakuje mi zasilania :)
Czy może zasilić to z baterii od gogli, a z apką zrobić wspólną masę?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

Ja wrzuciłem do radia port usb i mam święty spokój, ale nie kryję, że radio jest na wykończeniu. Gdybym miał straszne parcie na gniazdo trenera to zmieniłbym gniazdo jacka na stereo. Ale to generuje kolejną porcję lutowania w radiu. Nie chcę tutaj jakiś farmazonów gadać, nie wiem czy to jest przyczyną, ale fakt jest faktem że kiedy na dzień dobry zasiliłem HT z naładowanego lipola 3s z radia to chwile pomigały diody i zgasły. Po paru minutach uruchomił się od nowa, ale nigdy nie działał. Zadziałał dopiero po wymianie arduino i zasileniu go z 5v.
Lutowania w radiu naprawdę jest niewiele.
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY Headtracker

Post autor: morel »

Ale znów jak zmienię port trenera w apce na stereo i dam na nim zasilanie, to już niekoniecznie będę mógł go wykorzystywać jako port trenera, żeby przypadkiem nie popalić drugiej aparatury (tu mniejsze ryzyko), lub komputera kiedy wpinam aparaturę w kompa by polatać symulatorem.
A więc jednak zasilić trzeba z okolic gogli. Nie bardzo wiem czemu taki sposób zasilenia mógł Ci uwalić arduino (znaczy się zasilenie prosto z pakietu), bo np. micro czy nano pracują w zakresie 6-20V (a rekomendowana 7-12), więc jak nic z 3S powinien się zasilać jak złoto, może akurat przypadkiem miałeś trafionego arduino.
Jeśli zdecyduję się na takie podłączenie - czyli zasilenie HT z baterii gogli i wspólna masa gogli/HT z apką, to czy jakichś zakłóceń do aparatury nie wprowadzę? Jakiegoś szumu z gogli/odbiornika video, który mógłby wpłynąć na sygnał wychodzący z aparatury?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: DIY Headtracker

Post autor: yoseph »

Tak jak napisałem, nie jestem pewien skąd się wziął problem z moim arduino, może być tak że to był zbieg okoliczności :)
W takim razie zasil z pakietu i po problemie :)
ODPOWIEDZ