Projekt nowych regulacji EASA

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

Ale te regulacje obejmują stworzenie stowarzyszeń i klubów modelarskich które nie bedą musiały spełniać wymienionych w regulacji wymogów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: baxter321 »

ale nie każdy mieszka w "dużym" mieście" i nie każdy będzie miał dostęp do takiego klubu bo rozumiem że będzie to działało na zasadzie spotkań i wspólnych lotów. Sam mieszkam na wsi i do najbliższego miasta mam 30 km a do dużego miasta ponad 60km. Mówmy tu bardziej o indywidualnym hobbystycznym użytkowaniu takich zabawek. Sam należałem do klubu strzeleckiego kilka lat i w sumie to tylko chodziło o składkę :/
Poza tym każdy się "bawi" w innym czasie i zasada spotkań jest nie praktyczna.
Osobiście uważam że obecne prawo w tej kwestii jest OK i tak by mogło zostać. No ale Unia zawsze chce nam coś "polepszyć" po swojemu ale lepiej by zrobili żeby zajęli się "muslimami" a nie utrudniać życie normalnym obywatelom.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

To ostatnie zdanie lekko zakrawa o rasizm, a regulamin forum nie pozwala na tego typu wpisy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: baxter321 »

...a czy określenie np "murzyn" jest według Ciebie krzywdzące i obraźliwe dla rasy czarnej ??
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

baxter321 pisze:...a czy określenie np "murzyn" jest według Ciebie krzywdzące i obraźliwe dla rasy czarnej ??
to nie czas i miejsce na tego typu rozmyślenia i dyskusje. nie ważne co ja myślę. Ważne, że regulamin stanowczo określa aby powstrzymać się od tego typu wywodów.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: miś »

Spuście ciśnienie Panowie. Nie potrzeba nam tu kolejnej gównoburzy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: sudik »

Ciśnienie cieśnieniem, jednak coś w tym prawdy jest. Wycieczki do meczetów obowiązkowe, karanie za odmowę wizyty. Natomiast obrażanie kościoła katolickiego jest spoko. Można wydzielić kawałek tego wątku, żeby tutaj nie śmiecić.
baxter321 bardzo dobrze napisane :-D . Masz u mnie 100% poparcia, ja znajomych nagabywalem żeby chociaż podpisali się pod petycją, zawsze to coś ;) .

Może jakimś rozwiązaniem by było stworzenie faktycznych lotnisk modelarskich przy miastach. Kłopotem w tym wypadku jest kto ma dać na to kasę... , oraz co z mniejszymi miejscowościami i osobami nie zrzeszonymi? Zostawała by partyzantka.
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

miś pisze:Spuście ciśnienie Panowie. Nie potrzeba nam tu kolejnej gównoburzy.
Nikt tu nie ma podwyższonego Ciśnienia. Zwróciłem tylko uwagę na punkt 16 regulaminu forum, ktory powinien byc przestrzegany. Mógłbym wejść w dyskusje z kolega baxterem ale tego nie robie a i tak znowu zostałem posadzony o gownoburze:)
Wydaje mi sie ze zgodnie z regulaminem powinnismy sie powstrzymywać od stwierdzeń typu muslim nienormalny a my normalni. W ich oczach to my jestesmy nienormalni. Ale to juz kwestia dyskusji nie w tym miejscu prawda?

Co do Stowarzyszeń modelarskich to nie mam pojęcia jak bedzie to dzialac ale raczej wystarczy byc członkiem zeby moc latać na zasadach stowarzyszenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Głuś »

Panowie czy jakiś link potwierdzający e-mail powinien do mnie zawitać po podpisaniu petycji?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: misiekkk »

Do mnie trafił:
- jeden potwierdzający
- drugi ( po kilku dniach ) z prośbą o znalezienie dodatkowych chętnych do podpisania petycji
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: baxter321 »

Trochę podskoczyło z tymi podpisami i znowu stanęło. To nawet 7 tysięcy RC pilotów nie ma w Europie? :/
Na RcGroup też jakoś słabo to idzie. Dookoła coraz więcej zakazów, jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zejść do podziemia.
Już mam nawet dla nas nazwę ... "Piloci Wyklęci" ...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: Verid »

baxter321 pisze:Już mam nawet dla nas nazwę ... "Piloci Wyklęci" ...
Biorąc pod uwagę że w obecnych czasach całe stada różnego rodzaju szumowin wycieraj sobie otwory gębowe, bluzy i samochody hasłami i motywami zaczerpniętymi z polskiego patriotyzmu, nie uderzałbym w tą nutę...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: baxter321 »

Ano też racja. Tak czy siak znowu zostanie partyzantka ... jak to już jest od paru lat (a może od zawsze) z jednym fajnym hobby u nas w Polszy ;)
https://www.facebook.com/robert.witwyro ... 3752095797
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: matulekpl »

Info z grupy FB Drones Polska: Dla tych co śledzą poczynania EASA dobra wiadomość :)
Propozycja od francuskiego Frontu Narodowego (partia Marine Le Pen) aby "obalić" EASA :)

http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=EN


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
bat21
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 23:34
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt nowych regulacji EASA

Post autor: bat21 »

Cześć, ja się jeszcze nie wczytałem w te 70 stronic, ale jak się to ma do DYI użytkowanych w działalności zarobkowej? Czy są tam przewidywane jakieś sposoby certyfikacji sprzętu? Zapewne bez szczegółów, jeżeli w ogóle...
A, i czy ktoś wie od kiedy miałoby to obowiązywać?
ODPOWIEDZ