Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Aaa, masz 9XR pro ? Bo powinno pokazać TmOK 2.
Wgraj nową wersję softu do konwertera i powinno być OK. W tej wersji była poprawka dla 9xr pro.
http://members.upcpoczta.pl/r.bialy6/MK ... S_v202.zip
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: spyramax »

TmOK 2
ruszyło
Dziękuje
Ostatnio zmieniony środa 17 sie 2016, 22:18 przez spyramax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: spyramax »

a da sie zrobić tak aby wysokosc Galt w punkcie startu była 0. i wraz ze wznoszeniem sie modelu wysokosc rosła 1..2..3...4m
bo trosze 273 +3=276 m
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: arek2081 »

w parametrze Galt jest coś takiego jak Auto Offset po zaznaczeniu automatycznie ustaw Ci 0m o ile wcześniej był fix jeśli nie było to robisz reset telemetry i powinno działać
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: spyramax »

"Zero Alt.'' Mi sie zawiesiło nie chciało sie resetować ale wróciło do normy . I wszystko działa PIĘKNIE !!
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: pma_ »

Zrobiłem konwerter Taranis -> Arduino -> BT BT -> Tx i niestety mam trzy problemy.

Soft Rx i Tx najnowszy, konwerter 2.02

1. Po właczeniu konwerter nie rozpoznaje sygnału PXX (led miga 1x) muszę zmienić na dowolny inny protokół i z powrotem na DJT i wtedy jest ok
2. Co kilkanaście sekund następuje 'kopnięcie' serwa, ponieważ nie ma tego w normalnym połączeniu (Taranis -> Tx po PPM) to zakładam, że coś jest nie tak z konwersją, kopnięcie nie zależy od ilości kanałów (8/16) i od protokołu DJT D8/D16
3. Zarówno z D10 jak i z D11 Taranis nie wykrywa telemetrii (led miga 3x)

Jakieś pomysły?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Czytaj dwie strony do tyłu. Telemetria nie działa z protokołem PXX. Albo wybierzesz protokół SBUS w nadajniku i konwerterze, albo PPM, albo zrezygnujesz z telemetrii.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: pma_ »

hmmm w Taranisie nie mogę wybrać sbus, a z tego co napisałeś nei będzie działać z odbiornikiem sbus (zamiast BT)
Bez telemetrii przeżyję, co z pozostałymi dwoma problemami?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Ale możesz wybrać PPM, a konwerter też łyka PPM. I będziesz miał pełną funkcjonalność po BT.
A pozostałe problemy (jak się upierasz przy PXX) to odłącz zarówno wejście telemetrii od konwertera (z modułu BT) jak i wyjście telemetrii z konwertera do aparatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

miś, a zadziała mi taki bajer: odbiornik s-bus do Twojego konwertera i TX z konwertera do RX eLeReS, a TX z eLeReS do BT HC-06 żeby dostać telemetrie na TrackMyRC? Czy z BT musi być też połączone z RX eLeReS'a?

Co do s-bus, który frsky będzie najlepszy? Obojętnie który z X'ów byle pracował na D16?

Jeszcze takie pytanie: co się stanie jeśli coś z retransmisją pójdzie nie tak, eLeReS nadaje samą falę nośną i odbiornik w modelu będzie wiedział że ma wejść w tryb F/S? Czy konieczne jest wyłączenie przekaźnika żeby RX w modelu połapał się co jest grane?

Tak w ogóle to ogromne dzięki za ten projekt, w końcu będę mógł mieć eLeReS'a bez eLeReS'a w apce :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Głuś pisze:miś, a zadziała mi taki bajer:
Zadziała.
Głuś pisze:Jeszcze takie pytanie: co się stanie jeśli coś z retransmisją pójdzie nie tak
TX się wyłączy (przestanie nadawać cokolwiek, zaświeci się na nim czerwona dioda) co zostanie zinterpretowane przez odbiornik w modelu jako F/S. Jak dane pchane uartem wrócą do TX to ten znów zacznie nadawać i odbiornik w modelu się z nim połączy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: pma_ »

A więc tak, PPM (13 kanałów) + telemetria D działa ok. Działa też przesyłanie przed odbiornik (akurat ten się w D8 binduje tylko).

Jeśli chodzi o PXX to jest jeszcze jeden problem jak wyłaczę radio to b. długo trwa zanim Tx przejdzie w F/S. Przy PPM i przez odb działa to natychmiast.

Sprawdzić jeszcze muszę czy na wyjściu trenera nie pojawia się s.bus (można wybrać SBUS/Master) ale obawiam się, że to będzie wejście niestety.

Sprawdzę też wersję zaproponowaną przez Głusia (telemetria po BT, a przesyłanie przez odb)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

pma_ pisze:A więc tak, PPM (13 kanałów) + telemetria D działa ok. Działa też przesyłanie przed odbiornik (akurat ten się w D8 binduje tylko).
Telemetria z misiowego konwertera idzie odbiornikiem do taranisa - dobrze rozumiem? To co to za odbiornik, jak żeś Ty to wymotał?
pma_ pisze:Sprawdzę też wersję zaproponowaną przez Głusia (telemetria po BT, a przesyłanie przez odb)
Daj znać, ja czekam na graty, ani nie mam odbiornika wolnego na razie, ani promini, mam wiadro innych, a pro mini wyszły :-/

Rozważam jeszcze opcję BT - BT i telemetria na taranisa, tylko czy w tej opcji dam radę przesłać konsolę jakoś na wyświetlacz taranisa? Potrzebne mi to to bo eLeReS AP będę męczył :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: pma_ »

Głuś pisze:
pma_ pisze:A więc tak, PPM (13 kanałów) + telemetria D działa ok. Działa też przesyłanie przed odbiornik (akurat ten się w D8 binduje tylko).
Telemetria z misiowego konwertera idzie odbiornikiem do taranisa - dobrze rozumiem? To co to za odbiornik, jak żeś Ty to wymotał?

Dobra sprawdziłem 3 wersje (coś chyba niejasno napisałem)

1. Taranis --> odb -> s.bus -> arduino -> eleres
Działa, zero problemów bez telemetrii oczywiście, ponieważ miałem wolny taki odb http://www.banggood.com/IRangeX-RX800-2 ... 74060.html to go musiałem zbindować w D8 zamiast w D16

2. Taranis -> PPM -> arduino -> BT --> BT -> eleres
Działa 13 kanałów (na 13 mam przełączanie mocy), telemetria w taranisie ustawiona na D i wyświetla i gada np. RSSI

3. Taranis -> PXX -> arduino -> BT --> BT -> eleres
Kiepsko, nie rozpoznaje PXX i kopie serwo co kilkanaście sekund.

Na razie zastanawiam się czy zrobić 1 czy 2
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Osobiście mam zestawione 2, ale zmieniam na 1. BT działa, ale zawiodłem się na zasięgu, ciągle z tyłu głowy mam, że muszę uważać, aby nie przesłonić sobą linku, albo, żeby nikt nie wszedł mi pomiędzy mnie a maszt. No i bezpiecznie czuję się tak do 2 metrów. Rezygnuję z tele na Taranisie, bo w sumie jedyne co mi daje to ostrzeżenie głosowe o kończeniu się baterii no i log. Oba mam na OSD, pozycję nagrywam na DVR, więc dla wygody linku zmieniam właśnie na 1.
Szkoda że nie da się zrealizować wariantu pośredniego z tele wracającą do Taranisa przez BT. Nie sprawdzałem, ale wydaje się oczywiste, że wejście UART Taranisa nie przyjmie danych przy włączonym wewnętrznym module nadawczym.
ODPOWIEDZ