MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Kiedyś podlinkowałem tą ramę. Jak się sprawuje? Myślę o wydrukowaniu takiej samej, ale jeszcze pod 7mm silniki z hubsana.
Podoba mi się czysty wygląd, tylko przewody od silnika poprowadzę po ramionach.
U kogo drukowałeś, jeśli można wiedzieć?
Myślisz, że zmieści się fc z hubsana x4 bez przeróbek?
Trochę szkoda mi $ na tego malucha pakować. Jedyny minus (spory) to brak acro..
Ale jakoś przeżyję ;-)
Chyba, że uda się zmodować obecną fc
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

JJRC H20

Post autor: Roger »

Witam, ja dziś testowałem czy mi w ogóle poleci JJRC H20 + zestaw fpv (taki sma, jak przy H8)

Obrazek

Obrazek

O dziwo lata, ale jednak mało stabilnie, waga ok 27gr, ale tu jest bez działającej przetwornicy, bo okazało się że chyba mam uszkodzoną- bez niej obraz oczywiście jest ale po włączeniu silników standard czyli kiszka :)



nadajnik video 10mW, kamerka mini z banggood 600tvl

Generalnie lepiej postawić jednak na coś większego jak H8
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Adrián pisze:Kiedyś podlinkowałem tą ramę. Jak się sprawuje? Myślę o wydrukowaniu takiej samej, ale jeszcze pod 7mm silniki z hubsana.
Podoba mi się czysty wygląd, tylko przewody od silnika poprowadzę po ramionach.
U kogo drukowałeś, jeśli można wiedzieć?
Myślisz, że zmieści się fc z hubsana x4 bez przeróbek?
Trochę szkoda mi $ na tego malucha pakować. Jedyny minus (spory) to brak acro..
Ale jakoś przeżyję ;-)
Chyba, że uda się zmodować obecną fc
Wersja ramy jest też dla 7mm - w zip zobaczysz co tam jest. Obecnie przez testy różnych lipoli na dachu miejsca nie starcza. Mam teraz wersję z hakami pod brzuchem.
Testuję: 600mAh Graphene, 750mAh Graphene, 500mAh LiHV Bolt (przerobiony 2s na 2x 1s ;) )

Koncept ramy jest ogólnie dobry ale z wytrzymałością jest różnie. Drukował mi ramę JanoT na Prusie i3. Buda jest na prawdę super rozwiązana i ładnie mi wszedł stepup, kamerka i nadajnik. Kamerka pod kątem przez co nie paprzesz się z ustawieniem całości.
Górę na bank zachowam nawet jeśli dół poleci pod wymianę.

Z dołem gorzej. Zależy na czym zaryjesz i w jakiej pozycji. Raz trafiasz w grunt i silnik łamie pylon a innym razem masz 8 kretów, kilka koron iglaków przeoranych i latasz dalej.
PLA, ABS - puszczało między warstwami. Pylon strzelał i koniec tematu. Zero złamań.
PETG - spójność warstw o wiele lepsza. Ramię się łamie przy nasadzie silnika lub śrubach mocujących i nie idzie ono wzdłuż warstw. Mam wrażenie, że przednie i tylne ramiona idące do silnika nie znoszą dobrze uderzeń. W 6 dni latania po 4 pakiety każdy mam 3 ramy strzelone.

Z korekt jakie bym widział.
1a. Skos od szczytu pylonów do ramion. 3-4mm starczą. Cel: redukcja szansy wyłamania pylona.
1b. Mocowanie przerobione pod przelotki do kabli.
2. Zwiększyć grubość (wysokość) przednich i tylnych ramion.
3. Projekt + CNC + włókno węglowe = zrobić nowy dół pod tą samą budę

Myślałem o przekładce na ramę z pojedynczej warstwy z włókna węglowego ale też nie podoba mi się klejenie hotglutem i inne takie.

Film nagrany na DVR StaregoDzolera. Końcówka pakietu była.


-- Edit --
Parę fotek. Tak jak pisałem pakiety lądują na brzuchu i antena nowa. Poprzednia tylko trzymała się na lutowaniach przez co zgubiłem ją. Teraz idealnie pasuje izolacja w otworze na dachu i na dodatek zabezpieczone jest wszystko klejem. Test na biurku przy 50% throttle i zero mrówek na goglach. Testy w terenie zweryfikują całość.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

To mnie zmartwiłeś :/
Zdecydowanie nie podoba mi się spód, silniki są odkryte.
Już miałem nieprzyjemną sytuację wyrwania przewodów. Skończyło się na zamówieniu z BG, na które jeszcze czekam..

Widzę, że jednak brzydka i spory bałagan na ramie hubsana, ale jest bardziej wytrzymała. Miałem kilka ciekawych kretów, zakończonych tylko zgubieniem śmigła, albo wypięciem się ramienia z ramy. Wystarczy wcisnąć na swoje miejsce i jest jak nowa.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Podaj jeszcze wymiary hubsanowego FC to zobaczę czy się pomieści.

Myślę o adaptacji dołu z tej ramy tyle, że cienkawy laminat - 1mm:
http://www.banggood.com/LANTIAN-105-105 ... 77275.html
Nie jest droga ta rama. Co najwyżej zostanie z niej komplet gumek do silników ;) Muszę tylko rzut z góry poszukać by spasować z budą od drukowanego micro.

