Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: notgroove »

To że jeszcze nie zajechałeś karty nic nie świadczy. Po prostu jak byś tego nie robił żyły by dłużej.
Żywotność karty to cykle zapisu.

Druga sprawa to defragmentacja karty nic nie zmienia. Tego typu pamięci się nie defragmentuje.
Spowolnienie wydajności karty to wina wielokrotnego usuwania danych i ich nadpisywania.
Usuwanie nie odbywa się dosłownie. Usuwanie to prosto tłumacząc zaznaczanie obszarów jakie mają być uznawane za wolne miejsce i są nadpisywane przez nowe dane.
To po kilku takich cyklach postępuje zmniejszenie wydajności a nawet błędy.

Dlatego przed ponownym użyciem powinno się po prostu sformatować kartę w urządzeniu w jakim chcemy jej użyć.

To nie teoria tylko praktyka.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: sogun »

wiem co to wymazywanie pamieci a fizyczne kasowanie karty itp siedze w tym troche ale nie w tym rzecz,chce tylko doradzić koledze Radauskas zeby zmienił karte na szybszą to tylko tyle,uwazam ze gopro jest "dobre" znam 1,2 i 3 plus,moja na dodatek zaliczyla rok temu kąpiel w wodzie- bez obudowy ok 5min pod wodą z włączonym zasilaniem,bylem pod wrazeniem ze to przezyla dlatego bede polecał kazdemu takie kamerki,chociaz chinczyki ostatnio robią takie podroby ze wlasciwie niewiele ustepują markowym,po mojemu gopro ma jedna jedyną zasadniczą wade ....cena :)
PS porownujac gopro i sony hrd as20 ktore mam gopro sie chowa z np kolorami a sony jest polowe tansza od hero ale i jedna i druga ma swoje zalety,tak samo i ta Toschiba kolegi moze miec swoje zalety ,po mojemu wina w tym temacie watku to wolna karta
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: notgroove »

Jeśli ktoś nie obrabia filmów to owszem może uważać że mniej nasycone kolory w GoPro to jakaś tam mała wada.

Ale w standardzie protune właśnie o to chodzi by obraz nie był do końca nasycony a czerń nie była całkiem czarna.

Nawet kręcąc lustrzanką czy bezlusterkowcem dobrze jest obniżyć poziom nasycenia kolorów i kontrast by potem mieć lepsze możliwości korekty przy postprodukcji.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: sogun »

w "protune" własnie nie filmuje :) jakos przeszla mi zabawa w nastawy reczne a tam gopro nagrywa najfajniej,z lenistwa mam ustawiony film plus foty co 5 sekund i tak juz latam od dwoch lat latadlami ,nawet jak jest rower czy nurkowanie tak samo :) obrabiam Sony vegas pro ale ostatnie ograniczam sie tylko do wrzucania na YT i tam ""Obrabiam"" ,YT niestety kosi jakość filmu ale na to juz wplywu nie mamy swoją drogą czekam z ciekawoscią czy ból minie jak Radauskas zapoda lepszą karte mam nadzieje ze to pomoze z tym skakaniem obrazu,gopro to klocek do latania na szybolku ale sie juz przyzwyczailem,tak to wyglada na filmie,jest wlasnie ta przymusowa kąpiel latam bez obudowy bo jest stanowczo za ciezka za to kamerka narazona na śmierć ,sory Radauskas za zasmiecanie Ci watku filmami ale ten akurat dotyczy tez gopro https://www.youtube.com/watch?v=OwbiTc7ptuA
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: Radauskas »

Sogun Piszesz, że spokojnie wystarcza Ci do GoPro biedronkowa karta class10. Tymczasem moja karta to class U3. To jest ok. 3 x szybsza karta niż class10. Czemu więc sugerujesz mi, że mam za wolną karte skoro sam z powodzeniem uzywasz wolniejszej ? Tak czy siak,.. w ramach prób pewnie zamówie szybszą. Co do edytorów - Vegas'y to dosyć drogie programy, ok. 1.000,- lub więcej. Niektórze sprzedją też Sony Movie Studio za 200-300 zł. i nazywają te programy "Vegas". Pewnie taki chwyt marketingowy. I taki też zamówiłem za 275,-. Tauzena za program póki co nie dam :)
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: sogun »

fakt,dałem ciała,nie doczytałem dokładnie widać wcześniejszych postów ,dotarło do mnie ze masz karte SD ponizej 10 klasy i stad problemy z zapisem,prawde mówiąc nie wiem co Ci doradzić bo nie spotkałem sie jeszcze z takim przypadkiem wśrod znajomych użytkownikow Hero ,na klasie U3 zapis powinien być bezproblemowy w końcu to ponad 30 MB/s ,nie mam pomysłu i chyba tez bym się wkurzył na taki stan rzeczy
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Efekt "klatkowania' w kamerach GoPro

Post autor: Andziak »

nie czytalem calego tematu ale sprawdzilbym jeszcze czy kamera nie zapisuje np w NTSC a nie przerabviamy na PAL wty scina mnostwo klatek... albo na odwort zasada obrabiamy w tym samym formacie co kamera w standardzie jest to ustawione ZLE
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
ODPOWIEDZ