Baterie 4s Graphene

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

fapryk
Posty: 10
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 21:43

Baterie 4s Graphene

Post autor: fapryk »

Witam.

Chciałem zapytać o wasze doświadczenia z bateriami 4s 10000 mAh...

Używam w swoim kopterze:
2 x Turnigy Multistar 4s 10000 mAh i w sumie to nie narzekam na nie, chcę zakupić kolejne pakiety i zastanawiam się nad Turnigy Graphene 4s 10000 mAh

Czytałem różne fora i w sumie nie wiem co mam myśleć... może się wypowiedzieć ktoś kto miał kontakt z graphenami ? Jak się mają w porównaniu z innymi seriami ?
Jakieś odczuwalne różnice ?
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: Mogway »

Mam sporo graphrnowe i :
Plusy:
-Dają praktycznie linioweo prąd od początku do końca pojemności
-Dużo.mniej się grzeją i praktycznie nie puchną.
-Można ładować dużym prądem

Minusy:
- jeśli przeoczyć moment 3,3v na cele to dla z powodu linioweo oddawane prądu, bardzo łatwo rozładować poniżej bezpiecznego poziomu o tym samym poznać kreta.(w klasycznym lipo czuć spadek mocy przy rozładowane baterii w graphen prawie nie)
-sporo trzeba balansowac bo cele nie równo pracują.
-Cena

-
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: Gmeracz »

Mam dwa Grapheny 3S i po dwóch miesiącach leżakowania w restore w każdej padła jedna cela.
Sama z siebie zjechała poniżej 2V.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: Głuś »

Mogway pisze:Dają praktycznie linioweo prąd od początku do końca pojemności
Mogway pisze:jeśli przeoczyć moment 3,3v na cele to dla z powodu linioweo oddawane prądu
To prąd czy napięcie ma liniowe? Pisz po polsku bo ledwo da się zrozumieć. Jeśli napięcie na całej pojemności jest prawie liniowe to do latania raczej wada niż zaleta.
Mogway pisze:Dużo.mniej się grzeją i praktycznie nie puchną.
Odpukać nigdy mi jeszcze żaden pakiet nie spuchł, a mam takie którym dwa lata dawno minęło - ja nie wiem co Wy z nimi robicie... Jak się używa zgodnie z przeznaczeniem to nie ma prawa spuchnąć, chyba że jakaś wada fabryczna.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: IvanM »

Głuś pisze:Jak się używa zgodnie z przeznaczeniem to nie ma prawa spuchnąć, chyba że jakaś wada fabryczna.
Każdy pakiet ma wadę fabryczną = nie działa w nieskończoność. Każdy jeden cykl - to jeden krok bliżej k jego śmierci. Traci pojemność, zwiększa rezystancję wewnętrzną. Im większa rezystancja - tym większy spadek napięcia pod obciążeniem i tym większe straty emitowane w postaci ciepła. Im wyższa temperatura - tym większe ciśnienie gazów i puchnięcie. Im większe puchnięcie - tym większy odstęp elektrod = tym większa rezystancja i w wyniku tego większe puchnięcie. Przećwiczyłem dziesiątki pakietów w samochodach, samolotach, heli i multikopterach. Wszystkie kiedyś więcej lub mniej spuchły. Jedynym wyjątkiem była pierwsza generacja ogniw Kokam. Też zdechły - ale pozostały cały czas twarde jak kamień.
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Pakiety Turnigy Graphene Professional

Post autor: i.q. »

Witam
jestem zainteresowany zakupem takich pakietów:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Ale najpierw chciałbym się coś więcej o nich dowiedzieć. - Ktoś może używał ??? , testował ??? -
Z tego co czytałem pakiety wykorzystujące GRAFEN mają dużo mniejszą rezystancję wewnętrzny co za tym idzie mniej energii tracimy bo pakiety mniej sie grzeją, są ponoć dużo bardziej wytrzymałe (żywotność powyżej 600 cykli ładowania) - ale jak to sie ma do rzeczywistości ?????
Proszę o poradę
fapryk
Posty: 10
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 21:43

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: fapryk »

Mam grapheny 2x10000 oraz multistary 2x10000


Z grafenem maja wspólna tylko nazwę ;) ale są fajnie wykonane, bardzo liniowe (przy lataniu to wada), ale da sie spokojnie wyczuć i wylądować, nie grzeją sie w porównaniu do multistarow (multistary po około 10 minutach latania, po dotknieciu sa lekko cieple grapfeny praktycznie nieodczuwalna różnica).
Są jednak cięższe od multistarow, co do ilości cykli na ta chwile nie powiem nic ani o jednych ani o drugich.
Cyborg
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: Cyborg »

Głuś pisze:Jeśli napięcie na całej pojemności jest prawie liniowe to do latania raczej wada niż zaleta.
Jeżeli napięcie jest liniowo zależne od aktualnego ładunku to raczej zaleta - można łatwo zorientować się ile zostało w pakiecie. Wadą by było, gdyby było STAŁE, niezależne od ładunku - może o to chodziło przedmówcy.
Łukasz Samiec
Posty: 6
Rejestracja: piątek 09 gru 2016, 08:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Baterie 4s Graphene

Post autor: Łukasz Samiec »

Witam

Czy osoby korzystajce z tych pakietów mogą coś więcej napisac o ich trwałości przy normalnym użytkowaniu?
Chcę kupić 4 sztuki Graphenów 4s 10000mah, aby stworzyć pakiet 8s do elektrycznej deskorolki i nie wiem czy to jest dobry kierunek.

Zastanawiam sie w sumie między
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-gra ... ector.html
a
https://hobbyking.com/en_us/zippy-fligh ... p-30c.html

Z góry dziękuje za informacje.
ODPOWIEDZ