Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

Jako,że widzę tu wielu fachowców od mobiusa,zastanawiam się czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie dziwnego problemu.
Mój mobius,z którego jestem bardzo zadowolony (mimo wszystko),ma pewną dziwną przypadłość.
W okresie jesienno zimowym,jeżeli zostanie zostawiony gdzieś w pomieszczeniu nieogrzewanym,jeżeli temperatura spadnie do 6-7C,kamerka nie załączy się.
Kiedy zostanie podgrzana,śmiga bez problemu,nawet w minusowych temperaturach.
Granicą jest właśnie to 6-7C.
Co może być powodem ?
Zimny lut ?
Chyba nie.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

Zasil z zewnętrznego źródła. W niskiej temp. bateria traci drastycznie pojemność i może mobiusowi być za mało :-/
Czyli wszyscy tak mogą mieć :-P
Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

Tak,pomyślałem o tym,już sprawdzałem,identyczna sytuacja.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: NeXuS »

Potwierdzam. Moj mobius zeszłej jesieni zaczął się wyłączać w locie właśnie przez niską temperaturę.
Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

Coś się powoli wyjaśnia,tylko ciekawą sprawą jest to,że nie ma rozrzutu temperatury,i problemy zaczynają się praktycznie co do stopnia.
Ciekawe.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: df2 »

Także potwierdzam. W niskiej temperaturze mobius traci prąd z baterii w ekspresowym tempie. Wyłączony też.
Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

Tu nie chodzi o rozładowywanie się aku,gdy zostawię mobiusa w pomieszczeniu bez ogrzewania przy 6-7C nie reaguje na przycisk power.
To samo jest na powerbanku czy zasilaczu.
Wystarczy jednak,że poleży trochę w temperaturze ok 10C ,i magicznym sposobem wszystko dzi8ała,nawet na wbudowanym aku.
Tak jakby jakiś "termometr" odcinał zasilanie ;-)
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: df2 »

No to powiem, że ubiegłej zimy mój działał i dał się włączyć przy -10. Nagrywania wyszło jakieś 10 minut. Dłużej nie udało mi się latać.
Zobaczymy jak będzie w tym roku. Już zaczynam myśleć o zakupie baterii.

Ja mam ustawione, że po podpięciu zasilania sam zaczyna nagrywanie. W przypadku gdy się już rozładuje na zimnie - musi się tak poładować ok 30 minut (w zimnie) żeby zaczął żyć - do tego po tych 30 minutach trzeba go odłączyć i podłączyć jeszcze raz. Wtedy załącza się, reaguje na przyciski.
Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

df2 pisze:No to powiem, że ubiegłej zimy mój działał i dał się włączyć przy -10. Nagrywania wyszło jakieś 10 minut. Dłużej nie udało mi się latać.
W przypadku gdy się już rozładuje na zimnie - musi się tak poładować ok 30 minut (w zimnie) żeby zaczął żyć - do tego po tych 30 minutach trzeba go odłączyć i podłączyć jeszcze raz.
Tego nie wiedziałem,myślę,że to jest rozwiązanie problemu.
Jest jakiś sprawdzony sprzedawca ogniw,czy obojętnie które na ali ?
zbylan
Posty: 2
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: W-wa, P-no

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: zbylan »

Witam wszystkich, jako ze to mój pierwszy post.
Używam Mobiusa pracującego w trybie LOOP Recording, głównie jako rejestratora w motocyklu.
Wszystko byłoby o.k., gdyby nie fakt, że przestała mi działać funkcja zabezpieczenia nagrania przed nadpisaniem - funkcja bardzo ważna w tym trybie, choć nieczęsto używana.
Nie wiem dokładnie w którym momencie się to stało - kamerki uzywam od ok. 3 lat, a funkcja "protect" zniknęłą mi prawdopodobnie w ubiegłym roku.
Wygląda na to, że może to mieć związek z kolejnymi zmianami FirmWare na wyższe ? (zaczynałem gdzieś na poziomie 1.20 i wówczas, jeszcze w .MOV, ta funkcja działała).
Czy może to ktoś potwierdzić, bądź podać inną przyczynę zanim zacznę gmerać w FW ?
Pozdrawiam - zbyszek
Qbuś9
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 paź 2016, 19:13
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Qbuś9 »

Mały update.
Porobiłem trochę prób,pożyczona bateria (praktycznie nowa),i kondensator.
Dalej bez zmian,jeżeli komuś z nudów by się chciało,mógłby potwierdzić problemy mobiusa w niskich temperaturach z odpalaniem ?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Lech55 »

Ja mam w aucie zamontowany na stałe i nie ma żadnego problemu.
U Ciebie prawdopodobnie, tak myślę, jest problem z lutowaniem procesora, zmiana temperatury powoduje ze materiał pracuje i możliwe że na jakimś połączeniu robi się przerwa. Jak temperatura wzrośnie materiał się rozszerzy i łączy. Lub masz coś nie tak w gałęzi zasilania.
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

Witam, zakupiłem na BG kamerę z tematu - niestety okazało się że to podróba ( albo ja taki ciemny jestem i nie potrafię jej podłączyć prawidłowo do PC ) - http://www.banggood.com/Mobius-Full-HD- ... ds=myorder - proszę nie traktować tego jak reklamę - dokładnie z tego linku
dzieję się dokładnie tak jak na filmiku z linku - https://www.youtube.com/watch?v=XyZBWUb2GD0
w menu na PC wszystkie pola mam szare nie aktywne bez możliwości zmiany.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 lis 2016, 20:24 przez Barjavel_Rafal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Adrián »

Barjavel_Rafal pisze:dokładnie z tej aukcji zakupiłem
To nie żadna aukcja, tylko sklep. To nie allegro, czy ebay itd
Zrób film, zdjęcia kamery, tego co się dzieje po podłączeniu, oraz opakowania z Twoimi danymi i wyślij do BG.
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

Adrián pisze:
Barjavel_Rafal pisze:dokładnie z tej aukcji zakupiłem
To nie żadna aukcja, tylko sklep. To nie allegro, czy ebay itd
Zrób film, zdjęcia kamery, tego co się dzieje po podłączeniu, oraz opakowania z Twoimi danymi i wyślij do BG.
dziękuję, poprawiłem - nie sadziłem że ma to takie ogromne znaczenie

Oczywiście chcę zrobić jak napisałeś - pytanie czy jeśli będą chcieli odesłać drugą to czy też nie będzie to klon, podróba.

Dlatego proszę o info czy ktoś zakupił na BG i było ok
ODPOWIEDZ