Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

jwalentek
Posty: 228
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 11:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jwalentek »

zybyzy pisze:4km/h to siła i kierunek wiatru

Th to stan kanału - tu akurat gaz na 0
OK, wszystko jasne. Tak się przyzwyczaiłem do swojego layoutu, że zapomniałem że są jeszcze inne sposoby wyświetlania np. wiatru.
Akurat wskaźnik wiatru wystarczy mi tylko ten w postaci strzałki na radarze. A gaz wyświetlany na ekranie dla mnie nie przydatny.
Jarek

SkyCruiser 2.4m, Rmielec 433MHz, 5,8GHz 2W video TX, PitLab OSD+AP+GS+Dedalus, Bevrc PV700.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

szeri88 pisze:Znalazłem mały błąd w FPV Device Manager ver. 2.50a. Podczas zapisu Layout'a do pliku zamieniane są nazwy kanałów w RC monitorze. Co bym nie wpisał, po ponownym uruchomieniu zawsze zwracana jest wartość "TH".
"TH" na ekranie designera czy w okienku właściwości pola?
Bo na ekranie zawsze jest wyświetlane "TH", ale we właściwościach pola (napis na guziku otwierającym okno z parametrami) jest prawidłowo zapisywana/odczytywana z pliku nazwa kanału RC.
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

Zbig pisze:
szeri88 pisze:Znalazłem mały błąd w FPV Device Manager ver. 2.50a. Podczas zapisu Layout'a do pliku zamieniane są nazwy kanałów w RC monitorze. Co bym nie wpisał, po ponownym uruchomieniu zawsze zwracana jest wartość "TH".
"TH" na ekranie designera czy w okienku właściwości pola?
Bo na ekranie zawsze jest wyświetlane "TH", ale we właściwościach pola (napis na guziku otwierającym okno z parametrami) jest prawidłowo zapisywana/odczytywana z pliku nazwa kanału RC.
Oczywiście mowa o ekranie właściwości pola. Po głębszej analizie wygląda to następująco:

Jeśli zaznaczę opcję RC monitor a następnie w jego właściwościach zaznaczę np. Throt, Aux2, Aux3 itd. i każdemu nadam nazwę, np. Throt: TH, Aux2: C2, Aux3: C3 itd. To po po zapisie do pliku i jego ponownym otwarciu będę miał na każdym kanale identyczną nazwę jak na kanale Throt, w tym przypadku będzie to nazwa TH.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

AP ma margines "odcięcia" gazu poniżej 5% wysterowania kanału. Wartość prądu dla takiego gazu to sprawa bardzo indywidualna. Może ten margines powinien być większy i w jakiś sposób związany z limitem gazu (np. limit/10 lub limit/5)?
Gdyby regulator działał idealnie liniowo, to przy wysterowaniu 5% płynął by u mnie prąd ok. 1,4A i jeśli dobrze rozumiem, była by to minimalna wartość prądu zadawana przez AP w trybach AUTO - i tak trochę za mało dla mojego setupu. Regulatory jednak nie działają idealnie liniowo i pewnie stąd są czasami tak małe wartości prądu. Może właśnie ten margines powinien być ustawialny, właśnie ze względu na to, że jest to sprawa indywidualna dla każdego modelu i napędu?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

szeri88 pisze: Jeśli zaznaczę opcję RC monitor a następnie w jego właściwościach zaznaczę np. Throt, Aux2, Aux3 itd. i każdemu nadam nazwę, np. Throt: TH, Aux2: C2, Aux3: C3 itd. To po po zapisie do pliku i jego ponownym otwarciu będę miał na każdym kanale identyczną nazwę jak na kanale Throt, w tym przypadku będzie to nazwa TH.
Ok, potwierdzam jest bug - powiela pierwszą nazwę przy zapisie layoutu do pliku. Będzie poprawka - dziękuję za zgłoszenie.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: rychoo »

Witam, Piotrek z pytaniem o tryb acro skierował mnie do Zbiga - podobno jest w planach... czy orientacyjnie możecie podać jakąś datę kiedy taki tryb się pojawi ? Chodzi mi o Acro czyli stabilizacja ale na samym gyro bez acc...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Jest w postulatach, nie ma jeszcze w planach :-(.
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: lypse »

Panowie, mam problem.

Kupiłem rzekomo sprawny AP+OSD, wgrałem 2.50, podłączam i rozczarowanie - na OSD miga cały czas "Brak GPS".
Moduł to standardowy GPS ze sklepu Pitlaba (GNSS-Mag 1.0). Zmierzyłem miernikiem, wszystkie połączenia wydają się w porządku, VCC w okolicach 4.85, dioda na module się nie pali. W ustawieniach OSD sprawdzałem każdy rodzaj GPS, bez skutku :/

Moduł uwalony, czy coś robię nie tak?
Dodatkowo zauważyłem, że podłączenie klawiatury od razu uruchamia menu, a przyciski nie działają. Płytka klawiatury wygląda w porządku.

AP v1.1, OSD v2.2
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Gdy podasz samo zasilanie na moduł GPS to dioda powinna dać znak życia.
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: lypse »

Po podłączeniu samego zasilania, dioda wciąż martwa :/
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Coś zepsute w GPSie, może tylko stabilizator?

Klawiaturka to tylko parę rezystorów, łatwo ją zdiagnozować poprzez prześledzenie ścieżek i pomiar omomierzem.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Jeśli GPS masz podłączony do AP to AP musi byc zasilane z UBEC-a (nie wystarczy zasilanie OSD).
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: lypse »

Zbig, dzięki, pomogło :)
Awatar użytkownika
kbicd
Posty: 59
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 16:28
Lokalizacja: Rybnik

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: kbicd »

Mam zagwozdkę z RSSI. Może ktoś podpowie.
Mam OSD/AP 2.50a, odbiornik eleres mini podłączony na ppm z rssi na kanale 9. Ustawiłem w AP z poziomu komputera ze na 9 jest RSSI i widzę, że wartość się zmienia prawidłowo (1995 jako maks i spada do ~1600 z nadajnikiem w lodówce :P). Niestety na OSD mam stałą wartość maksymalną Y99 (poprzednio miałem Y00 jak na kanale nic nie było wysyłane). Nie mam wartości pośrednich. Coś pominąłem w konfiguracji?
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

kbicd pisze:Mam zagwozdkę z RSSI. Może ktoś podpowie.
Mam OSD/AP 2.50a, odbiornik eleres mini podłączony na ppm z rssi na kanale 9. Ustawiłem w AP z poziomu komputera ze na 9 jest RSSI i widzę, że wartość się zmienia prawidłowo (1995 jako maks i spada do ~1600 z nadajnikiem w lodówce :P). Niestety na OSD mam stałą wartość maksymalną Y99 (poprzednio miałem Y00 jak na kanale nic nie było wysyłane). Nie mam wartości pośrednich. Coś pominąłem w konfiguracji?
A skalibrowałeś RSSI z poziomu menu OSD? Wymagana klawiatura.
ODPOWIEDZ