Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Witam jestem tu nowy :D fajnie że jest taki temacik . Ostatnio zakupiłem tanio używaną symę x8g i mam takie pytanko bo przy naprawdę małym wietrze znosi mi ją i nie ma siły na powrót . Za to w domu zachowuje się ok nawet pionowo startuje oczywiście po kalibracji . Nie wiem czy to normalne czy zakupiłem uszkodzoną . Prosił bym o pomoc bo po ostatnich dwóch wypadach boję się ją już na zewnątrz uruchamiać ciężko mi określić wiatr ale był naprawdę lekki
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

szeq00 pisze:Nie wiem czy to normalne czy zakupiłem uszkodzoną .
Norma. Szczotkowce, nawet te większe, nie lubią wiatru. Dają się pilotować przy niewielkiej bryzie ale wymaga to wprawy.
Możesz próbować ją przełączyć na większe wychylenia co powinno nieznacznie pomóc z łagodniejszymi podmuchami ale szału nie będzie:

http://photos05.redcart.pl/templates/im ... ma_X8W.pdf
Ten wredny...
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź zaraz lecę ćwiczyć dalej :D dziś jest praktycznie bez wietrznie . Wczoraj zniosło mi ją praktycznie nie była widoczna w nocy myślałem że spadła na ulicę lub blok ^^ pobiegłem w tamtym kierunku a tu jakiś dziadzia krzyczy i okłada ją laską itd.. a chyba jego córka też pani starsza odciągała go , chyba upadła tuż obok i go przestraszyła :(
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

Jak jest bezwietrznie nie powinna miec zadnych problemow z delikatnymi podmuchami. Przy silniejszym wietrze wrzucasz tryb sport i ledwo ledwo ale tez powinna dawac rade.
P.S. ciesze sie, ze sie cieszysz, ze jest taki temat ale gdybys go przeczytal wiedzial bys, ze latanie nad ludzmi jest niebezbieczne. Inna sprawa latanie w miescie jest rowniez zabronione przepisami prawa

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Dziwne to co mówisz latanie nie jest zabronione dopiero po przekroczeniu 25kg wymagana jest zgoda , nawet 1km od lotniska można latać 0,6 wagowym sprzętem na odległość 30m . Wszystko jest opisane . Zresztą polecam przydatną aplikacje Droneradar wszystkie strefy są wyznaczone i opisane
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

To poczytaj. Przestaniesz się dziwić:

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1317/1
Ten wredny...
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Mam to samo można latać :D nie wprowadzaj ludzi w bląd . Zresztą wszystko masz w aplikacji odczytuje twoje położenie i przepisy jakie masz w danym terenie , oczywiście wszystko aktualne po to powstała
Ostatnio zmieniony piątek 04 lis 2016, 14:06 przez szeq00, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Rozdział 4.1, warunek 1 i 2. Nie spełniłeś ich. W taki sposób jak zademonstrowałeś NIE można latać.
Ten wredny...
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Tak jest i tu się zgodzę latałem w parku nie wziąłem pod uwagę wiatru nie wiedziałem że tak poprostu zmiecie mi drona i nad tym ubolewam bo nie było mi do śmiechu , ale to nie znaczy że nie można latać w mieście

EDIT - scalenie

Nie no dziś ;latało się rewelacyjnie jestem mile zaskoczony :D zajarałem się na maxa . Mam sporawy helikopter i taka ładowarkę do tego , wiecie może czy by pasowała może bym szybciej ładował http://prntscr.com/d30u0r
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

szeq00 pisze:Tak jest i tu się zgodzę latałem w parku nie wziąłem pod uwagę wiatru nie wiedziałem że tak poprostu zmiecie mi drona i nad tym ubolewam bo nie było mi do śmiechu , ale to nie znaczy że nie można latać w mieście
Tak to nie znaczy, ze nie mozna latac po miescie, co innego o tym znaczy jesli latasz w obrebie terenu zabudowanego / administracyjnego miasta. Tutaj moze ktos mnie doprecyzuje? :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Powracam ze swoim problemem, pomóżcie bo już naprawdę nie mam pomysłów.
Wymieniłem całą płytkę na nową i dalej coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ

Zasilam z 2 ogniw Li-ion, naładowane, odpalałem z zasilacza laboratoryjnego to samo.
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

może to pilot jest dziabnięty gubi zasięg nie masz kogoś ze znajomych z takim? lub jakieś sklepu niedaleko żeby to sprawdzili ?

moją symke dziś zabrał wiatr x8g:( nie mogłem znaleźć

ale nie poddaje się zamawiam nową z pakietem baterii i gimbalem ale już x8c najtańszą bo szczęście w nieszczęściu bez kamerki dziś latałem
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

szeq00 pisze:może to pilot jest dziabnięty gubi zasięg nie masz kogoś ze znajomych z takim? lub jakieś sklepu niedaleko żeby to sprawdzili ?

moją symke dziś zabrał wiatr x8g:( nie mogłem znaleźć

ale nie poddaje się zamawiam nową z pakietem baterii i gimbalem ale już x8c najtańszą bo szczęście w nieszczęściu bez kamerki dziś latałem
Dobrze, ze sie nie poddajesz, chociaz akurat bylo by to z korzyścią dla społeczeństwa.

Moze kup x5c zamiast x8c

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

Carrock pisze:
szeq00 pisze:może to pilot jest dziabnięty gubi zasięg nie masz kogoś ze znajomych z takim? lub jakieś sklepu niedaleko żeby to sprawdzili ?

moją symke dziś zabrał wiatr x8g:( nie mogłem znaleźć

ale nie poddaje się zamawiam nową z pakietem baterii i gimbalem ale już x8c najtańszą bo szczęście w nieszczęściu bez kamerki dziś latałem
Dobrze, ze sie nie poddajesz, chociaz akurat bylo by to z korzyścią dla społeczeństwa.

Moze kup x5c zamiast x8c

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

E tam gadasz ^^ tym razem byłem z dala od ludzi , na bank nie popełnię tego samego błędu. Poszła gdzieś w las , tylko wyszedłem za szczyty drzew na boisku w lesie i syma nie miała siły , bardziej się oddalała niż wracała więc zacząłem na czuja stopniowo opuszczać żeby nie grzmotnęła .....:(
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Testowałem kilka rzeczy
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ

przy odłączonych silnikach diody nie migają wszystko powinno pracować ok, przy podłączeniu 2 dowolnych silników (próbowałem różnych konfiguracji) jest ok diody nie migają i gaz idzie w opór, ale przy dołączeniu 3ciego silnika już się pojawia problem z filmiku, bez względu na to który silnik dołączę.
Próbowałem też odłączyć PLUG od kamerki bo go nie używam nic nie dało. Zlutowałem na płytce na stałe piny MS dron się odpala bez przełącznika bo znalazłem takie porady, też nic nie zmieniło.

Ma ktoś pomysł jakie wnioski z tego wyciągnąć? Płytka jest nowa. Silniki z tego co testowałem wyglada że są ok. Gdzie szukać problemów?
ODPOWIEDZ