Taka Karma...

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Taka Karma...

Post autor: IvanM »

pawelsky pisze:Porownywanie do 2 to nieporozumienie, nie ta generacja.
Nie chodzi o porównanie generacji, ale o sprzęt, poziom wyposażenia i parametry. A pod tym względem - jeżeli już porównania do Phantoma, to nie widzę możliwości, by porównywać do aktualnych modeli DJI.
pawelsky pisze:dobrze wyceniony zestaw.
W cenie 870 Euro jest Karma bez kamery. 3800zł - o ile to cena zawierająca już polski VAT (inaczej 4600zł). GoPro4 black to 1800zł.
Wychodzi więc 5600zł i już jesteśmy w sferach cen nieporównywalnie bardziej wypasionych Phantomów.
Ja tam nie mam nic przeciwko jak ktoś szuka z założenia coś innego jak DJI, ale nadal nie rozumiem czym ta Karma zachwyca.
Ciekawy artykuł podsumuwujący Karmę w oczekiwaniu na "składany" DJI Mavic (premiera w przyszły wtorek):
http://myfirstdrone.com/mavic/dji-mavic ... drone-buy/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taka Karma...

Post autor: pawelsky »

IvanM pisze:Nie chodzi o porównanie generacji, ale o sprzęt, poziom wyposażenia i parametry. A pod tym względem - jeżeli już porównania do Phantoma, to nie widzę możliwości, by porównywać do aktualnych modeli DJI.
Ty skupiasz sie na porownywaniu cyferek, ja na ofercie jako calosci. Nie dogadamy sie...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Taka Karma...

Post autor: IvanM »

pawelsky pisze:Ty skupiasz sie na porownywaniu cyferek, ja na ofercie jako calosci. Nie dogadamy sie...
Nie musimy się dogadać - bo nie składamy się na wspólny zakup któregoś i ja twoje zdanie respektuje. Ale nie rozumiem. Pytam więc dla czego konkretnie ta Karma wzbudza zachwyt. Na stronie GoPro dowiaduje się tylko reklamowe ogólniaki o tym jak łatwe to będzie obsłużyć dla kogoś bez doświadczenia. Ale nie ma wyjaśnień o co chodzi - więc nie chodzi o nic specjalnego. Nie ma wykrywania przeszkód, nie ma czujników ultradźwiękowych - wiec będzie gorzej. Gdy patrze na ofertę w całości - to widzę, że GoPro przychodzi ze sprzętem znacznie gorzej wyposażonym, z mniejszymi możliwościami, ze słabszymi parametrami i to przy cenie, która nie jest znacząco niższa. Więc i patrząc na "ofertę w całości" ... po prostu nie rozumiem pod jakim względem jest to porównywalne z Phantomem i wyjaśnień nie mogę się dopytać.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taka Karma...

Post autor: pawelsky »

IvanM pisze:Pytam więc dla czego konkretnie ta Karma wzbudza zachwyt.
Nigdzie nie napisalem ze wzbudza zachwyt. Napisalem ze to ciekawa oferta.

Skoro pytasz, to odpowiadam. Nie interesuje mnie czy lata 5km/h wolniej czy szybciej. Nie interesuje mnie czy lata kilometr dalej czy blizej. Nie interesuje mnie czy bateria wytrzymuje 5min dluzej czy krocej. Parametry ma wystarczajaco dobre zeby spelnic swoje zadanie. Podoba mi sie za to to, ze mam w jednym zgrabnym pakunku to co do tej pory musialem zakupic i targac osobno (phantoma, sticka, ipada, druga kamere ktora moge zalozyc na rower) za niewygorowane pieniadze. Do Ciebie to nie przemawia, spoko, Twoje prawo, nie mam potrzeby przekonywania kogokolwiek na sile.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Taka Karma...

Post autor: IvanM »

pawelsky pisze:Nigdzie nie napisalem ze wzbudza zachwyt. Napisalem ze to ciekawa oferta.
Sorry. Nawet szkoda - bo zachwyt to emocje a te może wzbudzać sama strona wizualna, design. Natomiast ciekawość oferty - to już kwestia chłodnej kalkulacji a tu mi porównywanie z Phantomem zdecydowanie nie pasuje.
pawelsky pisze:Do Ciebie to nie przemawia, spoko, Twoje prawo, nie mam potrzeby przekonywania kogokolwiek na sile.
Ale przecież pytam - wiec na pewno nie musisz mnie przekonywać na siłę. Ale ani tak ani tak nie rozumiem - bo w tym zgrabnym pakunku za niewygórowane pieniądze brakuje dosyć istotnego elementu, który musisz zakupić osobno i to za spore pieniądze: kamery GoPro.
Ale dobra ... nie męczę, bo faktycznie podchodzimy do tematu z różnych stron i ja twoich argumentów nie rozumiem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taka Karma...

