Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Verid »

pioterek pisze:Są dwa tory łączności. RC nie sprawia na ogół problemu - antenka ustawiona pionowo. Natomiast tor video ma anteny panelowe kierunkowe i dlatego nadajnik musi być skierowany wprost na model - szczególnie przy dalszych odległościach.
Kierunkowość anten to jedno, polaryzacja to drugie. Bardzo polecam uwadze:

Ten wredny...
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: pioterek »

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Na położenie anten wideo nie mamy wpływu są zabudowane w nadajniku i musimy obowiązkowo kierować przód nadajnika na model. Anteną RC można kręcić i tu najlepsze okazuje się ustawienia słupka na sztorc czyli prostopadle do nadajnika a równolegle do nogi modelu. Jak pisałem zasięg RC nie sprawia kłopotu bo prędzej się "wykrzacza" video. Mówię oczywiście o Phantomie 3 Standard.

Filmik fajny i poglądowy dzięki za zamieszcenie.

https://www.google.pl/search?q=Phantom+ ... mLn9-5M%3A
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: matulekpl »

Verid pisze:
matulekpl pisze: Oj Matulek, Matulek - kto jak kto ale ty taki doświadczony zawodnik nie powinieneś wygłaszać takich stwierdzeń. Skoro w nodze jest antena (czyli podczas lotu jest mniej więcej pionowo) to antena w nadajniku powinna być w tej samej orientacji. Polaryzacja się kłania... i jak najbardziej ma wpływ na zasięg.

A i Tu Cie mam:) specjalnie napisałem ze nie ma "większego" znaczenia. Większe znaczenie ma to aby nie celować w drona. Co nie zmienia faktu ze masz racje. Filmik widziałem. Ekspertem nie jestem ale on to uprościł do pokazania takich jakby płatów sygnałowych ale w rzeczywistości ich jest nieskończenie wiele a nie kilka prawda? Wiec nałożenie ich na siebie rownolegle czy prostopadle bedzie miało mniejszą różnice niz w pokazywanym na filmie przypadku.
Bo w filmie opiera sie on na uproszczonym obrazie w postaci płatów. A przecież sygnał powinien byc jako bryła.
Obrazek

Narysuje to sobie jutro w 3D i sprawdzę jaka jest roznica procentowa pokrycia sie sygnałów. Ale pewnie wyjdzie kilkanaście %.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Verid »

matulekpl pisze:A i Tu Cie mam:) specjalnie napisałem ze nie ma "większego" znaczenia
Przestań się wydurniać jak z tymi tekstami o emotkach że jak lapniesz jakiegoś babola i ktoś ci go wytknie to zaraz "ale tam była emotka", że niby dżołk taki. Doskonale wiesz co znaczy stwierdzenie "nie ma większego znaczenia" i że nie wiąże się w żaden sposób z tym co napisałeś zdanie wcześniej o celowaniu anteną w model bo tak się dziwnie składa (co potwierdza tak zamieszczony filmik jak i nasi forumowi spece od anten) że i celowanie w model czyli nie zwracanie uwagi na charakterystykę promieniowania jak i olanie polaryzacji czyli ustawianie anten o polaryzacji liniowej prostopadle względem siebie ma bardzo duże znaczenie.
matulekpl pisze:Ekspertem nie jestem ale
Tak, widać że ekspertem w tej dziedzinie nie jesteś ale cię ciśnie. Zaczniesz więcej latać FPV swoim piankolotem to się przekonasz na własnej skórze jakie znaczenie ma to "skrzyżowanie nieskończonych płatów" i czy rzeczywiście takie marginalne jak przy nawrocie zacznie ci wizja i RSSI klękać (i wcale nie będzie musiał być to kąt prosty) a póki co bądź łaskaw inaczej ukierunkować swoją radosną twórczość i powstrzymać się od siania dezinformacji.
matulekpl pisze:Narysuje to sobie jutro w 3D i sprawdzę jaka jest roznica procentowa pokrycia sie sygnałów. Ale pewnie wyjdzie kilkanaście %.
A może spacerek zamiast tego? Serio? Wsadź na statyw nadajnik wideo z bacikiem ustawionym pionowo, odbiornik również z bacikiem w łapę, odejdź kilkadziesiąt metrów i zobacz co się dzieje jak ustawisz antenę poziomo. Bo mam skromne obawy że mimo najszczerszych chęci, zależność pomiędzy tym co naskrobiesz w Paint'cie a teorią (i praktyką) dotyczącą anten będzie czysto przypadkowa.
Ten wredny...
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Greg200 »

Nie wydaje Wam się że rozmowa odbiegła od tematu postu ?
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: pioterek »

Greg200 pisze:Nie wydaje Wam się że rozmowa odbiegła od tematu postu ?

