Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: kuczy »

Mozna zastosować sonar z większym zasięgiem niż te popularne moduły - tu np deklarują zasięg detekcji 6m:
http://www.robotshop.com/en/maxbotix-ez ... anger.html

Tu masz pomiar laserem - ten drugi ma zasieg 40m :)
https://www.smashingrobotics.com/laser- ... lications/

Ja osobiście myslalem nad tym przez chwilkę, aby podwozie mi sie opuszczalo przy wejsciu w stan failsafe, ale jest to lista rzeczy "zająć sie tym później :)"
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

kuczy pisze:Ja osobiście myslalem nad tym przez chwilkę, aby podwozie mi sie opuszczalo przy wejsciu w stan failsafe, ale jest to lista rzeczy "zająć sie tym później :)"
Ja mam odbiornik HiTec Optima 9 i w trybie FS opuszcza się podwozie zgodnie z ustawieniami na kanałach.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mzyla »

Sa takie moduly na podczerwien/ laser sharpa, i daja napiecie na wyjsciu. Troche nieliniowe ale od 6m lapie.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: notgroove »

Może LIDAR??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

Już chyba zaliczyłem w moim pixchawku z banggood wszystkie możliwe błędy :-P Teraz pojawił się taki :shock:

Obrazek

Zastanawiam się, czy tylko ja trafiłem na tak niestabilny egzemplarz :evil:

Przy okazji pytanie. Nie chce mi się wylutowywać z innej ramy modułu zasilającego, zasilenie tylko ubecem od strony serw i wyłączenie w MP pomiaru prądu, będzie mile widziane przez mojego pixa :roll:
BBartkiewicz
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 22:09

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: BBartkiewicz »

Z mojego doświadczenia wynika, że 90% błędów Pixhawków (miałem różne wersje) wynika ze złej kalibracji, błędów sensorów zewnętrznych lub namieszaniu w parametrach (szczególnie EFKu) - każdy zwala winę na samego Pixhawka :)

Co do błędu to na DIYDrones polecają wyłączyć Geofence w parametrach i oczywiście reset.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

BBartkiewicz pisze:Z mojego doświadczenia wynika, że 90% błędów Pixhawków (miałem różne wersje) wynika ze złej kalibracji, błędów sensorów zewnętrznych lub namieszaniu w parametrach (szczególnie EFKu) - każdy zwala winę na samego Pixhawka :)
Zgadzam się z kolegą, ale ile razy można wykonywać te same czynności kalibracyjne, resety i inne w MP, które pojawiają się powtórnie :roll:
Odpowiem sobie sam: do skutku, ale to już nie jest śmieszne :-/
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: mzyla »

Panowie pytanie o pan tilta na serwach.

Da sie to jakos podlaczyc? Tak jak na multiwii?

Potrzebuje do plytkowej a pelnego gimbala to raczej nie mam szans zalozyc, a tak by mi choc troche kompensowal ruchy.
Apm na mega.

Pzdr

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
BBartkiewicz
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 22:09

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: BBartkiewicz »

lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: lukasz515 »

Można skonfigurować pixhawka tak aby na serwach zrobić pan tilta do kamery fpv i niezależne sterowanie do gimbala na storm32 przez mavlink? Chciałbym sterować gimbalem i równocześnie stabilizować kamerę fpv.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 31 paź 2016, 22:47 przez lukasz515, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: wrepinski »

lukasz515 pisze:Można skonfigurować pixhawka tak aby na serwach zrobić pan tilta do kamery fpv i niezależnie sterowanie do gimbala przez mavlink? Chciałbym sterować gimbalem i równocześnie stabilizować kamerę fpv.
Stabilizować to może nie, ale poruszać już tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Piotrowy, taki error to mi się tylko w chacie pojawia. Na dworze - nigdy. A jak u ciebie?
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

RW pisze:Piotrowy, taki error to mi się tylko w chacie pojawia. Na dworze - nigdy. A jak u ciebie?
No generalnie jest ok. W pomieszczeniu, po powtórnym właczeniu giną wszystkie błędy (walczę jeszcze z power module. Przy próbach w domu, mimo pełnej baterii właczył mi sie FS :shock:).
W terenie kopter zachowuje się przewidywalnie. Jestem pod wrażeniem AltHold, Sabilize i Loiter też ok. Niestety PosHold nie trzyma pozycji, kopter powoli odpływa w lewą stronę. Pewnie coś nie końca z kompasem, bo statelit 13 i wiecej :roll:
Temeratura ponizej zera nie sprzyja testom, ale walczę dalej :-)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Piotrowy pisze:Niestety PosHold nie trzyma pozycji, kopter powoli odpływa w lewą stronę. Pewnie coś nie końca z kompasem, bo statelit 13 i wiecej
Jeśli PosHold nie trzyma a Loiter tak, to wydaje mi się, że jest tylko jedno wytłumaczenie - wersja softu.
Nie pamiętam, co w której wersji było dodawane bo kto by to spamiętał ;-) ale tak właśnie kiedyś miałem jak ustawiłem coś, co nie miało prawa w moim kopterze działać, no i się dziwiłem ;-)

Ja nie ustawiam FS dla pakietu, bo nie chciałbym, żeby w najmniej oczekiwanej chwili zaczął mi wracać albo lądować :-P
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Piotrowy »

RW pisze:Ja nie ustawiam FS dla pakietu, bo nie chciałbym, żeby w najmniej oczekiwanej chwili zaczął mi wracać albo lądować
Tym samym się kierowałem wyłączając ten wynalazek ;-).

Posprawdzam jeszcze te tryby, czy na pewno w powietrzu włącza mi się to co chcę :lol:
FPV z OSD gotowe na pokładzie, więc te dotatki mają dla mnie drugorzędną rolę :-P
ODPOWIEDZ