Zakrycie spodu silników to kwestia korekty projektu. Pierścień dolny do góry na jakieś 0.5mm i na dole dać litą warstwę z delikatnym rozcięciem. Rozwierasz palcami pylony by osadzić silnik.
Na upartego korytka pod rozwinięte kable też by się dało dołożyć.

Zastanawiam się czy sztywne mocowanie silników nie robi bałaganu. One są na prawdę mocno trzymane. Osadzenie w gumach dawałoby jakąś amortyzację a nie, że przy krecie całość idzie w ramę która łamie się. Raz nie widziałem pęknięcia i quad zrobił flipa na zakręcie.

Problem trwałości dołu tak czy inaczej muszę rozwiązać zanim zacznę budowę mocniejszej szczotki.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: maxxxior »

FC od hubsana się spokojnie mieści w tej ramce
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

Ja zrezygnowałem puki co z ram drukowanych, za szybko się łamią. Kolega zaprojektował i wyciął coś takiego z laminatu waga 4.5gr, przeżyła już z 1000 kretów i jest nie do zabicia.

Dobrze jest tez zabezpieczyć silniki od dołu hoglutem i problemy wyrwanych/ucietych kabli znikaja.

Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Przygotowuję się pod wymianę kontrolera. Scisky wyleci do pseudo-Symy (wnerwiają mnie ograniczenia oryginalnego FC) a do mikro 105 dam F3 brushed.
F3 nie posiada wbudowanego RX i tu mam zagrychę. Systemy jakie mogę wziąć na pokład to FrSky najlepiej coś pod XJT (soft LBT) lub DSM (multiprotocol).

Z lekkich korci ten:
1. http://www.banggood.com/DSM2-5CH-2_4Ghz ... 09386.html - 6 kanałów i bardzo lekki
2. Z frsky droższy xsr lub x4rsb. Zaleta tego drugiego to możliwość wpięcia się z analogiem (monitoring napięcia). Wada obu to bardzo duża masa jak na mikro.
3. iRange RX800 - cena dobra ale znów ciężar.

Przy wszelakich nieoryginalnych frysky problemem jest często brak współpracy z softem EU/LBT.

Co polecacie? Minimum 6 kanałów - 4 + arm + tryby.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Jeden z tych FC właśnie będę brał tylko jak już zaznaczyłem nie są one integrą RX i FC jak Scisky. Mam problem z wyborem samego odbiornika. Zapewne padnie na Dasmikro 5/6ch DSM2.

Rama: hybryda. Zostaje góra drukowana a dół cięty na CNC bo mam dość rozpadania się drukowanej - próbki jadą i zobaczę która się sprawdzi (G10, 1.5mm).
Jeszcze rozpatruję nowy napęd: dać 2s CL-0820 czy 1s CL-1020 (w końcu są w ofercie BG). Dobrze, że mam wycięte warianty dla obu typów silników (gumy też mam).
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

przeszedlem przez pare odbiornikow dsm. Teraz mam w mikrusie micro frskaja i daje rade, nie zrywa linka, mikrus lepiej sie trzyma w powietrzu. Powiem wam tyle, ze niebawem powinny na polskim rynku pojawic plytki AIO. W porownaniu do "INNYCH" tutaj bedzie wszystko. Wystarczy podpiac kamerke i silniki i heja w gore. Co najwazniejsze jest tez telemetria.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

DSM2 zrywał mi czasami. Mam obecnie nowy zestaw lipoli, soft w multiprotocol podniesiony (poprawili niby dsm) i coś inaczej mi się binduje scisky (po krecie włączam apkę i później quada bez ciśnięcia bind). W promieniu 100m póki co nic się nie działo. Nadal niesmak i obawy zostają w stosunku do DSM2 :/

super_oko na jakim frsky latasz obecnie?

AIO - byle nie była to pokraka jaką widziałem na BG. Połączenie ramy i FC. Przy jednej płytce nawet rama się uprości do posiadania samego dołu :D
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Szper »

Rama po modernizacji. Jestem ciekaw ile wytrzyma w przeciwieństwie do drukowanej. Dół wycięty w G10 1.5mm. Zamontowany wariant 110mm (mam w zapasie jeszcze 120).
Ramiona w układzie X.
Obrazek
Po testach zlecę wycięcie w carbonie 1.7mm. Ciężar quada wzrósł o ok 2-3g. Masa bez lipo 42g. Kabelki od silników zabezpieczyłem taśmą modelarską do oklejania samolotów.
Wersja 120mm będzie użyta do 65mm śmigieł.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
zoom
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 15:33
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: zoom »

Ja wycelowalem w eachine e010. Zamowilem do niego Combo tx02 200mw co okazało się błędem bo latał tylko max 2 min z aku 260mah. Dziś zrobiłem kolejny błąd lutujac kamerę odwrotnie (plus minus) poleciał dym. Kamera działa, spadku zasięgu nie zauważyłem ale po załączeniu silników na ekranie wielkie pasy. Czy już nie da się jej uratować i trzymać tylko do jakiegoś modelu z osobnym zasilaniem?
Pozdrawiam.
To jest HIT !
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Witajcie,

200mw dla takiego małego akku to za dużo ;)

Temat ponownie wchodzi w użycie ponieważ pogoda bardzo kiepska ;)

Moje kolejne kroki to zmiana firmware na acro w H8 mini i ponowna instalacja FPV tym razem w wersji z nową płytą główną (przylutowane gniazdo baterii na stałe). Zakupiłem już stosowny programator.

Pozdrawiam i dam znać jak wyniki ;)
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
ODPOWIEDZ