Post autor: pawelsky »

IvanM pisze:w tym zgrabnym pakunku za niewygórowane pieniądze brakuje dosyć istotnego elementu, który musisz zakupić osobno i to za spore pieniądze: kamery GoPro.
Pakunek w cenie $1099 do ktorego odnioslem sie w swoim poscie zawiera GoPro Hero 5.

Obrazek
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Taka Karma...

Post autor: IvanM »

Okay. Cenie 799 USD odpowiada na stronie GoPro cena europejska 870 Euro. W wypadku tego pakunku wiec około 1200Euro - co daje 5160zł.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Taka Karma...

Post autor: matulekpl »

Dalej jest to kompaktowy i łatwy w transporcie dron ze wszystkim. Nie jest to jakas wielka nowinka technologiczna ani nie jest to dron do zadań specjalnych typu nagrywanie wielkich produkcji filmowych, ale na amatorskie lub półamatorskie nagrania z wakacji i tym podobnych jest super. Plecak to połowa tego co phantom.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
PK_Travel
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 10:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Taka Karma...

Post autor: PK_Travel »

ja myślę że kolega do tego źle podchodzi. Podam na swoim przykładzie. Uzywam gopro do vlogów ( 1800 zł wersja 4 black ) do tego mam stabilizacja Fy-G4S aby dało się to oglądać potem ( 1200 zł ). Miałem Phantoma 3P ale obecnie chciałbym 4 bo ma jednak kilka fajnych możliwości (5600 zł) i teraz wyobraź sobie że nagle mam to wszystko w dużo niższej cenie.... Nie musze mieć dodatkowego plecaka na phantoma który nie jest mały a wszystko jest ze sobą kompatybilne.

Phantoma używałem na wyjazdach a tak stał w domu i się marnował. Tutaj mogę wypiąć kamerę i wykorzystać ją a jak będę potrzebował jakieś ujęcie z góry to myk i już jest :) Nie ta kategoria nie to zadania. Co ci po tym że za chwilę dron będzie czytał ci w myślach jak masz za niego dać kwotę w której ludzie będą mieli to co najważniejsze czyli tak samo jakość 4k + to że jest to bardziej poręczne i w całości 2x tańsze.

Jak dla mnie jest to super opcja i napewno zamówie go niedługo.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Taka Karma...

Post autor: IvanM »

Okay. W podsumowaniu: nie wynika rozwiązaniami technicznymi ani żadnymi szczególnymi parametrami lub możliwościami - ale jest to fajne, zgrabne i na GoPro. Spoko.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Taka Karma...

Post autor: Mitar »

Ja przez ostanie pół roku zmagałem się z frontalnym gimbalem i zauważyłem, że jest dość problematyczny w stosunku do gimbala centralnie podwieszonego pod copterem.

Karma ze swoim frontalnym gimbalem to fajny pomysł ale chyba ucierpi na tym obraz.
Troszkę poszperałem po kanałach (głównie nie reklamowych go-pro) i chyba potwierdzi się największa moja obawa...
Np w tym filmiku https://youtu.be/Cf16mp6Nbh8?t=9m7s widać ,że obraz nieznacznie ale drga.

Trzymam kciuki żeby jednak po premierze wyglądało to lepiej.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Taka Karma...

Post autor: Kowal »

Kolejny GoProCopter DJI MAVIC PRO Na 2:36 widać jak "miękko" jest zamocowana kamera :shock:

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taka Karma...

Post autor: pawelsky »

Dla Mavica to pewnie warto osobny watek zalozyc, bo sie tu zaraz wojny religijne zaczna... ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Taka Karma...

Post autor: Mitar »

Czekałem na tą premierę i wygląda na to że Karma ma poważną konkurencję

Zapraszam do tematu:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=37936
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taka Karma...

Post autor: Adrián »

Cena jest dobrze przemyślana, szczególnie z najdroższą gopro.
Dla mnie karma, ma dwa duże minusy..
Oba są związane z aparaturą..
Za mały ekran bez rozkładanej osłony przeciwsłonecznej, oraz za małe gałki, jak z pada.. Może będzie się dało podmienić na inne, ale trzeba będzie je za każdym razem demontować, bo monitor się nie domknie..

Reszta, na Duży plus.
ODPOWIEDZ