pierwsza 250'tka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Lehoo »

Kupiłeś X4R nówkę ze sklepu? Jeśli tak, to czeka Cię update i flashowanie modułu...
Tu instrukcja:
http://thrustworx.com/frsky-xjt-firmwar ... y-9xr-pro/
w razie problemów pisz PW, pomogę, bo też z tym walczyłem.
Ewentualnie przed flashem sprawdź, czy dobrze ustawiłeś aparaturę - protokół musi być ustawiony na PXX w menu modelu...
Szaku
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 17:51

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Szaku »

Jestem po update transmitera i modułu xjt, nadal ten sam efekt, nadal nie chce się zbindować.
edit
Bindowanie zakończone sukcesem, wrzuciłem do modułu xjt non-eu firmware i zadziałało. Troszkę minęło zanim natrafiłem na ten post: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&p=453240
Dzięki wielkie wszystkim :)
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Lehoo »

Właśnie chciałem Ci pisać, że jeśli odbiornik kupiłeś na BG to spróbuj softu non-EU... zostanie dla potomnych :) zamieszanie jest spore z nowymi frsky...
Szaku
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 17:51

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Szaku »

Odbyłem już kilka lotów aż do ostatniego weekendu. Po jednym locie (a był to jakoś 6 lot) zauważyłem, że spuchła mi jedna cela w pakiecie. Poczytałem trochę i przerobiłem tą baterię na 3S. Trochę mnie to zdziwiło, widziałem że wszyscy zachwalali te pakiety (miałem gens tattu 1800 mah 4S 75C). Czy ktoś wie jaki może być powód, że tak szybko doszło do uszkodzenia pakietu? Czy przyczyną może być zła konfiguracja w cleanflight? Co prawda nie mam jeszcze skonfigurowanej telemetrii, bo trochę mam z tym problemy, no i w sumie nie mam powiadomienia o niskim naładowaniu pakietu. Jedyny mój trop to to, że możliwe, że napięcie w celi spadło poniżej minimalnej wartości.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Gmeracz »

Przyczyna może być banalna. Zła jakość samej celi.
Od śmigła...
Remin
Posty: 129
Rejestracja: środa 29 lip 2015, 22:27
Lokalizacja: Siedlce

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Remin »

Wybrałeś chyba najgorsze regle z możliwych, wersja pro w lb20 łapie " desynchi "
Nic tu nie ma.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: MrOwA »

Remin pisze:Wybrałeś chyba najgorsze regle z możliwych, wersja pro w lb20 łapie " desynchi "
Czyli co brać raczej zwykłe 20A lub dozbierać do 30A, czy np. te nowe blheli-S?
Bo też miałem zamawiać PRO.
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Lehoo »

Co do pakietów - ostatnio kupowałem 3szt SLS i 2szt Tattu - wszystkie miały jedną celę w okolicach 2v (jeden nawet grubo poniżej...). Nie wiem z czego to wynika, ale pewne jest, że coś z pakietami nie halo, a były nowe ze sklepu. Niby działają, ale jak długo - kto to wie. Jeden z pakietów Tattu już kończy żywot - właśnie padła jedna cela, ale w tym przypadku winne było mechaniczne uszkodzenie pakietu - przy krecie zahaczył on o ostry element ramy quada i cela spuchła.
Co do regli - osobiście polecam Dys XM20A V2 - ogarną 4S i wydajność mają przyzwoitą. Nie spotkałem się jeszcze ze złymi opiniami...
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Markon »

Ja polecam Kingkongi 20A, Damped light, Oneshot125, dodatkowa dioda na każdym (działa jako oświetlenie) i są dość tanie, a w 4 sztukach są w komplecie z PDB i programatorem.
Ja dzisiaj spotkałem 2 Tattu, jedne z celą 1,9V, drugi pakiet 2,1 (obie to 3S 1550 mAh). Sklep oczywiście obiecał te pakiety odesłać, a ja musiałem obejść się smakiem.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: MrOwA »

Coś ostatnio coraz więcej narzekań na Tattu. I teraz nie wiadomo czy kupować, czy szukać coś innego.

EdiT:
Na placu boju pozostały:
- DYS XM20a
- LB 20A Pro

Co polecicie?
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: botr123 »

Szaku ....
Podzielił byś się linkami co i gdzie kupiłeś i w jakiej wersji
Bo siedzie już kilka dni i obawiam się że coś pomylę , a wlasnego doświadczenia jeszcze nie mam.
Na hobbyking już prawie chciałem kupić ale wysyłka z 40eur trochę mnie zahamowała.
Wielkie Dzieki za podzielenie się linkami
Szaku
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 17:51

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Szaku »

- PDB
- śmigła
- silniki
- regle
- odbiornik
- nakrętki na śmigła
- bateria gens tattu 4S 1800mah 75C - allegro
- rama + ramiona 4mm
- FC w wersji 3.1
- nadajnik
- apka
- lipo do apki
+ dokupywałem kable ze złączką do zasilania drona z baterii

Chyba nic nie pominąłem... Licz się z tym, że raczej na 100% będzie cło przy zamówieniu z Hobbyking.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: rafi.devtox »

Co do regli to miom zdaniem za slabe. Na thrust testach te silniki ciagna nawet 28A wiec dla bezpieczenstwa wez littlebee 30A.

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: mknet »

Statyka swoją drogą a dynamika swoją. Rozumiem ze swoje motory przykreciłeś do biurka i w ten sposób próbujesz je wykorzystywać.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: rafi.devtox »

No nie. Wiadomo ze obciazenie silnikow bedzie w czasie lotu zroznicowane ale podajac chocby przyklad ladowania w wysokiej trawie gdzie silniki zatrzymuja sie momentalnie jest wieksze prawdopodobienstwo ze regle nie spala sie od naglego wzrostu pradu... To chyba sensowny argument... A majac regle na granicy wytrzymalosci przy tych silnikach o dymek nie trudno

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