Jaka kamera do 250tki

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Jaka kamera do 250tki

Post autor: KwiatuFPV »

kolski pisze:Oki. Zamówione. Faktycznie te co podałem takiese :-) Zamówiłem te czerwone, czarne lepsze jasne, ale i cena wyższa.
Czyli będę miał klona Lumenier'a QAV-X :-)

Dodatkowe pytanie, zapomniałem, że nie mam VTX'a. Jaki VTX z OSD do CC3D (akurat mam taki sterownik) czy jest jakiś VTX co by ładnie się wpasował nad CC3D (taki stos).
Mam google EACHINE VR-007.
Vtx i OSD to osobne urządzenia ( mogę się mylić ale jeszcze nie widziałem Vtx z OSD )

Do racera OSD to raczej MicroMinim OSD ew. Jakieś PDB z wbudowanym jak np. Od flyinglemon ...

Co do Vtx to zazwyczaj montuje się go do top plate :)

A jeżeli już koniecznie chcesz w kształcie FC i tak montować na kanapkę to jest np. taki :

http://www.diatone.hk/mobile/goods.php?id=357

Ale czy warty zakupu to nie wiem.
Może ktoś z forum miał z nim styczność to mógłby coś powiedzieć Obrazek

Osobiście używam foxeer tm600 i tm25 póki co nie narzekam ;)
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Silniki do 250

Post autor: kolski »

KwiatuFPV pisze:Vtx i OSD to osobne urządzenia ( mogę się mylić ale jeszcze nie widziałem Vtx z OSD )
Dzięki za odpowiedź.
PS. Ano sa takie i się dobrze mają. Są nawet kamery z OSD np. Foxeer HS1190.
Ja akurat chciałem mieć VTX z OSD bo nie mam na PDB czy w FC. Jest taki jeden fajny, ale nie wiem czy się nada http://www.banggood.com/Eachine-OSD5840 ... 43962.html

Ale w sumie chyba najlepiej kupić to: http://www.banggood.com/New-Racing-F3-V ... 43201210XZ i mieć spokój z OSD i użyć takiego foxeera jak pisałeś i z kamerką HS1177. :-)

A, że to temat o silnikach, to dodam, że bardzo fajne te RaceStar, ale jeszcze nie testowane zbyt długo ze względu na problem z reglami.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Silniki do 250

Post autor: Gmeracz »

Z tym że 1177 jest świetna z dynamiką, ale jakość obrazu to już inna sprawa. To już trochę wiekowa kamerka.
Używałem 1177, używam 1185 oraz 1189 i pomimo obiegowych opinii o cmosach jakoś mi się fajnie lata. Latency nie czuć, jakość jest bardzo dobra, szczególnie tej drugiej, dynamika też już inna historia, niż w pierwszych cmosach. Słońce nie tworzy plamy.
A ilekroć podglądam kolegów na starych 600-tkach, to nie mogę na to patrzeć :P
Szczególnie, gdy masz gogle panoramiczne.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Posty: 303
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silniki do 250

Post autor: Kenobi36 »

Gmeracz pisze:Z tym że 1177 jest świetna z dynamiką, ale jakość obrazu to już inna sprawa. To już trochę wiekowa kamerka.
Używałem 1177, używam 1185 oraz 1189 i pomimo obiegowych opinii o cmosach jakoś mi się fajnie lata. Latency nie czuć, jakość jest bardzo dobra, szczególnie tej drugiej, dynamika też już inna historia, niż w pierwszych cmosach. Słońce nie tworzy plamy.
A ilekroć podglądam kolegów na starych 600-tkach, to nie mogę na to patrzeć :P
Szczególnie, gdy masz gogle panoramiczne.
Zaintrygował mnie ten post i byłem bliski kliknięcia HS1189. Na szczęście sięgnąłem do YT i mam mieszane uczucia.
Obraz owszem ładny, kolorki bez szumów ale
- Ginie sporo detali które HS1177 widzi
- Nie widzi w cieniach tak dobrze jak HS1177
- Zmiana światłą powoduje przejście.
- Ma yello !!!!
Jeśli lubisz podziwiać widoki to pewnie ci ta kamerka odpowiada. Jo wolę mieć maksimum detali nawet w najgorszych sytuacjach.
iX5 200mm, ZMX FinX30, iPeaka 35A Blheli_32, DAL T5050C, CL Racing F4, Dinogy Mega 4s1300 75C
EYAS 112mm, iFlight 1106 600kv, ipeak 4x18A, Gemfan 3025, iflight mini revo bee F4 BF 3.2 4s500mAh
https://www.youtube.com/watch?v=bhAyBhxgwR8
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Silniki do 250

Post autor: Gmeracz »

Kenobi, myślę że nasze różne wrażenia to też to, co masz na głowie.
Kubełki mają jeden obraz, goggle dwa osobne. Do tego jakość wyświetlaczy.
Ja używam Cinemizerów, głównie bo je mam :) Ale na serio, bo to jedyny wynalazek, który daje mi swobodną regulację +/-3 dioprie. Jakość ich obrazu 16:9 bije na głowę fatsharki, których używają moi Angole na polu. Dlatego dążyłem do użycia kamerki z rozdzielczością tych goggli.
I stąd może też inne odczucia ilości detali. CO nie zmienia faktu, że 1177 jest nadal topowa :)
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Posty: 303
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silniki do 250

Post autor: Kenobi36 »

Obejrzyj sobie filmy na YT
Ten CMOS ma wyraźne Yelo, i czym wyświetli się obraz na większym ekranie tym efekt Yelo jest bardziej widoczny, może twoje zimermany mają mały FOV i dlatego tego nie widzisz.
Po drugie obrazy na filmach porównawczych z 2 kamerek pwodują że jakieś detale typu mozajka na ziemi w przypadku HS1189 znika a na HS1177 są widoczne.
Więc jak dla mnie jedyna zaleta HS1189to że jak ktoś ma gogle panoramiczne to nie ma zniekształcenia obrazu. No i lepsza jakość kolorów.

