Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Yankee
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 30 lis 2014, 11:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Yankee »

No to o co chodzi??

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

Ch.....inczyk wie, może interferencje od silników gimbala, może dodatkowy ciężar, ja się poddałem latam na manualu.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Wątpię, żeby od silników gimbala coś mogło się gmatwać. Mam BN880 i niby pokazuje multum satelit, a pozycji trzymać nie chce- robi jakieś kółka ok.1m i to też nie zawsze. Dużo stabilniej lata na manualu. Zastanawiam się, czy nie zamontować z powrotem oryginalny GPS.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shaggee »

Zróbcie kalibracje kompasu w MissionPlanner i będzie stała jak wmurowana.
Tylko nie zapomnijcie zaznaczyć "Auto learn"
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Ooo, sprawdzę jutro, dzięki.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

shaggee pisze:Zróbcie kalibracje kompasu w MissionPlanner i będzie stała jak wmurowana.
Tylko nie zapomnijcie zaznaczyć "Auto learn"
Przerabiałem to, u mnie nie poskutkowało.

Pytanie z innej beczki, wie ktoś jak podłączyć lokalizator (buzzer) zagubienia modelu taki jak TEN do Walkery 350 pro? Podłączam pod AUX1 jako przedłużacz. Po włączeniu słychać 3 piknięcia ale później nie aktywuje się przy bezczynności aparatury jak i po jej wyłączeniu. Ten sam buzzer mam zainstalowany w Eachine Falcon 180 i działa idelanie.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shaggee »

1. Musisz ją zbindować na stałe z aparaturą
2. Musisz odpowiednio ustawić Failsafe

Jeśli Wam zatacza koła w GPS to
1. Niepoprawna kalibracja
2. Walnięty kompas

Jak ja jej włożyłem GPS z Glonass i skalibrowałem porządnie to latała idealnie.
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

shaggee a wiesz coś bliżej o buzzerq o którym pisałem?


ok temat ogarniety
Ostatnio zmieniony sobota 08 paź 2016, 22:13 przez Gregooz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

shaggee pisze:1. Musisz ją zbindować na stałe z aparaturą
2. Musisz odpowiednio ustawić Failsafe

Jeśli Wam zatacza koła w GPS to
1. Niepoprawna kalibracja
2. Walnięty kompas

Jak ja jej włożyłem GPS z Glonass i skalibrowałem porządnie to latała idealnie.
Pierwsze pkt-y 1 i 2 do kogo pisałeś?
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Yankee
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 30 lis 2014, 11:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Yankee »

Do Gregooza odnośnie buzzera

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
shadow8111
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 18:47

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shadow8111 »

Cześć. Mam problem z QR x350 PRO z DEVO F12E oraz gimbal g3d z ilook+ . Podłączyłem go pod MP skalibrowałem kompas po wystartowaniu na manualu wszystko ok. ale jak przejdę w tryb GPS Hold/Position i schodzeniu w dół (ok 1 m/s) po pewnym czasie dosłownie spada, i drugi problem nie załącza mi nagrywania z przełącznika start/stop rec. Przed podłączeniem pod MP wszystko działało jak należy oprócz utrzymania pozycji.

Mógłby ktoś podać parametry do softu 1,7, bo coś namieszałem i nie startuje mi na pełnych obrotach nie podnosi się.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Czy można wykorzystać przełącznik IOC do innych celów (np. załączanie dodatkowego oświetlenia, czy podnoszenie nóg lub cokolwiek innego). Kilka razy nieopatrznie go włączyłem w czasie lotu i x350 "wariuje". Zanim się zorientowałem, już prawie żegnałem się z Walkerą, bo odniosłem wrażenie, że leci gdzie chce. Jeśli nie ma takiej możliwości, to chyba odłączę kable, żeby się nie denerwować.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
shadow8111
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 18:47

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shadow8111 »

Problem rozwiązany ze startem znalazłem odpowiednie parametry i już wiem czemu nie chciał startować miałem źle ustawione np.
RC2_DZ,30
RC2_MAX,1909
RC2_MIN,1108
RC2_REV,1
RC2_TRIM,1508

Dalej nie wiem jak ustawić start/stop video rekording. przypominam mam devo f12e versja software 1.5 a, gimbala g3d i ilook + proszę o pomoc, oraz jak ustawić zakres gimbala, aby aux 5 i 6 przesuwając na środek wracał do pozycji środkowej bo w tej chwili mam przesuwając w górę lub w dół zatrzymuję obracanie gimbala dopiero w pozycji środkowej i by cofnąć na neutralną pozycję muszę odpowiednio dać w dół lub w górę i zatrzymać w pozycji środkowej.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

"jak ustawić zakres gimbala, aby aux 5 i 6 przesuwając na środek wracał do pozycji środkowej bo w tej chwili mam przesuwając w górę lub w dół zatrzymuję obracanie gimbala dopiero w pozycji środkowej i by cofnąć na neutralną pozycję muszę odpowiednio dać w dół lub w górę i zatrzymać w pozycji środkowej."

Napisałeś tak, że chyba nikt nie wie, o co chodzi.
Co to jest pozycja środkowa, neutralna?
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
shadow8111
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 18:47

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shadow8111 »


Od 1.30 minuty. Chciałbym aby te pokrętło (aux6) działało tak jak miałem na początku i ustawiało kamerę pod odpowiednim kątem ... tzn daje je np delikatnie w tył to obniża mi kamerę w dół,a gdy dam na max w tył to kamera byłaby skierowana w dół,a gdy pokrętło ustawiłbym na środek kamera ustawiona by była równolegle względem walkera. W obecnej chwili mam tak że przesuwając pokrętło przekręca mi kamerę i dopiero wracając na środek zatrzymuje obrót.
ODPOWIEDZ