Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lekaj
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 16:42

Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Lekaj »

Witam
Poskładałem sobie hexę S550 Naza m lite zaktualizowana na v2. Aparatura Turnigy 9x z nadajnikiem FrSky, zaaktualizowana na er9x.
Problem w tym, że nie mogę uzbroić silnków. Wychylam drążki do skrajnych pozycji i nic. Naza assistent pokazuje wartości 900, 1000, 950, 1000.
Nie wiem czy problem leży po stronie nazy czy po stronie apki. na podstawowym sofcie było tak samo. Ewentualnie jak ustawić uzbrojenie na switchu bo to nie jest racer że musi być 1000 w każdą stronę tylko majestatyczna hexa.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: matulekpl »

skalibruj sobie wychylenie drążków w Asystencie NAZY. wtedy Naza zapamięta ich maksymalne wychylenie jako 1000 w każdym kierunku i nie będzie już problemu.

W aparaturze możesz to "poprawić" korzystając z krzywych sygnału. Ustawić je tak aby od 90 do 100 podawało, że jest 100. Ale to jest marginalne rozwiązanie. Stosowane głównie jak błąd jest kilku punktowy a nie kilkudziesięcio...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Bouli_wro »

A jak migają diody od nazy?? Bo może jest w trybie "warming up" i dopóki nie skończy nie da się odpalić silników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: pawelsky »

Lekaj pisze:Wychylam drążki do skrajnych pozycji i nic. Naza assistent pokazuje wartości 900, 1000, 950, 1000.
A do ktorych skrajnych pozycji wychylasz bo widze same dodatnie wartosci? Przy uzbrajaniu E i T powinny miec wartosci ujemne, wiec albo wykonujesz niewlasciwa kombinacje CSC badz nie masz zle ustawione REV dla T i E.
Lekaj
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 16:42

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Lekaj »

matulekpl pisze:skalibruj sobie wychylenie drążków w Asystencie NAZY. wtedy Naza zapamięta ich maksymalne wychylenie jako 1000 w każdym kierunku i nie będzie już problemu.

W aparaturze możesz to "poprawić" korzystając z krzywych sygnału. Ustawić je tak aby od 90 do 100 podawało, że jest 100. Ale to jest marginalne rozwiązanie. Stosowane głównie jak błąd jest kilku punktowy a nie kilkudziesięcio...
Skalibrowałem w nazie i w apce jeszcze raz, tym razem zadziałało. teraz brakuje kilku punktów, np. A -994
Bouli_wro pisze:A jak migają diody od nazy?? Bo może jest w trybie "warming up" i dopóki nie skończy nie da się odpalić silników.
Znalazłem na forum coś takiego: http://imgur.com/a/YsN8G Obrazek
W ostatniej linijce jest pare razy czerwony zielone żółty a potem same zielone.
Natomiast u mnie jest tylko czerwony-zielony-żółty, nawet jak poczekam pare minut.
pawelsky pisze:
Lekaj pisze:Wychylam drążki do skrajnych pozycji i nic. Naza assistent pokazuje wartości 900, 1000, 950, 1000.
A do ktorych skrajnych pozycji wychylasz bo widze same dodatnie wartosci? Przy uzbrajaniu E i T powinny miec wartosci ujemne, wiec albo wykonujesz niewlasciwa kombinacje CSC badz nie masz zle ustawione REV dla T i E.
Zapomniałem o minusach. Teraz po skalibrowaniu w apce i nazie skrajne pozycje przy uzbrajaniu wypadają tak: A1000 E-1000 T -999 R-1000 przy czwartej pozycji z tego schematu Obrazek
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Bouli_wro »

http://dl.djicdn.com/downloads/nazam-v2 ... .28_en.pdf

strona 29, podpunkt 3
zrobiłeś kalibrację IMU??
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: starszy »

starszy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: pawelsky »