Jak chcesz się pobawić to ostatnio wyszedł też Foxeer Monster, też obraz 16:9 i CMOS, ma 1200TVL i jest tańszy od Eagla
iX5 200mm, ZMX FinX30, iPeaka 35A Blheli_32, DAL T5050C, CL Racing F4, Dinogy Mega 4s1300 75C
EYAS 112mm, iFlight 1106 600kv, ipeak 4x18A, Gemfan 3025, iflight mini revo bee F4 BF 3.2 4s500mAh
https://www.youtube.com/watch?v=bhAyBhxgwR8
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Silniki do 250

Post autor: Gmeracz »

Spoko, już oglądałem.. U mnie yello też było, bo to całe mocowanie U kamerek Foxxera to o pomstę do nieba woła. Na górnych otworach lata niemiłosiernie (za długie ramię) i wymaga podparcia, np koszulkami na słupkach przednich, żeby obiektyw "utknął" pomiędzy przednimi słupkami...

Dopiero na środkowych otworach jest na tyle sztywno, że nie ma żadnego yello. Więc to też jest różnie z filmami na YT i sam się przekonałem niejednokrotnie, że okłamują.
Ale spoko. Co do mozaiki to się zgodzę. Co do reszty - wymaga testów. Ważne, że chce nam się ciągle szukać nowego... Hahaha...
Dzięki za cynk z tym Monsterem. Nie omieszkam przeteścić :P
Od śmigła...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Silniki do 250

Post autor: Szper »

Skorzystam z wałkowania tematu kamer FPV. Jestem w fazie wyrastania z acro-szczotka na coś większego - do 190 jadą części. Jedyne na czym teraz ugrzązłem to dobór kamery.
Gogle - Quanum v2 pro.

Trzymać się oklepanej HS1177 czy jest jakiś inny sensowny zamiennik? HS1190?
Jak to jest z tymi kamerami 16:9 i rozmiarami matryc względem 4:3? Jest to kosztem kąta widzenia w pionie czy jest jednak uzysk w poziomie?

Na chwilę obecną mam na okres przejściowy walającą się 8330-38T - z obiektywami to mogę poeksperymentować bo mam kilka :) .
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: ci3jk4 »

Co do kamer to ja może nie jestem zbytnio na bierząco ale foxeera xata 600 HS1177 (już dość stary model) w dużej obudowie 25x25 a nie tej mikro mini moge polecić w ciemno.
Względem tego micro mini dużo lepiej i dłużej działał.

Obraz ładny, kamera przez to że już nie najnowsza to staniała - do czegoś co wali ciągle w glebę nie brałbym żadnych wodotrysków, bo i tak się nie sprawdzą.
Chyba że latasz dużo późnym wieczorem jak jest ciemno to wtedy mogę polecić runcama owl plusa, ale w dzień nie będzie tak dobry jak xat.
Jak się uprzesz to na arrowie też ludzie latają i sobie chwalą, ale ja wychodzę z założenia jak linijkę wyżej :)
Co do FOV to najważniejszy horizontal, chociaż nikt nie powie że vertical by nie chciał. Jak latasz maluchem to pewnie też już to zauważyłeś że im więcej informacji możesz wycisnąć z kamerki tym lepiej dla twojej orientacji w terenie :)
Szkiełko możesz sobie zmienić na 2.1 od razu i bo właśnie szkłami regulujemy FOV (w tym wypadku).

Co do 16.9 i 4:3 to zależy jaki masz monitor / gogle i preferencje. W najprostszym tłumaczeniu 16:9 to widescreen, a 4:3 to stare kwadratowe monitory.
Teraz większość wyświetlaczy jest jednak 16:9 więc tego się trzymaj, bo 4:3 będzie po prostu rozciągnięte żeby się dopasować, albo będziesz miał czarne boki wyświetlane.
Natomiast sam jeszcze na ten problem nie natrafiłem, więc nie zgłębiałem tematu, więc co za tym idzie w tej ostatniej części mogę sie mylić :)
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: Uka »

Cześć,
Pytanie, latałem dziś na mrozie. Wylatałem jedne pakiet i podłączam drugi a tam:


Może jakieś sugestie? Niby było -13, a kamera ma limit do -10. Sprawdzałem w garażu w temp. 10 stopni i nadal to samo..

Dzieki

Łukasz
Drone them all...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: Adrián »

Podczas latania, było zapewne zimnej. Bez zabezpieczenia przed wilgocią, to szkoda kamery i nie tylko.
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: Uka »

Przy -10 wilgoci jest tyle co nic.
Drone them all...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: Adrián »

Yhyyym szczególnie jak dasz do ciepła ;-)
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaka kamera do 250tki

Post autor: Uka »

No to wiadomo, że wilgoć się znajdzie :) Pakiety zmieniałem na dworze. Potem wziąłem do domu, zagrzałem i śmiga znowu, czyli zimno wpływało na jakiś układ, pewnie matrycę i po ponowny uruchomieniu coś nie zaskakiwało.
Drone them all...
ODPOWIEDZ