DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: szeri88 »

jacekV pisze:
szeri88 pisze:LQ150X1LG96 - matryca wydaje się być idealna do naszych zastosowań, jasność 1050 cd/m². Czy ktoś jej używa? Kontroler będzie odpowiedni, da się go "przerobić" zgodnie z opisem z tego wątku?
Jestem na etapie poszukiwania "wsadu" walizki... dlatego odgrzebuję posta.

Czy ktoś zakupił w/w zestaw ? lub ma sprawdzone LCD o dużej jasności >800 cd/m2 najchętniej 16:9 ?
Kupił kupił ale nie miał okazji przetestować. Jak się uda to w weekend zrobię mały test.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Piotrowy »

szeri88 pisze:Kupił kupił ale nie miał okazji przetestować. Jak się uda to w weekend zrobię mały test.
Brawo dla tego pana :-) Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wrażenia z testów matrycy w pełnym słońcu.
Cyborg
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Cyborg »

A może zamiast szukać najmocniej świecących LCD, które i tak ze Słońcem nie wygrają, zastosować transfleksyjną matrycę LCD? Np. z Panasonica CF18/19 - jest tego trochę na rynku.
Mam takie matryce w kilku urządzeniach i prawują się rewelacyjnie na zewnątrz - im mocniej Słońce na nie świeci, tym lepiej widać.
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: szeri88 »

Piotrowy pisze:
szeri88 pisze:Kupił kupił ale nie miał okazji przetestować. Jak się uda to w weekend zrobię mały test.
Brawo dla tego pana :-) Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wrażenia z testów matrycy w pełnym słońcu.
Matryca odpalona, lecz brak odpowiednich warunków do przeprowadzenia rzetelnego testu. Matrycę uruchomiłem na biurku, prąd pobierany zgadza się z danymi producenta, także z tą jasnością chyba nie oszukują. Przeprowadzę testy przy słonecznej pogodzie i podzielę się wynikami na forum.
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: szeri88 »



Niestety nie miałem innej matrycy do porównania, ale wydaje mi się, że jest całkiem fajnie.
czacha19
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2011, 19:43
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: czacha19 »

Witam,
Znalazłem taki wyświetlacz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dopasowałem do niego ten model http://www.panelook.com/HSD100IFW1-A04_ ... 12537.html wtyczka 30 pin
Czy będzie dobry do podglądu ?
Czy taki kabelek powinienem zakupić? http://www.banggood.com/30Pin-Driver-Bo ... uytogether ?

Prosze jeszcze o informację który driver będzie odpowiedni żeby ją uruchomić jeżeli ta matryca będzie ok.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Adrián »

Jeśli działa, to jakoś się będzie nadawał, ale będzie ciemny. Lepiej poszukaj czegoś innego.

Moja ma trochę więcej http://www.panelook.com/LTM170EX-L21_SA ... _8034.html , ale dużo większy kontrast. Szału nie ma ,ale da się latać. Do podglądu dla widzów, super.
Awatar użytkownika
paoloo1
Posty: 52
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: paoloo1 »

Witam.
Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Kupiłem gogle quanum v2 pro i podpiąłem je do mojej bazy walizkowej bezpośrednio do fox 800 poprzez rozdzielacz video (ten z Delty), obraz mam bez opóźnień. Na matryce z kontrolerem V29 sygnał audio i video idzie przez nagrywarkę DVR Recorder.
Jak włączę monitor to mam obraz i dźwięk w bazie i obraz goglach - jest ok. Jak wyłączę monitor to mam obraz w goglach ale bez dźwięku. I tu nasuwa się pytanie, czy można wyprowadzić dźwięk na głośniki w bazie bez konieczności włączania monitora? po prostu lecę na goglach ale słyszę silnik samolotu.

Pozdrawiam
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: df2 »

Tak. Tylko potrzebujesz głośników + jakiś wzmacniacz w walizce (zamiast tego z matrycą).
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: lotpawel »

np. takie małe coś i masz od razu regulacje głośności, podłącz taki wzmacniaczyk do głośników które masz przy matrycy i bedzie działać niezależnie
Awatar użytkownika
paoloo1
Posty: 52
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: paoloo1 »

Super. Jeszcze tylko muszę zamontować wyłącznik wzmacniacza, żeby głośniki nie działały z dwóch źródeł jednocześnie przy lataniu na goglach i włączonej matrycy dla widzów. Chyba że potencjometr jest również OFF
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
itrea
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: itrea »

Witam :) Mam mały problem, a mianowicie przekombinowałem z kontrolerem po podpięciu zasilania świecą się ledy na czerwono. Podpiętego pendriva widzi tylko na krótką chwilę. Zapewne to uszkodzony kontroler, ale nie znam się na tyle. Jakaś podpowiedz, co mogę z tym zrobić?
Pozdrawiam - Adam. Miłośnik sprzetu elektronicznego, początkujący majsterkowicz. Prywatnie prowadzę katalog biur rachunkowych. :)
zdzban
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 15:26
Lokalizacja: Myszków

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: zdzban »

Jaki masz kontroler? i jaki plik chcesz załadować do niego?
Jeżeli chcesz załadować plik to musi być dokładnie do tego kontrolera, inaczej efekt będzie podobny do twojego.
Jeżeli podczas ładowania pliku przerwałeś operacje, to może sie uszkodzić pamieć.
Trzeba by było ją wylutować i zaprogramować.
Jak zachowuje się procesor? gwałtownie się grzeje i parzy?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: szaman89 »

Orientujecie się może czy wtyk do invertera na płytce to micro jst? Wlutowałem się od spodu z braku wtyczki do invertera ale średnio mi odpowiada takie połączenie.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: cobra »

Matryca Sharp LQ141F1LH52
Czy nada się do tego projektu?
Matryca ma złącze jak na zdjęciu:

Obrazek

Ale jest zintegrowany inwerter do podświetlania i wspólne złącze do tego wszystkiego:

Obrazek

Da się podłączyć jakąś przejściówką do tego złącza na drugim zdjęciu?
________________
Cobra
ODPOWIEDZ