Lekaj pisze: Zapomniałem o minusach. Teraz po skalibrowaniu w apce i nazie skrajne pozycje przy uzbrajaniu wypadają tak: A1000 E-1000 T -999 R-1000 przy czwartej pozycji z tego schematu Obrazek
Jesli przez 4 pozycje rozumiesz te z drazkami skierowanymi do srodka, to musisz ustawic rewersy na A i R, bo powinienes miec A, T i E ujemne, R dodatnie. No chyba ze masz aparature w mode 3 lub 4.
Lekaj
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 16:42

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Lekaj »

Rewersy ustawiłem, nie działa.
Z aparaturą nic nie ma, próbowałem na cc3d kolegi, wszystko działało
Robiłem kalibrację imu. W idealnych warunkach tzn. zimno równo i otwarta przestrzeń. Niestety nie chciał skalibrować GPS i kompasu. Nie weim czemu. Może ma na to wpływ to, że ta naza była kupiona jako lite a potem zaaktualizowana do v2 tak jak pisali na jednym z tematów tutaj.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: pawelsky »

Lekaj pisze:Rewersy ustawiłem, nie działa.
Z aparaturą nic nie ma, próbowałem na cc3d kolegi, wszystko działało
Robiłem kalibrację imu. W idealnych warunkach tzn. zimno równo i otwarta przestrzeń. Niestety nie chciał skalibrować GPS i kompasu. Nie weim czemu. Może ma na to wpływ to, że ta naza była kupiona jako lite a potem zaaktualizowana do v2 tak jak pisali na jednym z tematów tutaj.
Sorry ale piszesz bardzo chaotycznie. Raz piszesz ze dziala, raz ze nie. To jak w koncu jest?

Co do kalibracji to GPSu sie nie kalibruje, jedynie kompas. I tez nie wiemy czemu nie chcial bo nie podales zadnych szczegolow jak probujesz to robic. Mysle ze po prostu powinienes nagrac filmik i pokazac dokladnie co i jak robisz i z jakim efektem.

Fakt przerobki Lite na v2 nie ma wplywu na problemy ktore opisujesz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: PiotrSz »

Problem z tym że Naza nie chce się uzbroić bardzo często wynika z błędu magnetometru i przeważnie wystarcza kalibracja o ile masz prawidłowo ustawioną, podłączoną i skalibrowaną aparaturę w nazie.
Miałem już kilka przypadków z Nazą v2 i wystarczała kalibracja magnetometru wg instrukcji...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: notgroove »

Myśle trzeba też zwrócić uwagę na ustawienie Motor Idle Speed. Zbyt niska wartoś do niskiego KV i też silniki mogą nieodpalić.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Lekaj
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 16:42

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: Lekaj »

PiotrSz pisze:Problem z tym że Naza nie chce się uzbroić bardzo często wynika z błędu magnetometru i przeważnie wystarcza kalibracja o ile masz prawidłowo ustawioną, podłączoną i skalibrowaną aparaturę w nazie.
Miałem już kilka przypadków z Nazą v2 i wystarczała kalibracja magnetometru wg instrukcji...
Racja zapomniałem o tym. hexa już działaja
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: ardjan »

Jeśli w trybie Manual nie migają diody Nazy, wyczytałem że tak powinno być, po czym zorientować się że uzbroiem silniki ? Próbuję wszystkich 4 kombinacji i nie mogę uzbroić silników
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Naza v2 nie uzbrajają mi się silniki

Post autor: notgroove »

ardjan pisze:Jeśli w trybie Manual nie migają diody Nazy, wyczytałem że tak powinno być, po czym zorientować się że uzbroiem silniki ? Próbuję wszystkich 4 kombinacji i nie mogę uzbroić silników

Lepiej nie próbuj startować i latać w manualu puki nie ogarniesz latania w w trybie GPS i ATT.

Co to odpalenia silników...sprawdź czy dobrze masz skalibrowane wolanty.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