naza m lite upgrade na v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

Funfel pisze:Właśnie o to chodzi że w naza asistent nie ma okna upgradu
Nie masz lacznosci z Naza. Ogarnij najpierw podstawy (sterowniki, kabel, etc.) dopiero jak bedziesz mial dzialajacego Asystenta zabieraj sie za upgrade.
Marcin81
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Marcin81 »

Witam!
Mam Naza Lite po upgrade (czyli V2). Przerobiłem quada na hexę i nie wiem jakie zastosować pidy, bo latam na 3S a producent pisze w instrukcji tylko parametry pid pod 4S. Generalnie hexa wisi stabilnie, ale przy starcie chce się przewrócić do przodu. Dając kontrę do siebie unikam kraksy, ale wiem, że tak nie powinno być pamiętając czysty start quada :/ Na obrocie w osi też trochę "dziczeje". Proszę o pomoc co z tym zrobić!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: baxter321 »

może model nie jest wyważony ...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: Głuś »

Ustaw sobie gainy pod potencjometr i w powietrzu ustawiaj (instrukcja). Te przykładowe gainy z instrukcji nijak mają się do niczego bo każdy zawodnik ma inną wagę:-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: bialy »

Czy opłaca się kupować sam kontroler naza v2 mimo że posiadam już wersję lite z upgrade do v2 i wszystkie dodatki Podłączone PRZEZ can hub działają? Są jakieś widoczne różnice pomiędzy kontroleraMi?
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pilot »

bialy pisze:Czy opłaca się kupować sam kontroler naza v2 mimo że posiadam już wersję lite z upgrade do v2 i wszystkie dodatki Podłączone PRZEZ can hub działają? Są jakieś widoczne różnice pomiędzy kontroleraMi?
Według mnie niczego nie zyskasz. No może poza możliwością aktualizacji FW do nowszych wersji jeśli takie się pojawią.
Pozdrawiam
Krzysiek
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: bialy »

Kolejne oprogramowania raczej nie przyniosą znaczącej zmiany lotu?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Kolejne oprogramowania raczej nie przyniosą znaczącej zmiany lotu?
Jak do tej pory wyszedl tylko jeden nowy upgrade (4.06) ze zmianami ktore przecietnemu uzytkownikowi wielkich korzysci nie przyniosa. Na kolejne upgradey bym nie liczyl...
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: bialy »

dzięki bardzo za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie co do GPSu . Uzywam ubloxa m8n kupionego w abc rc i powiem szczerze średnio mnie zadowala trzymaniem pozycji i ogolnymi wrażeniami użytkowania. Jest cos lepszego , może stockowy gps czy jak ? Bo rozumiem ze jazda na kilku GPS to tylko w kontrolerach z serii A2/A3/wookong ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:średnio mnie zadowala trzymaniem pozycji i ogolnymi wrażeniami użytkowania
A moze jakies konkrety?
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: notgroove »

Ogólnie Naza V2 wg danych producenta ma dokładność pozycjonowania w pionie około 0,8m a w poziomie około 2,5m
Więc to nie tylko sama dokładność GPS ma znaczenie ale też algorytmy jakie ma stale przypisane do utrzymania pozycji.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: bialy »

Tzn właśnie w zawisie bardzo często nie potrafi się trzymać w jednym miejscu tylko zniża sie by potem zaraz wrócić do poprzedniej wysokości no i tez lata na boki. Wątpię aby to była wina pidów gdyz czasami zdarza się ze NAZA stoi w miejscu dość ładnie.
Tak samo przy starcie, nie potrafi wystartować idealnie prosto w górę a jeśli juz zdarza się to rzadko. Rozumiem że ma na to wpływ ilość satelit, ale muszę przyznać ze czasem gdy nawet OSD pokazuje ich 16 nie jest idealnie.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: notgroove »

bialy pisze:Tzn właśnie w zawisie bardzo często nie potrafi się trzymać w jednym miejscu tylko zniża sie by potem zaraz wrócić do poprzedniej wysokości no i tez lata na boki. Wątpię aby to była wina pidów gdyz czasami zdarza się ze NAZA stoi w miejscu dość ładnie.
To są między innymi GAINy + warunki atmosferyczne np. wiatr.
bialy pisze:Tak samo przy starcie, nie potrafi wystartować idealnie prosto w górę a jeśli juz zdarza się to rzadko. Rozumiem że ma na to wpływ ilość satelit, ale muszę przyznać ze czasem gdy nawet OSD pokazuje ich 16 nie jest idealnie.
Znów GAINy ale przede wszystkim wyważenie. Musisz mieć dobrze wyważony model by MPU nie musiało męczyć się jeszcze w poziomie przez złe wyważenie.


Druga sprawa to jaki masz model?? Jakie zasilanie, silniki, śmigła, waga itp??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: pawelsky »

bialy pisze:Tzn właśnie w zawisie bardzo często nie potrafi się trzymać w jednym miejscu tylko zniża sie by potem zaraz wrócić do poprzedniej wysokości no i tez lata na boki. Wątpię aby to była wina pidów gdyz czasami zdarza się ze NAZA stoi w miejscu dość ładnie.
Tak samo przy starcie, nie potrafi wystartować idealnie prosto w górę a jeśli juz zdarza się to rzadko. Rozumiem że ma na to wpływ ilość satelit, ale muszę przyznać ze czasem gdy nawet OSD pokazuje ich 16 nie jest idealnie.
Nie widze tu niczego na co wiekszy wplyw mialby GPS. Tak jak napisal notgroove - musisz ogarnac GAINY, a takze ew. wibracje, wywazenie silnikow, smigiel, srodek ciezkosci, itp, itd.
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: naza m lite upgrade na v2

Post autor: bialy »

Rozumiem :( dzięki
ODPOWIEDZ