Więc wracając do tematu na sofcie 1.6.80 da się też normalnie latać - w moim przypadku mam najnowszy DJI GO i soft 1.6.80.
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: matulekpl »

Verid pisze: ...
tak. dziękuję. zawsze lubię być podeptany... a zwłaszcza publicznie... taki fetysz...
wymyślam posty tylko po to, abyś je wyśledził i zmieszał z błotem...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Jagoda »

pioterek pisze:

Więc wracając do tematu na sofcie 1.6.80 da się też normalnie latać - w moim przypadku mam najnowszy DJI GO i soft 1.6.80.
Hm..
A czy na jakimś sofcie nie da się?
I tak na marginesie: co to znaczy "normalnie latać"?
A nienormalnie?


Wracając do OT.
matulekpl pisze: tak. dziękuję. zawsze lubię być podeptany... a zwłaszcza publicznie... taki fetysz...
wymyślam posty tylko po to, abyś je wyśledził i zmieszał z błotem...
Oj matulekpl
Czytasz chyba forum.
Czy myślisz, że osamotniony jesteś w klubie?
Jednak co do polaryzacji Verid IMHO dobrze gada.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: pioterek »

Normalnie czyli zgodnie z deklarowanym w terenie zasięgiem bez zrywania łączności - normalnie taki skrót myslowy
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

Ojjj ale poruszenie w moim temacie :)
Ja się trzymam jednej zasady przy lataniu co do ustawiania anten.
Obrazek
I to działa
Greg200 pisze:Nie wydaje Wam się że rozmowa odbiegła od tematu postu ?
Nie martw się...admin tu jest i bierz czynny udział...wszystko pod kontrolą :)
A obserwuje ich i lubią się wymieniać poglądami :) Jak się wciągną to idą po całości ;)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
PieTia87
Posty: 2
Rejestracja: środa 26 paź 2016, 18:52

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: PieTia87 »

Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

Na pierwszej stronie jest instrukcja.
Sciagasz soft 1.5.7., wygrywasz go na pusta karte sd, wlaczasz drona bez karty, jak sie włączy to wkladasz dopiero karte sd i proces startuje. Jak skonczy to wylaczasz drona i apke i ponownie wlaczasz. Ja tak zrobilem i dziala. Byla jedynie konieczność ponownego bindowania nadajnika z dronem i zrobiłem kalibracje IM co jest zalecane po każdej aktualizacji softu
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: madejson »

Hudy_edd pisze:Na pierwszej stronie jest instrukcja.
Sciagasz soft 1.5.7., wygrywasz go na pusta karte sd, wlaczasz drona bez karty, jak sie włączy to wkladasz dopiero karte sd i proces startuje. Jak skonczy to wylaczasz drona i apke i ponownie wlaczasz. Ja tak zrobilem i dziala. Byla jedynie konieczność ponownego bindowania nadajnika z dronem i zrobiłem kalibracje IM co jest zalecane po każdej aktualizacji softu
A jak się ma ta instrukcja do najnowszego softu dla wersji Professional? Zrobiłem update do 1.10.x i jest jakaś masakra.
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

To jest temat do Standarda, w adv i w pro jest inny sposób, na YT poszukaj. Można to zrobić przez aplikacje DJI GO, ale ja tego nie testowałem.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zawada6 »

Co do poradnika z pierwszej strony to jest w nim opisane jak przejść z obecnego firmware do niższego ale tylko o jeden poziom czyli jak zrobić downgrade i tu mam kilka pytań:

1 Czy przypadku upgrade procedura jest taka sama jak przy downgrade??

2 Czy jeżeli jest taka sama to czy można zrobić to też tylko o jeden poziom do góry czy można wybrać sobie dowolną wyższą wersje, oczywiście nie używając do tego DJI GO bo ona nam wrzuci najnowsze firmware.

3 Czy np. mając wersje 1.2.40 zrobimy upgrade na np. 1.8.10 (przez DJI GO lub manualnie) to czy możemy zejść z powrotem do wersji 1.2.40 robiąc to poprzez downgrade (z poradnia z pierwszej strony) tylko że kilka razy konkretnie 6 gdyż o tyle poziomów trzeba zejść, a można tylko przy jednej operacji zejść o jeden stopień. Czy dobrze myślę czy błędnie?
ODPOWIEDZ