Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

Post autor: Marcin »

Mam w pełni działającą F450 w całości zbudowaną na komponentach DJI (leniwy jestem i chciałem mieć pewność, że będzie działać). Działa, furczy, fajnie chodzi itp.

Mało mi było ;)

Wziąłem 'Ducha' z tego wątku

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=43&t=2 ... ch#p318394

wyciągnąłem z niego FC Multikoptera, wsadziłem regulatory z ABC RC z softem SimonK

o te

http://abc-rc.pl/regulator-simonk-30a-2-4s-do-dronow

Podpiąłem wszystko ze sobą, płytka dystrybucyjna, diody itd. Assistant w komputerze nie pokazywał błędów, silniki odpalały na ziemi prawidłowo (obroty).
Wziąłem go przed dom. GPS ładnie załapał, kalibracja kompasu, wszystko wg instrukcji.
Odpalam silniki, standardowo do 50% tylko się kręcą, powyżej start ... jak wystrzelił łukiem w drzewo. Na szczęście, bo nie odleciał do Chin tylko uwalił śmigło i spadł z kilku m na płytki.
Duch poległ :( 3 silniki OK, jeden do śmieci.

Włożyłem FC z powrotem do ramy DJI i podniosłem ją w garażu bez problemu. Przed domem też.

Pytanie - jakie mogły być przyczyny takiego wystrzału 'Ducha'? Nie robiłem kalibracji regli SimonK bo wyszedłem z założenia, że nie trzeba. Głupi byłem?

Będę drugą ramę 'Ducha' brał bo podoba mi się ten model i chcę go ulotnić, ale regle DJI się tam nie mieszczą więc potrzebuję czegoś mniejszego i pewnego. I co tu teraz zrobic? Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

Post autor: Henryk_s »

Też 2 lata temu ćwiczyłem, takie same rzeczy mi się działy pomimo kalibracji...
Co zrobiłem ? Z braku czasu kupiłem inne, te : http://abc-rc.pl/ESC-Sunrise-20A-slim#axzz4PFy10iB5
Wchodzą nawet w rurę 16mm i chodzą z Nazą do dziś.
Powodzenia :-)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

Post autor: Marcin »

Zrobie kalibracje z nadajnika i potestuje. Jak nie dadza rady - kupie te co podales. Trudno :/

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

Post autor: pilot »

Pomyłka miało być PW :oops:
Ostatnio zmieniony czwartek 17 lis 2016, 20:09 przez pilot, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Naza V2 i regulatory SimonK - plug 'n' play?

Post autor: Marcin »

No i w końcu znalazłem czas na testy. Naza Lite z softem V2 żeby już F450 nie rozbebeszać. Skalibrowałem regle z nadajnika, wszystkie jednocześnie z pomocą starego rozdzielacza sygnałów I2C od MK. Najpierw wziąłem ramę i w manualu, trzymając w ręce, sprawdziłem, jak reaguje na drążki, potem w ATTI w garażu z obawami odpaliłem. Dźwignęła się bezproblemowo. :)
ODPOWIEDZ