P.I.D.y po zmianie śmigieł

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Waldek 1964 »

Witam.Dzisiaj zmieniłem śmigła w swoim qadrocopterze z byle jakich na śmigła APC i jest problem. Jak na starych latał przyzwoicie to na APC zaczęło nim miotać we wszystkie strony.Buja się na wszystkie strony a przy lądowaniu to już tragedia.
Konfiguracja: rama własnej produkcji,APM2.8 ,RCX2814 800kv , śmigla 1238 wyważone , zasilany 3s 8000mAh regle 30A .
Podam jeszcze wartości pid P=0,18 I=0,1 D=0,006 Stabilize=6.Zamieszczam jeszcze logi:
http://www62.zippyshare.com/v/IJHM35c9/file.html
http://www62.zippyshare.com/v/qBI1InsM/file.html
Jak potrzeba więcej danych to proszę pisać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: misiekkk »

Nowe śmigła wyważyłeś ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Waldek 1964 »

Nowe i stare wyważone , tylko dziwne że na starych latał jak po sznurku wysokość trzymał idealnie, pozycję też.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Piotrowy »

Zrób zdjęcie quadro od góry :idea:
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Pieth »

Jaki to copter? Wydaje mi się że w modelach niesymetrycznych zmiana śmigieł wymusza zmianę PID-ów, mam to samo w TBS Disco na 10' lata jak po sznurku, gdy założę 9' już tak fajnie nie jest. W symetryczny modelu tego nie zauważyłem.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Waldek 1964 »

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Pieth »

Z foty wynika, że przekątne są różne, moim zdaniem walcz z PID-ami
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: P.I.D.y po zmianie śmigieł

Post autor: Waldek 1964 »

Może to wina zdjęcia ale przekątne są takie same.

EDIT - scalenie

Witam. Dzisiaj była chwilka więc polatałem i pobawiłem się pidami zmiana wartości p niewiele wpływa na zachowanie się może szybciej zakłada kontrę, zmiana d albo jest gorzej albo wpada we własne wibracje, oczywiście regulacja za pomocą potencjometru na ustawionym kanale 6. Jeszcze kilka ciekawych spostrzeżeń , stare śmigła : start w stabilize przełączamy w loiter dron staje jak wryty lot postępowy zero utraty wysokości w athold dokładnie tak samo , rozpędzamy drona w trybie athold puszczamy drążek i dron staje jak wryty jedna kontra silników i stoi. Dokładam drugie 5000mAh i zachowanie bez istotnych zmian. Teraz nowe śmigła: start stabilize przełączamy w loiter dron sobie ucieka w jakąś dowolną stronę o parę metrów i wisi , lot postępowy utrata wysokości nieznaczna ale jednak w athold też utrata wysokości.Rozpędzamy drona puszczamy drążek i się zaczyna kontra za duża i zaczyna się bujać tył przód i do tego jeszcze lewo prawo.Śmigła są identyczne tylko sztywniejsze ,a jeszcze co ciekawe zakładałem śmigła 1045 i lata znakomicie.A na koniec dodam że na starej ramie drukowano aluminiowej te śmigła latały bez problemu.
ODPOWIEDZ